Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5
 

Ubuntu 15.04 (Vivid Vervet)

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Posted Imageadevarul este ca si eu astept sa vina Mir, dar nu cred ca va fi nici in 16.04. in rest, am testat si eu un liveusb cu Kubuntu. acuma, intreb si eu ca nu prea am inteles: kubuntu e suportat oficial de canonical, parca stiam ca nu.

#56
AnbuBlack

AnbuBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 25.01.2012

View Postrich1974, on 15 mai 2015 - 09:08, said:

Kubuntu e suportat oficial de canonical, parca stiam ca nu.

Kubuntu to be Sponsored by Blue Systems

#57
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostPololica, on 25 aprilie 2015 - 14:31, said:

Ca parte de hard, sistemul are:
  • Procesor Sempron AMD 2200+ (pe Windows avea frecvenţa de 1800 MHz)
  • 1GB RAM DDR (2x512)
  • VIA KT400-8235
  • HDD Maxtor 80Gb
  • Placa Video ATI Radeon 9250
A avut diverse windows-uri si linuxuri pe el. Febleţea mea rămâne Ubuntu 10.04. Mi s-a părut cel mai ok din toate. Din păcate, actualizările mi-au forţat un pic mâna să trec pe interfaţă mai light

Revin la aproape 2 (daca mai ajuta pe cine): sistemul a mers cursiv (Lubuntu 15.04) pana cand a crapat hardul (prin vara lui 2016) cand am tras sistemul pe dreapta pentru un eventual program Rabla (sau va fi reciclat, ca deh... obstescul sfarsit). A fost folosit mai mult pentru filme de pe DVD/stick si editare text si tabelare, nu in regim intesiv, dar aproximativ 1-2 ore pe zi (in medie). Pe sistemul nou am Win 7, dar va fi probabil trecut si el pe linux cat de curand (probabil un Lubuntu, sa pastrez interfata vizuala).

#58
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Mda, mergi pe Lubuntu 16.04.

#59
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Mi-e dor mult de Ubuntu Touch, l-am avut instalat cu multirom în urmă cu câțiva ani când aveam Nexus 4-ul care e la fiul meu în prezent. A fost cea mai frumoasă experiență a mea multiromul, aveam pe telefon 3 sisteme de operare (CyanogenMod, Ubuntu Touch și AOSP). Deh, vremuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate