Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Blaxy Premium Resort & Hotel, 23 August, Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#55
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Poze recente nu am.. am de anul trecut din noiembrie.. nu prea ar fi ceva de vazut nou.. doar blocul principal terminat.. in rest ca anul trecut.. cu ceva imbunatatiri la zona de activitati

#56
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
Am si eu o curiozitate pentru cei care au fost acolo :
De la ce etaj incepe să se vadă marea ? Nu cumva pădurea care se vede din poze blochează vederea ? Marea se vede numai in fata hotelului sau si in depărtare acolo unde sint hotelele BANATUL si MARAMURES ?

#57
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Parerea mea e ca de la 5 in sus.. cineva aici spune ca se vede de la 4.. ei in prezentari te urca mai sus de 6 ca sa fie siguri ca vezi tot..
De la ultimele 2 etaje vezi si stanga si dreapta destul de mine nu numai in fata.. asa ca poti vedea si hoteluri din olimp si ceva din 23 august.

#58
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
Eu speram să se vadă chiar de la etajul 2 măcar în depărtare .

#59
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
de la etajul 2 vezi o mare padure si piscine pe fata .. iar pe spate un teren viran imens ( al lor --> ar trebui sa devina parc si parcare ) si in dreapta lacul si in departare soseaua :)

#60
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
De abia aștept să fim invitati la semnarea contractelor din cîte am înteles prin luna iulie .Atunci voi avea ocazia să văd panorama din balconul corpului D .Pînă atunci am urmărit doar cîteva filme publicate despre construirea amfiteatrului si din ce se vede de jos de la sol  panorama cuprinde în depărtare și hotelele din Olimp .Pădurea din fată se pare că este foarte înaltă dar mai blochează din căldura zilei si constituie o perdea pentru praf.

#61
ratataru

ratataru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.02.2016
Din corpul D este mai greu sa vedeti panorama deoarece nu este turnata nici fundatia deocamdata! Am inteles ca din septembrie se apuca de corpul D!

#62
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Blocul care contine tronsoanele A B C D nu este construit inca. Trebuia sa inceapa acum ceva timp constructia si asa cum colegul a spus s-a amanat cu 1 an. Oricum nu se aplica ce am spus eu legat de vedere pentru tronsoanele A B si oarecum C pentru ca sunt perpendicular pe mare A si B, si deci vor avea doua vederi laterale spre mare iar de la un anumit etaj ( eu zic de la 5 in sus) vei putea vedea si marea.

Eu nu am ales in A si B pentru ca nu era construit, iar in C pe spate pentru ca soarele bate aproape non stop inspre camere si deci asta ar fi fost un dezavantaj pentru mine. Cel mai bine pozitionat este hotelul dupa parerea mea...

DE PE SITEUL LOR:

Achiziționează un condo ĂŽn regim de proprietate periodică și alatură-te celor peste 500 de proprietari deja existenți:

--> din pacate prea putini.. sper sa ajunga la 1000 si sa mearga mai departe proiectul desi multe persoane sunt foarte reticiente fata de acest proiect iar altele in blameaza la greu din ce am vazut pe FB.

Edited by Patrick007, 04 April 2016 - 16:48.


#63
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
Dacă nu-i turnată fundatia atunci nu vom putea semna contractul autentic iar eu deja m-am programat în iulie în concediu o săptămînă să pot merge pe litoral !

Legat de bătaia soarelui eu nu cred că în spatele hotelului bate soarele .Am stat și anul trecut la Eforie Nord în Hotelul Diana într-o cameră la spate unde soarele ajungea de abia după orele 14 să bată.

In ce privește pozitia hotelului raportat la linia geografică a malului mării cred că este oblic față de mal astfel încît linia malului merge în jos spre Bulgaria iar panorama cuprinde și hotelele din centrul Statiunii Olimp plus eventual marea .

#64
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Nu vreau sa contrazic pe nimeni, dar avand in vedere ca am stat acolo stiu exact cum e in august. Pana la ora 12-12:30 soarele bate din fata apoi pana in jurul orei 14:00 soare bate de sus iar dupa aceasta ora soarele bate pe spate.. Daca ne uitam pe maps .. atunci se vede clar cum ca pozitie cel mai bine se afla hotelul .. este un pic oblic dar inspre est asa ca latura ABC va avea ceva mai mult soare decat daca ar fi fost perpendiculara pe mare.

https://www.google.c...9fb2ec0!6m1!1e1

Oricum daca ai cumparat e clar ca vei sta acolo o saptamana.. nu in apartamentul tau dar in altul deja disponibil.

#65
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
IN REGULĂ .MULTUMESC PENTRU INCURAJARE DAR EU AM ULTIMA SĂPTĂMINĂ DIN MAI !

NICI NU MI-AM PUS PROBLEMA SĂ STAU IN HOTEL DOAR SĂ AM UN MOTIV PENTRU CARE SĂ SCAP DE SRVICIU IN LUNA IULIE .CEL PUTIN ASA MI-AU SPUS CĂ TERMENULDE FINALIZARE VA FI IN IULIE SI VOM SEMNA CONTRACTELE DE VÂNZARE CUMPÂRARE .IN FINE EU NU SINT STRÂIN DE GREUTÂTILE CARE SURVIN IN CONSTRUCTII MAI ALES CELE AGABARITICE ASA INCIT AM IN VEDERE SI POSIBILITATEA DE A NU FI CHEMAT IN ACEASTĂ VARĂ .

#66
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007
Daca e cineva interesat de achizitia unui apartament in resortul Blaxy direct de la proprietar (adica de la mine), puteti sa ma contactati pe adresa de email [email protected]. Pretul este de 6.500 euro, pt. saptamana 30 (sfarsitul lunii iulie), etaj 4, tronson E, vedere la mare. Pretul dezvoltatorului pt. acest tip de apartament este de 8.250 euro.

#67
AlbFlavius

AlbFlavius

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.02.2016
Salutare,

A fost cineva in acest sejur la Blaxy?Asteptam impresii si stadiul lucrarilor la aceasta data.

Multumesc

#68
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Pe FB lor au pus poze cu hotelul in acest moment. Se vede din poze ca nu au inceput constructia pentru ABC .. In schimb au dezvoltat foarte frumos zona de mese si zona verde din jurul piscinelor.
Tot pe FB apar si poze cu mancarea de la ALL INCLUSIVE. Incet incet totul devine ceva frumos si mai ales unic. Sunt curios ce vor face intre piscine si padure.. din poze in prezent se vede doar un pamant foarte frumos nivelat.

#69
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Lucrurile evolueaza.

Am vazut noi poze cu plaja, cu camerele, cu piscinele de aproape si o multime de reclame pe internet. Peste tot Blaxy. Ma bucur ca investesc in marketing si asteptam noi proprietari alaturi de noi cei de aici. Eu sunt realist in acest moment si stiu ca exista multi chiar foarte multi sceptici si rautatciosi (poate chiar invidiosi). Am remarcat pe forumuri sau pe FB cati oameni vorbesc doar ca sa se afirme si nu au nici cea mai mica idee de acest proiect.

Pentru toti cei care ar dori sa cumpere si ar dori sa stie daca merita sau nu, atat va pot spune --> cand mergeti la mare opriti la Blaxy.. vizitati complexul (atat cat este construit in acest moment) si bazati-va doar pe propriul instinct. Forumul acesta ajuta dar si face mult rau din pacate.

Nu am avut si nici nu am in vreo legatura cu Blaxy sa ii sustin.. sunt si eu proprietar si sunt capabil sa vad atat lucrurile pozitive cat si cele negative. In acest moment sunt fericit ca am cumparat 7 zile acolo si abia astept sa ma bucur de mini-investitia facuta.

#70
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008
Inchiriez saptamana 34 care din cate am vazut in calendarul Blaxy este in intervalul 13 august - 20 august (anul asta saptamanile sunt decalate cu una in minus comparativ cu ce se gaseste pe internet).
Condo 34E603 -> blocul E, etaj 6, camera 3. Vedere la mare.
Pretul 37 euro/ zi/ camera + 2 euro/ zi/ camera care trebuiesc platiti administratiei.

Edited by dannnyy, 17 May 2016 - 13:04.


#71
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007

View Postothelo, on 11 aprilie 2016 - 13:31, said:

Daca e cineva interesat de achizitia unui apartament in resortul Blaxy direct de la proprietar (adica de la mine), puteti sa ma contactati pe adresa de email [email protected]. Pretul este de 6.000 euro, pt. saptamana 30 (sfarsitul lunii iulie), etaj 4, tronson E, vedere la mare. Pretul dezvoltatorului pt. acest tip de apartament este de 8.250 euro.
Bonus: anul acesta (2016) este deja platita de mine in intregime taxa de intretinere pt. 4 persoane si taxa de administrare.

#72
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 09.01.2015
Bonus: anul acesta (2016) este deja platita de mine in intregime taxa de intretinere pt. 4 persoane si taxa de administrare.

Cat au fost aceste taxe?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate