Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Intrebare despre testosteron

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014
Am citit in niste articole cum ca sexul de dimineata (sau masturbarea) are efect invers asupra testosteronului, si il loc sa-l scada, il creste. Este adevarat? In altele am citit doar ca nu mai consumi atat testosteron. Voi ce ziceti?

#2
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Insesizabil.

#3
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Sexul de dimineata iti da o senzatie ok pentru cateva ore, dar apoi se produce efectul efortului fizic depus si adormi cu capul pe birou, sau, ma rog, cu capul pe lopata.

#4
MariusH21

MariusH21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.04.2015
Cred ca ai inteles gresit. Este recomandat sexul dimineata pentru ca atunci un barbat are cea mai mare cantitate de testosteron in corp. Dar oricum nu-i recomandat prea des. Orice ejaculare duce la scaderea testosteronului.

Edited by MariusH21, 18 April 2015 - 21:09.


#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostCaptainMe, on 18 aprilie 2015 - 21:08, said:

Eh, m-ai inteles gresit, eu vreau sa-mi cresc testosteronul si de aceea am intrebat.
Ping....
[ http://www.sterydy.biz/chinoin/Chino%20propionat.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Vrei mai mult testosteron? De ce? De aromatizarea testosteronului ai auzit?

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Testosteronul creste daca nu mai joci jocuri pe internet si daca nu stai mai mult de 2 ore pe net pe zi.

#8
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014
Vreau mai mult testosteron pentru a ma simti mai bine in pielea mea, ca sa pot sa trag de fiare si sa vad si efecte, si, mai de felul meu am oasele mai fragile. Dar nu vreau sa incep cu injectii cu testosteron sau suplimente cu hormoni, eu cautam o cale mai naturala ca nu sunt chiar asa disperat sa am testosteron.

View PostQuantum, on 19 aprilie 2015 - 06:09, said:

Testosteronul creste daca nu mai joci jocuri pe internet si daca nu stai mai mult de 2 ore pe net pe zi.
Asta imi suna a troll :))

#9
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostCaptainMe, on 19 aprilie 2015 - 16:15, said:

Vreau mai mult testosteron pentru a ma simti mai bine in pielea mea, ca sa pot sa trag de fiare si sa vad si efecte, si, mai de felul meu am oasele mai fragile. Dar nu vreau sa incep cu injectii cu testosteron sau suplimente cu hormoni, eu cautam o cale mai naturala ca nu sunt chiar asa disperat sa am testosteron.
Asta imi suna a troll Posted Image)
Una din metode sa-ti cresti nivelu este antrenamentul in sala de forta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate