Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Urban Invest, Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#55
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View Postaleksg, on 30 septembrie 2016 - 20:17, said:



Fac parcare sa parcheze si cei de la Isaran. Poate le dau mai ieftin. Posted Image Glumesc.


E prea departe. Si parcarea de la Lux Divina e prea departe pentru unii, si e peste drum, putin in diagonala.

#56
aleksg

aleksg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.08.2015

View PostOne of Them, on 30 septembrie 2016 - 22:39, said:

E prea departe. Si parcarea de la Lux Divina e prea departe pentru unii, si e peste drum, putin in diagonala.

Da. Corect. Era o simpla gluma, in urma discutiilor insirate pe zeci de pagini pe topicul Isaran. Posted Image

Legat de cele doua parcele de teren ce nu aparatiunea Urbanului, tind sa cred ca le-au cumparat, avand in vedere acea amenajare a acelui spatiu, cat si amenajarea trotoarului pe toata bucata de strada Stefan Baciu, respectiv Ioan Ursu pana in dreptul noilor blocuri.

Edited by aleksg, 01 October 2016 - 12:27.


#57
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Daca le-au cumparat, mai mult ca sigur vor sa faca profit cu ele. Deci tot blocuri o sa apara si acolo de indata ce termina cu Pentha. Ar fi un vis prea frumos sa se amenajeze spatiu verde.

Edited by Shush, 01 October 2016 - 13:17.


#58
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Care o sa fie blocurile Pentha? Cele doua in constructie, in faze primare?

#59
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Nu. Zona aia de langa unde o sa fie 5 blocuri. Alea doua incepute de pe Ioan Ursu nu fac parte din noul complex

#60
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Am trecut aseara pe acolo, era intuneric deci nu am vazut mare lucru. Terenul a fost nivelat pe o suprafata cam cat un teren de sport si ingradit cu un gard destul de inalt pe 3 din cele 4 laturi. Bordura/trotuarul se termina in acelasi loc in care se termina si gardul.
Cum spunea cineva mai sus sunt sanse mari sa fi cumparat urbanul cel putin o bucata din acel teren tinand cont ca au tras bordura pana acolo.
E posibil sa faca chiar o parcare acolo. Ar avea sens si dupa cum arata si din punct de vedere financiar. La 2-3000 de euro un loc de parcare s-ar scoatr usor banii dati pe teren.

#61
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Au spus intr-o postare pe Facebook ca estimeaza faptul ca scara A va fi predata la inceputul lui decembrie.

#62
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011
Aveti idee cand incep sapaturile la Pentha?

#63
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Da nu au inceput ?

#64
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011
Eu nu stau in Brasov. Ultima data am fost pe santier la jumatatea lunii septembrie si nu incepusera.
De aceea am intrebat; ma gandeam ca cineva poate confirma acest lucru.

#65
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Eu credeam ca au inceput de mult cu amenajarea terenului, dar poate confund.

#66
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Bucatica aia de teren de langa scara B din Baciu 8 a fost cumparata de Urban. Cica acum sunt in tratative sa cumpere si cealalta jumatate, dar inca nu s-au decis ce o sa faca acolo.
Intai sa termine Pentha si apoi vor vedea ... deci probabil tot un bloc

#67
aleksg

aleksg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.08.2015

View PostShush, on 08 octombrie 2016 - 18:38, said:

Bucatica aia de teren de langa scara B din Baciu 8 a fost cumparata de Urban. Cica acum sunt in tratative sa cumpere si cealalta jumatate, dar inca nu s-au decis ce o sa faca acolo.
Intai sa termine Pentha si apoi vor vedea ... deci probabil tot un bloc

Asa cum banuiam.
Sincer, pe bucatia ce au amenajat-o acum mie greu sa cred ca vor ridice vre-un bloc.
Poate pe parcela de teren dintre blocurile ce se fac acum si Stefan Baciu 2. Cumva amplast pe mijloc. Iar intre Stefan Baciu 2 si primu bloc de la strada e mult prea aproape.

Astazi am fost sa mai trag cu ochiu sa vad ce se intampla si am observat ca au fost inchise si balcoanele de la Scara B de pe latura vestica, la balcoanele din scara A de pe latura estica au inceput sa puna acele zabrele care arata super ok, iar zidurile de la calea de acces in parcarea subterana incep sa prinda contur, in ideea in care sunt placate cu acele caramizi decorative.

#68
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Pai sunt in tratative avansate sa cumpere si parcela de langa. Si pe toata zona aia incape linistit un bloc.

In alta ordine de idei, cele 2-3 blocuri pentha care sunt gata in 2018 sunt vandute aproape in totalitate si chiar si o parte din cele cu predare in 2019.
Termenul pentru scara A a ramas din pacate neschimbat :(

#69
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Au pus din nou camerele pe site :)

#70
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011
Merci de info Posted Image

#71
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Am trecut azi pe acolo. Bucatica de teren cumparata si nivelata recent are rol de parcare acum.
Trotuarul e aproape gata, au pus si o bila mare decorativa:)
La scara A au inceput sa monteze separatoarele la terase si mai au de pus geamul la etajul 8 pe casa scarii.

Si au pus si poze noi pe site

#72
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Am vazut ca au sapat in parcare si au bagat niste tevi. Oare pentru ce sunt ? Scurgere ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate