Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Cui sa ma adresez? Venituri nedeclarate din meditații

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Iar începem.
Popii sunt pedofili,zoofili,etc.
Profesorii îi terorizează pe bieții elevi,ba chiar unii dintre ei sunt violatori de minore gingașe care nu fac decât oral la colorați(fără nici o aluzie).
Dar la creșa nimic?
La grădiniță,ceva-ceva?

#38
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

 tomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:04, said:


Nu. Este fix invers. Ne intoarcem de unde am plecat acum peste 25 de ani.
Sa denunte ce? Ce lege nu respecta? Exista vreo lege care sa-ti interzica cumpararea unui anume tip de masina?



Pai si caree problema ta, ma?

Daca omul e cinstit, n-o sa aiba absolut nicio problema.

Asta e ca mai buna solutie, si astept Fiscul sa-si faca treaba pana la capat.

Ce masina ai? Ce imobile detii? Ce conturi bancare ai?

Documente justificative ale veniturilor , fisa fiscala, stagii de cotizare la casa de pensii. A, nu poti justifica?

Perfect, se confisca! Plus dosar penal !

#39
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

Quote

Nu. Este fix invers. Ne intoarcem de unde am plecat acum peste 25 de ani.
Sa denunte ce? Ce lege nu respecta? Exista vreo lege care sa-ti interzica cumpararea unui anume tip de masina?
da? uite, sa denunt ca incaseaza bani pe care NU II DECLARA. asta ti se pare normal? de ce unii sa fie mai cu mot? se descruca, nu? mai bine m-ar interesa propria persoana? stii ce m-ar mai interesa? ca aia care se duc la ea la meditatie sa primeasca chitanta/bon fiscal pentru banii aia, romane ;)

Quote

mai bine ti-ai vedea de scoala
stai linistit, "imi vad de scoala" foarte bine ;)

#40
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Faza cu Mercedes/masina e dubioasa din cale'afara.

Desigur, stim ca anumiti profesori au diverse practici pentru a-si "intregi" veniturile. Daca sunt optionale - sa zicem ca este acceptabil. Dar cand conditionezi...
In rest, nu cumva profesorii sunt obligati [si ei] sa faca publice Declaratiile de Avere/Interese? De acolo'i simplu de aflat daca avea sau nu bani de boiler, benz, case, strumfi sau ce o mai fi.

Iar pentru probleme de genul "nu te trec clasa daca nu dai 2 lei/boiler/orice" exista DNA.

#41
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

 tomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:04, said:

Nu. Este fix invers. Ne intoarcem de unde am plecat acum peste 25 de ani.
Sa denunte ce? Ce lege nu respecta? Exista vreo lege care sa-ti interzica cumpararea unui anume tip de masina?

In loc sa ne preocupe ce masina are icsulescu, mai bine ne-ar preocupa propria noastra persoana.
Pacat ca nu exista amenzi pentru reclamatiile neintemeiate. Ar trebui pus "reclamantul" sa plateasca toti functionarii care au muncit sa demonstreze "incalcarea legii".

Doar masina ti-a ramas in cap! Nasol!

sunt niste profesori incompetenti si cu mentalitati comuniste, ameninta elevii ca daca nu vin la meditatie la ea nu o sa ii treaca clasa ca sa poata da bacul.

Edited by bietu, 22 April 2015 - 21:15.


#42
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
copile esti la varsta la care crezi ca tot ce zboara se,mananca; tu crezi ca o sa reusesti in viata turnand pe altii? deja ai facut afirmatii care iti pot aduce o acuzatie cat casa de mare....

#43
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
nu vei rezolva nimic. vei pierde vremea, indiferent ce citeşti pe aici.
ori vei renunţa, ori vei trimite mail la finanţe, din care nu vei obţine absolut nimic.

scrie-ne peste 6 luni ce s-a întâmplat, ...

#44
ave_bit

ave_bit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2013

 bietu, on 22 aprilie 2015 - 20:42, said:


Vai de noi! De aia suntem unde suntem! Cum se ridica unul sa denunte pe altul ca nu respecta legea imediat apar cel putin zece bagatori de seama, invidiosule, nenorocitule ravnesti la bunul altuia etc. Ne meritam soarta!

Ce gandire penibila! Toata problema e ca un simplu om nu-si declara veniturile catre urs? Daca un necajit lucreaza cu ziua tot il suspectezi de depravarea societatii pentru ca nu-si "declara" veniturile?
Indivizi ca tine se coboara din ceaun, pun pe foc si se baga iar in ceaun. Bravo voua!!!

#45
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

 Octavian_SK, on 22 aprilie 2015 - 21:16, said:

copile esti la varsta la care crezi ca tot ce zboara se,mananca; tu crezi ca o sa reusesti in viata turnand pe altii? deja ai facut afirmatii care iti pot aduce o acuzatie cat casa de mare....
DA, CHIAR LA ASTA MA GANDEAM. HMM, CUM SA FAC EU SA REUSESC? PAI, STIU!!!11 HAI SA O DENUNT PE BABA ASTA INFECTA, ASTA SIGUR O SA IMI ADUCA MULTE BENEFICII!!!!

bravo, romane, bine gandit! ;)

 ave_bit, on 22 aprilie 2015 - 21:17, said:

Ce gandire penibila! Toata problema e ca un simplu om nu-si declara veniturile catre urs? Daca un necajit lucreaza cu ziua tot il suspectezi de depravarea societatii pentru ca nu-si "declara" veniturile?
Indivizi ca tine se coboara din ceaun, pun pe foc si se baga iar in ceaun. Bravo voua!!!
da, necajita rau saraca.

#46
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 newbie13, on 22 aprilie 2015 - 21:06, said:

pur si simplu e din cale afara de nesimtita, nu stiu ce pare asa greu de crezut.
Aveti un diamant de profesoara...
Ea vrea sa va invate cel mai de pret lucru in tara asta: PUPINCURISMUL, si voi credeti ca va vrea raul.
Pai daca nu esti Pupincurist in tara asta, unde ajungi?
Iti spun eu , profesoara aia va invata bine cum sta treaba in Romania, daca nu te linistesti n-o sa te poti adapta in tara asta.

#47
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Desigur. Asta povestita de un coleg de-al colegului prietenului lui, probabil corijent.

Mentalitati comuniste au parintii si media, care transmit astfel de "valori" copiilor lor.
Toti bugetarii sunt niste hoti care sug sangele poporului. Toti profesorii sunt niste incompetenti. Toti doctorii sunt niste spagari.
Hai sa denuntam functionarul care primeste o ciocolata.

Please.


#48
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 Octavian_SK, on 22 aprilie 2015 - 21:16, said:

copile esti la varsta la care crezi ca tot ce zboara se,mananca; tu crezi ca o sa reusesti in viata turnand pe altii?
Lasa-l sa creada macar la varsta asta ca se poate si pe calea corectitudinii. Mai tarziu va deveni probabil la fel de blazat si resemnat ca tine.

Edited by johnnickelby, 22 April 2015 - 21:25.


#49
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

 ave_bit, on 22 aprilie 2015 - 21:17, said:

Ce gandire penibila! Toata problema e ca un simplu om nu-si declara veniturile catre urs? Daca un necajit lucreaza cu ziua tot il suspectezi de depravarea societatii pentru ca nu-si "declara" veniturile?
Indivizi ca tine se coboara din ceaun, pun pe foc si se baga iar in ceaun. Bravo voua!!!

Du-te ma de aici, troll penibil!

#50
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

 tomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:19, said:

Hai sa denuntam functionarul care primeste o ciocolata.

Cine fura azi un ou, maine va fura un bou !

Ori vrem insanatosirea societatii romanesti , ori n-o vrem.

Daca n-o vrem,macar s-o spunem, sa nu fim ipocriti.

#51
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 newbie13, on 22 aprilie 2015 - 21:19, said:

DA, CHIAR LA ASTA MA GANDEAM. HMM, CUM SA FAC EU SA REUSESC? PAI, STIU!!!11 HAI SA O DENUNT PE BABA ASTA INFECTA, ASTA SIGUR O SA IMI ADUCA MULTE BENEFICII!!!!
io zic sa faci cariera din denunturi; vezi ca in jurul tau sunt o groaza de dubiosi, unii mai tuciurii, mai burtosi.tot felul de afaceri dubioase...sti ce beneficii ai daca ii denunti si pe aia?....ooo nemasurate....succesuri Posted Image

#52
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

 tomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:19, said:

Desigur. Asta povestita de un coleg de-al colegului prietenului lui, probabil corijent.

Mentalitati comuniste au parintii si media, care transmit astfel de "valori" copiilor lor.
Toti bugetarii sunt niste hoti care sug sangele poporului. Toti profesorii sunt niste incompetenti. Toti doctorii sunt niste spagari.
Hai sa denuntam functionarul care primeste o ciocolata.

Please.
da, nu stiu unde am zis eu lucruri de genul. am si cativa profesori foarte de treaba, eu nu sunt asa de ingust la minte incat sa generalizez. si bugetarii nu sug sangele nimanui, poate doar in capul (sec, probabil) al "capitalistilor" ce-au luat-o razna. oamenii muncesc si trebuie sa fie remunerati decent. in orice societate este nevoie de bugetari, cati si cum sa fie organizati, asta e alta discutie.

#53
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

 tomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:19, said:

Desigur. Asta povestita de un coleg de-al colegului prietenului lui, probabil corijent.

Mentalitati comuniste au parintii si media, care transmit astfel de "valori" copiilor lor.
Toti bugetarii sunt niste hoti care sug sangele poporului. Toti profesorii sunt niste incompetenti. Toti doctorii sunt niste spagari.
Hai sa denuntam functionarul care primeste o ciocolata.

Please.

Dar daca denuntam functionarul care nu te trece clasa daca nu faci meditatii cu el e bine, sau cand ai ajuns la pasajul ala era scris in chineza??? Posted Image

#54
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 johnnickelby, on 22 aprilie 2015 - 21:22, said:

Lasa-l sa creada macar la varsta asta ca se poate si pe calea corectitudinii. Mai tarziu va deveni probabil la fel de blazat si resemnat ca tine.
Da macar vad bine; odata,demult m-am chiorat ca prostu` la vecinu` care suda ceva la masina; nu era treaba mea dar eram curios daca sudeaza corect; m-au durut ochii toata saptamana

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate