Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Vine Sesiunea!

- - - - -
  • Please log in to reply
1788 replies to this topic

#1
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Mda.. iata ca a venit si ACEA perioada din semestru, cand cica studentii cauta disperati cursuri, trag de maneca profesorii sa le mai dea o sansa sa predea lucrarile de seminar, se mira ca din 10 seminarii ei au ajuns doar la 2, si jura solemn ca "parol! semestrul viitor voi fi/ voi face... "

Asa ca declar deschis sezonul de: plans, insomnii, mers in genunchi pe coji de nuca pana la tocilara grupei cu "da si mie... " si nu in ultimul rand, de refulari, nervosenii sau pur si simplu de "please kill me now!" Evident, sunt invitati si cei care nu au probleme in sesiune, ca pariez ca exista si exceptii, sa ne impartaseasca din experienta lor.  -_-

Incep eu, caci luni am primul examen. :blink: Nu, nu am toate cursurile, si da, inca mai lucrez la proiectul de seminar.  :mellow:

Am uitat sa precizez, daca stiti metode miraculoase de indopare pana la  :puke: cu materie, post it.  -_-  

(si nici calculatorul nu-mi merge  ;) )

#2
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
tot luni am si eu primul examen - matematica  :death:

bine ca nu prea devreme, e la 10.30.... dar e luni si nu imi place... incep saptamana cam prost....

si oricum, nu invat de cat in ultimele zile, ca deh....  :D

bafta  :)

PS: invata noaptea (dupa ora 0), e liniste  :w00t:

#3
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Wabbit, te chinuiesc visele urâte?

Ieri - lucrare, azi - examen, mâine - lucrare, vineri - proiect, examen, lucrare.
Could this week get any better?

#4
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
din cate vad, deocamdata ziua de joi e libera  :console:

#5
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
hmmmm.......naspa momente in viata unui student sesiunile astea. de luni incep si eu balamucul si sper sa o termin cu bine

#6
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 14.11.2003

 gika_killeru', on Jan 17 2006, 09:48, said:

hmmmm.......naspa momente in viata unui student sesiunile astea. de luni incep si eu balamucul si sper sa o termin cu bine

Eu am doar 1 si greu..cel mai naspa profesor de la Electronica...Croitoru...
GL to all! :coolspeak:

#7
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

 tau_xxx, on Jan 17 2006, 10:27, said:

Eu am doar 1 si greu..cel mai naspa profesor de la Electronica...Croitoru...
GL to all! :coolspeak:
1!!!!!!!! ce bine ti-o fi........am si eu vreo 6 mai grele iar restul de 8 sunt destul de lejere

#8
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005
Am avut un examen saptamana trecuta, lejer. Mai am unul azi la care nu ma duc. Si cu asta se termina sesiunea mea. E bine la master ;).
Bafta tuturor celor cu examene!


peace

#9
cronos

cronos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.05.2004
hehe. Asta e primul Ianuarie fara sesiune la mine. :worthy:  :worthy:  :worthy:

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,035
  • Înscris: 02.09.2005
Nu va mai vaitati fiindca nu am auzit pan-acum sa moara cineva din cauza examenelor....

#11
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 14.11.2003

 gika_killeru', on Jan 17 2006, 10:39, said:

1!!!!!!!! ce bine ti-o fi........am si eu vreo 6 mai grele iar restul de 8 sunt destul de lejere

hehe la viata mea am avut o gramada..dar au ramas doar 2..din care 1 pe semestrul asta.
Oricum nu doresc nimanui sa aiba de sustinut examenu asta. :deadtongue:

Edited by tau_xxx, 17 January 2006 - 13:13.


#12
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

 jericho, on Jan 17 2006, 12:04, said:

Nu va mai vaitati fiindca nu am auzit pan-acum sa moara cineva din cauza examenelor....
cu exceptia catorva neuroni...... :D  :D  :D  in functie de cat ii munceste fiecare

#13
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Mdea, incepe sesiunea. Eu tocmai am luat o pauza e DCE :puke:

Imi dau seama ca un tocilar ar face foarte bine fata la Poli. Sa inveti pe dinafara atatea scheme de amplificatoare...

#14
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 maxy, on Jan 17 2006, 09:07, said:

Wabbit, te chinuiesc visele urâte?

Ieri - lucrare, azi - examen, mâine - lucrare, vineri - proiect, examen, lucrare.
Could this week get any better?

Visele urate sunt deja realitate.

Joi am de predat un proiect la care am O IDEE. Ce-i drept buna, dar tot trebuie muncit. :bigwhitegrin:  :mellow:

 jericho, on Jan 17 2006, 12:04, said:

Nu va mai vaitati fiindca nu am auzit pan-acum sa moara cineva din cauza examenelor....

Pai inca mai misc, imi dau seama ca nu se moare.  

Bunico? tu esti? :mellow:  :o  :lol:

#15
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
mda, si? cati dintre voi sunteti angajati cu carte de munca, aveti un sef cretin si sunteti si studenti la zi si aveti de dat si o gramada de proiecte, proiectele, lucrari, partiale, examene si alte cacaturi de-astea inutile, doar pt o diploma de cacat cu ajutorul careia speri la un salar mai bun?

nu mai aduc in discutie cretinii senili care isi zic profesori universitari, de varsta cu bunicul meu nascut inainte de primul razboi mondial care predau materii de cacat si depasite si care te si obliga sa le cumperi cartile lor de cacat ca altfel nu intri in examen...

Edited by Alinux, 17 January 2006 - 15:20.


#16
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

 Alinux, on Jan 17 2006, 15:19, said:

mda, si? cati dintre voi sunteti angajati cu carte de munca, aveti un sef cretin si sunteti si studenti la zi si aveti de dat si o gramada de proiecte, proiectele, lucrari, partiale, examene si alte cacaturi de-astea inutile, doar pt o diploma de cacat cu ajutorul careia speri la un salar mai bun?

nu mai aduc in discutie cretinii senili care isi zic profesori universitari, de varsta cu bunicul meu nascut inainte de primul razboi mondial care predau materii de cacat si depasite si care te si obliga sa le cumperi cartile lor de cacat ca altfel nu intri in examen...

can i join the club????

#17
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 Alinux, on Jan 17 2006, 15:19, said:

mda, si? cati dintre voi sunteti angajati cu carte de munca, aveti un sef cretin si sunteti si studenti la zi si aveti de dat si o gramada de proiecte, proiectele, lucrari, partiale, examene si alte cacaturi de-astea inutile, doar pt o diploma de cacat cu ajutorul careia speri la un salar mai bun?

nu mai aduc in discutie cretinii senili care isi zic profesori universitari, de varsta cu bunicul meu nascut inainte de primul razboi mondial care predau materii de cacat si depasite si care te si obliga sa le cumperi cartile lor de cacat ca altfel nu intri in examen...

Motive in plus.  :w00t:

#18
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

 tau_xxx, on Jan 17 2006, 10:27, said:

Eu am doar 1 si greu..cel mai naspa profesor de la Electronica...Croitoru...
GL to all! :coolspeak:


repeti anu 5? :confused:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate