Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

TV 4K în anul 2018. Ce trebuie să cunoaștem despre TV 4K, întrebări etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#307
Silviu-cutarescu

Silviu-cutarescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2018
Ideea e că problema asta o am doar la paginile web, când intru pe YouTube sau altă aplicație din asta de filme nu se întâmplă asta

#308
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,394
  • Înscris: 06.11.2014
Meniul cum arata? E negru?

#309
bine_guta

bine_guta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.07.2007
Am scos filmul Shutter.Island.2010.2160p.UHD.Blu-ray.REMUX.HEVC.HDR.DTS-HD.MA.5.1 4k varianta de 42.7 gb pe un hdd extern de
1 TB WD , am conectat hardul la tv 4K LG43uj701v si am dat play, merge dar nu am subtitrare în nici o limba iar de pe telecomandă nu am buton anume,este magic remote, în folderul creat de torent apare doar filmul,banuiesc ca are subtitrare, in torent apar vreo 20 limbi,printre care si romana,doar ca nu apare, ce pot sa fac sa meargă sub. De stiam de la inceput nu ma complicam.

#310
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,394
  • Înscris: 06.11.2014
Descarci o subtitrare de tip .srt sau .sub de pe unde o gasesti.

#311
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

View PostiZet, on 06 noiembrie 2018 - 22:42, said:

Descarci o subtitrare de tip .srt sau .sub de pe unde o gasesti.
...la care ii dai exact acelasi nume ca si la film, dar cu extensia .srt la sfarsit (sau .sub).
Titrarea trebuie pusa in acelasi loc cu filmul.

#312
bine_guta

bine_guta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.07.2007
Va multumesc mult .

#313
wiwwwau

wiwwwau

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.07.2018
Posted Image .

Edited by wiwwwau, 09 November 2018 - 23:29.


#314
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Bună,
Am și eu o întrebare de Gâgă dar am nevoie de un răspuns. Am cumpărat un televizor Smart Samsung 43NU7192, 4k, Ultra HD, 108 cm, ecran plat. Mi s-a întâmplat să rătăcesc telecomanda și am vrut sa dau sonorul mai încet. Nu am găsit la acest tv unde are panoul de comanda cum au toate televizoarele, fie butoane, fie touchscreen. Oare acest televizor nu are așa ceva ?
Și mai am o problema. Atunci când comut pe unele canale (ex. Cinemax 2 sau HBO-uri) in prima faza îmi apare uneori ecranul verde-iarba cu niste dungulițe albe. Postul îmi apare la a doua apăsare de la telecomanda.
De asemenea, se întâmplă să apară doua posturi cu același număr de canal. Întrucât în rest televizorul funcționează bine eu am bănuit că aceste două defecte de comutare de pe un canal pe altul se datorează cardului RCS care nu este foarte stabil.
Am totuși nevoie de niste răspunsuri. Vă mulțumesc.

#315
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,394
  • Înscris: 06.11.2014
In partea de jos a tv-ului, pe centru, unde ai ledul rosu, ai si butonul fizic pentru schimbat canale/sursa/volum. Ai doua canale diferite pe acelasi numar pentru ca ai scanat si posturile analogice, si posturile digitale. Sterge-le pe alea analogice (ca n-au ce cauta). La partea cu HBO/Cinema, alea sunt posturi codate, poate ii ia mai mult cardului de la RDS sa se conecteze la server (zic poate, pentru ca nu am card CI ori grila extinsa ca sa testez).

Edited by iZet, 09 November 2019 - 09:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate