Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Descreștere volum pulseaudio

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
AnbuBlack

AnbuBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 25.01.2012
Până de curând când mi-a trebuit un client VoIP nu foloseam pulseaudio mi se pare enervant, dar cum acest program cere pulse am fost nevoit să-l instalez. Totul funcționează ok, ce nu reușesc însă să rezolv este micșorarea volumului din aplicație, mai concret dacă să zicem volumul este mărit la 80%, după ce am oprit aplicația (audio/video) acesta rămâne tot la 80% în condițiile în care din aplicație a fost micșorat. Ca să-l micșorez fie apelez la pavucontrol fie la amixer din key binds, dar mi se pare enervant ca de fiecare dată după ce am folosit o aplicație audio/video să stau să ajustez volumul. Are cineva idee cum pot scăpa de problema asta?! Mulțumesc!

LE. OS: Arch Linux + i3wm.

Edited by AnbuBlack, 29 May 2015 - 16:13.


#2
AnbuBlack

AnbuBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 25.01.2012
În .config/pulse/daemon.conf se modifică flat-volumes=no (default este yes).   Rezolvat; se poate închide acest thread!

#3
einefrechheit

einefrechheit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.06.2015
Multumesc, voi tine minte!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate