Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Note 5 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1696 replies to this topic

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Note-ul tot timpul a luat linii de design de la Galaxy S-ul lansat la inceputul anului, la modul ca Note arata cu S2, Note2 arata similar cu S3 si tot asa si la acesta e logic sa arate precum S6. S6 nu este un telefon urat, dar buba e ca este "inchis" precum un iPhone, lucru nu prea pe placul la anumite categorii de utilizatori obisnuiti cu bateriile si memoriile interschimbabile.

Oricum am senzatia ca Note5 este cel mai prost pazit secret industrial din ultima perioada.

#20
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Eu am senzația ca la toate scapă leak-uri... Dar nu mă plâng :)

#21
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Dacă scot la Note 5 suportul de card, înseamnă că deja seria Note devine o mizerie. Eu unul mi-am umplut cardul de 64 GB, acuma am unul de 128 GB. Aș înțelege lipsa slotului doar dacă memoria ar fi de minim 128 GB, hai, treacă-meargă.

#22
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Dupa ultimele zvonuri,  N5 nu va avea SDcard și nici baterie schimbabila, fiind de fapt un S6 cu S Penn. Mi se pare ciudat rau chestia asta, având în vedere ca Note este gama productiva a Samsung și cei productivi au nevoie de baterie și memorie.  Păcat.... Sunt curios cu ce ne va cuceri N5 fata de N4!?

#23
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 19.02.2011
Official press renders : http://www.phonearen...ge-leak_id72196

#24
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
E urat...

#25
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Mie pana la urma mi-e indiferent cum o sa arate, daca o sa scoata slotul pentru card sau alea de 64gb cat si de 128 o sa bubuie la pret ma opresc si eu la note 4.

#26
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
Dacă nu are nici USB Type-C, cred ca note 5 o sa aibă vânzări foarte slabe.  


#27
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Aici pare sa aiba si IrDa

#28
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Sa si-l faca guler cu bateria de 3000, fara slot de card si pe deasupra si de 32gb, la n4 raman daca cele de 128gb nu or sa fie la fel de populare ca cele de 32 cum e panorama de s6,eu nici mort nu am sa imi stochez vreodata poze in cloud.

#29
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Din pacate am avut dreptate :( note 5 este un s6 mai mare + s pen. Cel putin eu unul prefer note 4...

#30
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 31.10.2010
Ceva noutati? :D

#31
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Tonight :)

#32
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013

 Drag0n_X, on 10 august 2015 - 08:42, said:

Din pacate am avut dreptate Posted Image note 5 este un s6 mai mare + s pen. Cel putin eu unul prefer note 4...
Din ce se stie pana acum, cam asa ar fi. Motiv pentru care eu personal as alege S6+, pentru ca SPen-ul la Note 3 nu l-am folosit prea mult.
Desi astept sa vad toate detaliile concret la lansare, sunt dezamagit de design si in special sticla de pe spate si bateria nedetasabila. La Note, o serie unde telefonul este utilizat intens, sticla il aduce din zona de rezistent in categoria lifestyle, dupa cum zice Samsung, iar bateria... Stim deja. Se intampla ceva cu ea, ramai fara telefon ca il duci cu totul la garantie. Si am patit asta la mai multe telefoane incat sa fie clar un lucru negativ pentru mine.

#33
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 31.10.2010
Daca el se lanseaza azi, in cat timp ajunge in Romania? 1-2 luni? In magazine ma refer.

#34
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Aflam diseară.
Citisem pe net ca în emirate apare săptămână viitoare, deci e posibil sa apară curând la noi în magazinele online alea... :)

#35
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 31.10.2010

 ab06deg, on 13 august 2015 - 10:07, said:

Aflam diseară.
Citisem pe net ca în emirate apare săptămână viitoare, deci e posibil sa apară curând la noi în magazinele online alea... Posted Image

Ok. oare va scadea mult pretul la N4 cand o sa apara N5 in Ro?

#36
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
N-o sa dam pe spate sigur. Acum e 2300 poate de Black Friday un pic sub 2000 ca și 3-ul anul trecut. Zic și eu...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate