Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Pareri USV

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Anta69

Anta69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.05.2015
Salut!
Tocmai am fost declarat admis la buget la Facultatea de Inginerie Electrica si Stiinta Calculatoarelor, sectia inginerie electrica: sisteme electrice, din cadrul USV. Sunt pe lista de asteptare la Calculatoare si Automatica; si informatica Aplicata din cadrul aceleiasi facultati. Totodata, am posibilitatea de a merge cu taxa la Universitatea din Bucuresti,  FMI sectia Informatica.
De USV am auzit de la o ruda si chiar ieri, in ultima zi de inscrieri m-am dus sa depun dosarul. Eu vrea sa lucrez in domeniul programarii sau aproape orice care are legatura cu programarea. Din cele de mai sus, voi ce ati alege, stiind ca e mai de viitor? Sigur ca la Bucuresti ar fi cel mai bine cu programarea, dar daca e sa intru la buget la USV pe care sa o aleg dintre cele 2 la care eventual, as intra(adica, unde se face mai multa programare)? Ce parere aveti de USV? Sper ca voi aveti mai multe informatii decat mine si o sa ma lamuresc si eu pana la urma.
Mersi!

Edited by Anta69, 23 July 2015 - 11:49.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View PostAnta69, on 23 iulie 2015 - 11:48, said:

sectia inginerie electrica: sisteme electrice
Eu vrea sa lucrez in domeniul programarii sau aproape orice care are legatura cu programarea.
Unde vezi tu legatura intre ce se preda acolo si ce vrei tu: http://www.eed.usv.r.../licenta/se.pdf

Asa ca ori vezi daca intri la celelalte de acolo ori la FMI.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate