Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

The Expanse (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#145
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
personal astept intreg sezonul inainte sa ma uit la el. sunt curios cate carti o sa 'arda'. 2 sau 3 :)

#146
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010

View Posttar1901, on 16 decembrie 2020 - 18:29, said:

Sunt momentan 8 carti si la anul ar trebui sa mai apara inca una.
Ziceau ca au sa mai faca si Sezonul 6 dar sincer nu stiu cum au sa reuseasca sa bage 3 carti in ~20 de episoade.
N-am citit cartile, dar din ce-am auzit, dupa cartea a 6-a e o pauza de vreo 30 de ani in subiect, asa ca pot lua linistiti o pauza si sa astepte vremuri mai bune de ecranizat restul cartilor.

Ca tot ziceam de marketingul de la Amazon Video
[ https://i.redd.it/3jsh769k92661.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#147
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018

View PostDeathRipple, on 16 decembrie 2020 - 20:39, said:

sunt curios cate carti o sa 'arda'. 2 sau 3 Posted Image

Probabil are sa fie doar o singura carte pe sezon. Sezonul asta e facut dupa cartea 5 "Nemesis Games" si urmatorul dupa 6. Actiunea e prea buna ca sa treca repede peste ea.

Totusi sunt diferente majore fata de carte.

Spoiler


#148
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Tocmai ce am terminat de vizionat episodul 4. Un episod exploziv pot sa zic si foarte bun.

#149
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
hmmm. sezonul 5 e o singura carte. ca si pana acum. asta inseamna ca ultimul sezon nu are cum sa fie altfel, deci filmul va ramane neterminat daca nu-l preia altcineva dupa amazon.

#150
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Urmatoarea carte e cam scurta, ar fi aiurea sa faca un sezon din ea. Am citit cam jumatate fara sa se intample mare lucru.

Nu inteleg de ce l-au "omorat" pe Alex, el traieste bine mersi in cartea urmatoare.

#151
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003

View Postlucifer76, on 09 februarie 2021 - 08:25, said:

Nu inteleg de ce l-au "omorat" pe Alex, el traieste bine mersi in cartea urmatoare.
Ahem...

#152
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postlucifer76, on 09 februarie 2021 - 08:25, said:

Urmatoarea carte e cam scurta, ar fi aiurea sa faca un sezon din ea. Am citit cam jumatate fara sa se intample mare lucru.

Nu inteleg de ce l-au "omorat" pe Alex, el traieste bine mersi in cartea urmatoare.

probabil ca fix d-asta, sa mai scurteze. n-am inteles nici eu. vedem la anu' pe cine pun 'sofer'.

View Postburebista, on 09 februarie 2021 - 08:39, said:

Ahem...

well that explains it :)

#153
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
am terminat si eu sezonul 4, si desi sezonul asta e lung si nu are o miza asa de mare, mie mi-a placut. Mai ales ultimul episod, m-a tinut legat de ecran. Imi pare rau ca vor renuntat la alex, mi s-a parut intotdeauna un actor bun si un personaj k.

#154
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am inceput si eu sa ma uit la serialul asta. Nu-i rau.

#155
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am ajuns la Donkey balls!

#156
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru unu care nu vizioneaza seriale, e chiar super ok. Daca la primele doua episoade din sezonu 2 am mai dat in fata la unele faze care nu ma interesau, la ep 3, 4 nu am reusit. :)

#157
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Daca sezonul 6 are destul succes sper sa faca si ultimele doua carti pentru ca daca se opresc nu cred ca mai aduna actorii. De fapt sunt sigur ca au sa faca si ultima parte pentru ca in momentul de fata nu au nimic nou la capitoul SF. S-au cam "incuiat" la cap scriitorii de SF in ultima vreme de au ajuns sa faca remakes si seriale Star Trek woke.

La sfarsitul lunii trebuie sa apara si ultima carte din capitolul Tiamat's Wrath/Leviathan Falls. Actiunea se petrece la 30 de ani dupa Persepolis Rising sau Sezonul 6 din serial si este cel putin la fel de interesanta ca si primele doua bucati din poveste. Probabil ca au sa incheie povestea cu personajele din serial pentru ca au cam imbatranit, Bobi e pe la 60 de ani, Holden si Naomi sunt pe la 70, Alex 80 si Avasarala a trecut de 100. In Expanse au ceva medicamente care prelungesc viata si sunt activi pana pe la 80-100 de ani, nu ca la noi pensie speciala la 45 de ani.

Probabil ca au sa fie si alte carti pentru ca universul Expanse este mult prea interesant.

#158
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4PJpkGPtAHE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#159
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,792
  • Înscris: 17.01.2012
A aparut ultimul volum al seriei - Leviathan Falls

#160
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Au aparut si primele 2 episoade din The Expanse sezonul 6. Episoade promitatoare pana acum. :D

#161
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Rămâne de văzut dacă reușesc să vândă serialul cuiva. Momentan acesta este ultimul sezon. Deși n-am văzut finalul, practic din cum au construit până acum, totul pare gândit pentru a fi dezvoltat.

#162
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Primele 3 sezoane au fost facute de Syfy si ultimele 3 de Amazon. Syfi a facut prima parte pana au fost deschise portile si a lasat-o balta. A venit Amazon si a preluat un franchise facut pe banii fraierilor de la Syfy si au mai facut 3 sezoane. Probabil ca alt streaming service are sa preia seria pentru este populara si are sa mai faca 2-3 sezoane. Nici nu au nevoie de publicitate

Recomand cartile pentru ca nu pot sa explice mare lucru in 8-12 ep/sezon sau 6 cat are ultimul sezon.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate