Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Fear the Walking Dead (2015 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#37
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Ca in toate serialele de genul asta trebuie sa existe si un personaj cretin, aici fiind vorba de Alicia. Ea statea la taclale prin radio, cu necunoscutii desi Strand i-a zis ca poate fi periculos. Nu prea s-a schimbat nimic in mentalitatea lor nici in primul episod, tot Strand a ramas cel mai inteligent. Sunt curios daca ne vor da mai multe informatii despre el, pare bine pregatit pentru supravietuire.

#38
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
Corect, chiar m-am enervat cand vorbea aia prin radio cu strainii.

#39
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009

View Posttiestodj20, on 12 aprilie 2016 - 09:31, said:

Ca in toate serialele de genul asta trebuie sa existe si un personaj cretin, aici fiind vorba de Alicia. Ea statea la taclale prin radio, cu necunoscutii desi Strand i-a zis ca poate fi periculos.
Fara astfel de personaje nu s-ar lega actiunea si daca n-ar face greseli nici noi n-am avea la ce ne uita. :)
Ei sunt acum in faza in care n-au inteles inca ca nu pot ajuta pe altii, ca lumea nu mai functioneaza dupa regulile pe care le stiau...
Strand trebuie sa fi anticipat cumva catastrofa (daca n-o fi si implicat in vreun fel) si cred ca a prevazut ca ceva urma sa se intample - era pregatit de fuga.

#40
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012

View Posttiestodj20, on 12 aprilie 2016 - 09:31, said:

Ca in toate serialele de genul asta trebuie sa existe si un personaj cretin, aici fiind vorba de Alicia.

Să vezi cum cretinismul Aliciei îi salvează, nu cred că Jack face parte din grupul piraților.
Oricum, de pe yacht lipsește un personaj care să agite apele, să-i conteste autoritatea lui Strand.

#41
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
E posibil ca Jack sa-i salveze, problema e ca numai unul din ei gandeste in perspectiva, Strand. Ceilalti vor sa-i salveze pe toti desi nu se intreaba ce vor manca, unde vor sta, cine sunt aia pe care vor sa-i salveze...

#42
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
In serialul asta aflam ca pana si in largul oceanului e posibil sa dai peste o turma de zombi inotatori, gata sa te muste de glezne Posted Image  . TWD e suficient de cretin pentru mine. Pas.

#43
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Aia erau cei de pe vasul aproape scufundat, de aia erau mortii pe acolo.

#44
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015

View Postrobert8197, on 12 aprilie 2016 - 09:50, said:

Corect, chiar m-am enervat cand vorbea aia prin radio cu strainii.

facea si ea ceva sex, mah!

#45
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu am renuntat la celalalt serial(deja ma dispera) in detrimentul acestuia.

#46
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 14.04.2010
Ce m-a enervat faza de la inceput: vin zombilaii din mare, copiii se joaca... zombilaii se apropie, copiii se joaca si nu le pasa... cand zici gata ii inhatza apare instant un gard intre ei... pfff...

#47
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Sezonul doi din TWD a inceput cu stangul, mult inferior ca atmosfera fata de primul sezon.

#48
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Posttiestodj20, on 13 aprilie 2016 - 06:44, said:

Aia erau cei de pe vasul aproape scufundat, de aia erau mortii pe acolo.

Lasa-i pe aia, ca e plin oceanul de ei, colcaie, nu alta. In locul astora, deja as fi stresat si cand as sta pe buda, sa nu iasa vreunul pe conducta.

#49
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 14.04.2010
Ce au dat-o si astia in homoleala... doi barbati pe o insula ce se uita cu duiosenie unul la altul... ce rahat!!!

#50
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
De rahat e bigotismul dumitale...homosexualii există, că le convine unor trepanaţi homofobi sau nu.

#51
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 14.04.2010

View PostTinkerbelle, on 11 mai 2016 - 10:47, said:

De rahat e bigotismul dumitale...homosexualii există, că le convine unor trepanaţi homofobi sau nu.
Ouch... imi ranisi sentimentele... discutia ar putea divaga de la subiect, dar ca sa scurtez: nu am nimic impotriva celor ce au astfel de preferinte (chiar serios si sincer), dar atunci cand incep sa invadeze si lucrurile care mie imi plac... imi lasa un gust amar! Sunt multe de zis si nu aici se dezbate treaba asta... probabil un subiect de genu nici nu ar rezista prea mult datorita celor care se simt lezati sau celor "trepanati"...

#52
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostEngineer_xxl, on 11 mai 2016 - 11:45, said:

: nu am nimic impotriva celor ce au astfel de preferinte (chiar serios si sincer), dar atunci cand incep sa invadeze si lucrurile care mie imi plac... imi lasa un gust amar!
Bă da' tu nu vezi cum te contrazici flagrant? Eşti ca şi americanii din anii '60 > n-am nimic împotriva negroteilor, numai să nu frecventeze acelaşi restaurant/locuri ca şi mine.

Oricum, tu eşti cel care ai divagat primul, folosind hate-speech. De altfel, puţin probabil c-aveai tupeul să dai drumul la asemenea opinii în ţara civilizată unde rezidezi, dar aici pe forum românesc, printre alţi homofobi, ai prins curaj. :D

#53
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 14.04.2010

View PostTinkerbelle, on 11 mai 2016 - 13:41, said:

Bă da' tu nu vezi cum te contrazici flagrant? Eşti ca şi americanii din anii '60 > n-am nimic împotriva negroteilor, numai să nu frecventeze acelaşi restaurant/locuri ca şi mine.
Inteleg ca locuiesti prin zona rurala a Genevei si ma gandeam ca poate raspunzandu-ti cu acelasi limbaj mai intelege (am renuntat)... oricum lasa-ma sa te las!

Deci... barcutza se aglomereaza, dar ma tot intreb daca nu vor mai avea de aface cu asiatica care au lasat-o pe mare in episodul anterior... parca s-a pus cam mult accent pe povestea ei...

#54
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Copii, vă rog... Aţi deraiat serios de la subiect. Aveţi PM! Pe toate forumurile unde urmăresc discuţiile despre FTWD s-a ajuns la acelaşi conflict...

Well, sezonul ăsta din Fear The Walking Dead îmi displace, pare să aibe doar episoade de umplutură. Serialul urcase binişor odată cu apariţia lui Connor & Co, dar ultimul episod mi-a lăsat un gust amar. Prea uşor au renunţat la storyline-ul ăsta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate