Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

donare inima

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Vrei sa mori pe naiba. Nimeni nu vrea sa moara. De fapt nu mai vrei sa traiesti cu acelasi stil de viata si vrei sa dispari. Crezi ca daca mori, problema ta dispare odata cu tine. Numai ca moartea nu rezolva fondul problemei. E doar o iluzie.

La modul general vorbesc.

#20
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Esti fata?Posted Image

Edited by eStev, 01 May 2015 - 17:22.


#21
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Daca e sanatoasa (inima), mai ca m-ar tenta! Posted Image

Evident, un transplant dublu ar fi interesant! :)

Edited by constant7, 01 May 2015 - 17:24.


#22
georgi86

georgi86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.03.2015
repet, nu am nevoie de psiholog, psihiatru, sunt perfect sanatoasa mental, nu sunt deprimata, doar ca am simtit dintotdeauna ca viata nu e pentru mine, nu e locul meu aici.
nu vreau sa recurg la suicid, nu vreau sa mor asa, e peste demnitatea mea, si doresc sa recurg la donatie.

#23
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Da, e logic.

#24
georgi86

georgi86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.03.2015

View PosteStev, on 01 mai 2015 - 17:21, said:

Esti fata?Posted Image
da, de ce te miri?

#25
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

View Postgeorgi86, on 01 mai 2015 - 17:23, said:

repet, nu am nevoie de psiholog, psihiatru, sunt perfect sanatoasa mental, nu sunt deprimata, doar ca am simtit dintotdeauna ca viata nu e pentru mine, nu e locul meu aici.
nu vreau sa recurg la suicid, nu vreau sa mor asa, e peste demnitatea mea, si doresc sa recurg la donatie.

Si cine crezi ca accepta sa te omoare ca sa-ti ia inima? :)

#26
georgi86

georgi86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.03.2015

View Postconstant7, on 01 mai 2015 - 17:28, said:

Si cine crezi ca accepta sa te omoare ca sa-ti ia inima? Posted Image
pai nu e atata lume care are nevoie de inima si de alte organe? de ce sa astepte cineva o inima doar de la cei care mor sau care au accidente? e cu consimtamantul meu sa salvez pe cineva.

#27
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Consimtamantul tau care se aplica atunci cand esti pe jumatate mort...

#28
Freyaa

Freyaa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 857
  • Înscris: 19.04.2015

View Postgeorgi86, on 01 mai 2015 - 17:25, said:

da, de ce te miri?

View PostLolopoco, on 01 mai 2015 - 15:39, said:

Daca erai fata, ti-o luam eu.

uite Lolopoco ti-ai gasit si inima de...fata.
acum sa te vad ce faci cu ea?Posted Image

View PosteStev, on 01 mai 2015 - 17:21, said:

Esti fata?Posted Image

oare o fi inima de fata mare Posted Image

#29
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postgeorgi86, on 01 mai 2015 - 17:25, said:

da, de ce te miri?
Poate se va gasi un baiat sa iti fure inima ca si asa tot vrei sa scapi de ea. :D

#30
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Hai ca tre sa ai si tu un vis ...

#31
Freyaa

Freyaa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 857
  • Înscris: 19.04.2015

View Postchaosss, on 01 mai 2015 - 17:39, said:

Poate se va gasi un baiat sa iti fure inima ca si asa tot vrei sa scapi de ea. Posted Image

eu presimt ca deja I-a furat-o unu :)
cu cea fizica nu are sa se mai faca!

#32
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

View Postgeorgi86, on 01 mai 2015 - 17:31, said:

pai nu e atata lume care are nevoie de inima si de alte organe? de ce sa astepte cineva o inima doar de la cei care mor sau care au accidente? e cu consimtamantul meu sa salvez pe cineva.

O fi, dar nu-ti permite legea. Nu cred ca exista medic sa preleveze o inima de la un om viu. Desigur, filme am vazut si eu multe. Cine ar accepta sa traiasca, stiind ca te omoara pe tine? Intr-un final, tot suicid si crima se numeste.

#33
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Tare va mai f**e de viata altora, eroilor.  
Ti s-a mai spus, nu poti dona un organ vital fiind in viata, bine mersi. Dar daca vrei, sunt alte metode.

Este viata ta, si ai dreptul la alegerea asta. Nimeni nu are voie sa te judece pentru motivul pentru care vrei sa inchei socotelile. Poate te-ai plictisit. Dar, indiferent de motiv, cumpaneste-l bine, nu exista cale de intoarcere. Fara psiholog. Fara psihiatru. Si fara zdipe care sa-ti faca teatru. Tu, singur. Pune plus si minus in balanta, ia in cosiderare posibilitatile de viitor sau posibile rezolvari pentru probleme.
In rest... sa nu-ti fie frica. Mai devreme sau mai tarziu tot iti vine randul; e inevitabil. Moartea reprezenta climaxul vietii in multe culturi. Dar, repet, fii cumpanit si calm.

View Postgeorgi86, on 01 mai 2015 - 17:23, said:

repet, nu am nevoie de psiholog, psihiatru, sunt perfect sanatoasa mental, nu sunt deprimata, doar ca am simtit dintotdeauna ca viata nu e pentru mine, nu e locul meu aici.
nu vreau sa recurg la suicid, nu vreau sa mor asa, e peste demnitatea mea, si doresc sa recurg la donatie.
Vrei sa mori sau sa te dai in spectacol? Vrei cu adevarat sa salvezi o viata? Semneaza hartia de donator de organe, urca-te pe scaun si fa-ti treaba.
La fel e si cu darlaii ia care vor sa dea o buca dar le e frica. Vor sa f*ta, dar numa daca cumva se impiedica si cad cu lupa intr-o zdipa. Sau sa vina aia sa-i dezbrace.

Ce fel de demnitate ai daca vrei sa mori dar o dai din colt in colt?

#34
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Ei, vrea sa moara. Dar o facem si noi pe-a artistii.


E fata. N-o lasam sa moara! :)

#35
georgi86

georgi86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.03.2015

View PostJesusInDaHood, on 01 mai 2015 - 18:03, said:

Tare va mai f**e de viata altora, eroilor.  
Ti s-a mai spus, nu poti dona un organ vital fiind in viata, bine mersi. Dar daca vrei, sunt alte metode.

Este viata ta, si ai dreptul la alegerea asta. Nimeni nu are voie sa te judece pentru motivul pentru care vrei sa inchei socotelile. Poate te-ai plictisit. Dar, indiferent de motiv, cumpaneste-l bine, nu exista cale de intoarcere. Fara psiholog. Fara psihiatru. Si fara zdipe care sa-ti faca teatru. Tu, singur. Pune plus si minus in balanta, ia in cosiderare posibilitatile de viitor sau posibile rezolvari pentru probleme.
In rest... sa nu-ti fie frica. Mai devreme sau mai tarziu tot iti vine randul; e inevitabil. Moartea reprezenta climaxul vietii in multe culturi. Dar, repet, fii cumpanit si calm.


Vrei sa mori sau sa te dai in spectacol? Vrei cu adevarat sa salvezi o viata? Semneaza hartia de donator de organe, urca-te pe scaun si fa-ti treaba.
La fel e si cu darlaii ia care vor sa dea o buca dar le e frica. Vor sa f*ta, dar numa daca cumva se impiedica si cad cu lupa intr-o zdipa. Sau sa vina aia sa-i dezbrace.

Ce fel de demnitate ai daca vrei sa mori dar o dai din colt in colt?

unde am zis eu ca sa ma dau in spectacol? am zis ca nu recurg la suicid ca e peste mandria mea. daca voiam sa ma dau in spectacol, ziceam ca vreau sa ma sinucid, inventam aici u scenariu morbid, si ceream motive de la oameni sa n-o fac.
am pus o intrebare serioasa legata de donarea de inima, atat, nu e niciun spectacol.
in rest, iti apreciez raspunsul.

#36
Crownly

Crownly

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.04.2015
Bă toți v-ați săturat de viață să mor eu,ști cum faci provoacă-ți un accident și atunci o să ți se doneze inima.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate