Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Multiplayer?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Username2015

Username2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.05.2015
Buna seara!

Am pierdut cateva ore alergand cu google si rezultatele nu pareau sa imi dea sperante daca exista ceea ce as dori eu sa gasesc.

Este un film pe care vreau sa-l vad, subtitrat, dar are o imagine foarte proasta. Exista si o varianta HD a acestui film (raw). Ideal ar fi sa existe un soft/artificiu care sa ma ajute sa le deschid pe ambele in paralel. As pune deasupra varianta hd si in spate sa se vada partea subtitrata din versiunea cu imagine proasta.  De-ar detine si un anume control asupra fisierelor deschise, ar fi de vis. De exemplu, cand e nevoie sa apas pauza (scurtatura la tastatura), as vrea sa fie automat "inghetate" ambele variante in acelasi timp. Nu mai zic ca mi-as dori sa se poata derula ambele in paralel :D


Multumesc frumos.

#2
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
De ce nu adaugi pur si simplu subtitrarea pe versiunea HD? Sau de ce ti neaparat sa le rulezi pe amandoua in paralel?

Edited by Jackz0rN, 25 May 2015 - 21:39.


#3
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Despre ce film e vorba ? imi poti da Privat ...

#4
Username2015

Username2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.05.2015
Filmul este de fapt serial [drama sud coreeana]. Exista softsub in engleza. Doar ca vreau sa-l revad in romana. Pe viki (singura sursa de unde i-as putea lua softsub in romana) se traduce foarte greu. Il gasesc pe alte site-uri cu hardsub in romana, doar ca nu-l ofera cu o calitate ok a imaginii.

#5
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007

View PostUsername2015, on 26 mai 2015 - 17:10, said:

Filmul este de fapt serial [drama sud coreeana]. Exista softsub in engleza. Doar ca vreau sa-l revad in romana. Pe viki (singura sursa de unde i-as putea lua softsub in romana) se traduce foarte greu. Il gasesc pe alte site-uri cu hardsub in romana, doar ca nu-l ofera cu o calitate ok a imaginii.

O varianta ar fi sa le pui in Sony Vegas pe amandoua, le suprapui in timeline, si faci Crop la partea subtitrara si incerci sa o potrivesti ca pozitie cu pe video-ul HD. Cred ca poti sa anticipi si tu care va fi rezultatul, cam 85% din clip va arata HD, iar ~ 15% care e partea cu subtitrarea va fi de proasta calitate.
Asta ar fi o solutie care mi-a venit acum in minte, insa e costisituare ca timp, din moment ce doar randarea video-ului o sa dureze ~ 30minute.

#6
Username2015

Username2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.05.2015

View PostJackz0rN, on 27 mai 2015 - 18:58, said:

O varianta ar fi sa le pui in Sony Vegas pe amandoua, le suprapui in timeline

Gasisem o solutie de genul pe creativecow. De randat nu am cand si oricum nu as chinui sistemul care e pe duca.
Era frumos daca macar playback-ul nu s-ar bloca.

Multumesc frumos

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate