Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Urban Invest, Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#37
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Nu se poate sa iti lase balcon comun cu vecinul :)) eu din ce am inteles vor fi separate cu o placa mare din acelasi material din care au facut balustradele. Mai au deja un bloc cu astfel de balcoane.
Ar fi mult mai ok un zid, macar izoleaza mai bine si daca vecinul se decide sa isi spele balconul nu ajunge apa si la mine.

#38
aleksg

aleksg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.08.2015
Ramane de vazut. Eu sper sa fie cat mai discret si in acelasi stil cu design-ul actual.


Azi am trecut pe acolo si am observat ca au inceput sa delimiteze trotuarul de la Scara A, iar pe santier in zona Pentha, se aflau zeci de paleti cu biscuiti, cel mai probabil urmand ca in viitorul apropiat sa se apuce de amenajat parcarea celor doua scari. :)

#39
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Pai la exterior mai au de facut doar cateva balcoane si zidurile de sub parter.

#40
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Din ce am vazut au mai terminat cateva balcoane si, montat ferestrele de pe casa scarii (cel putin la scara A) si au montat bordurile.

Alte noutati mai are cineva ?

Edited by Shush, 05 September 2016 - 13:19.


#41
aleksg

aleksg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.08.2015
Au pus schela pe Stefan Baciu 2, la strada.
In rest, nimic specatculos pe Stefan Baciu 8A/B. De acum noutatile vor fi la interior, si mai putin la exterior.

Sincer, as vrea sa vad ceva poze din subteran (parcare/boxe) si de ce nu, poze cu balcoanele metalice, din ce am observat, o noutate pe langa cele de HPL.

#42
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Parca am vazut eu ca un rand de balcoane e diferit. Ma gandesc pe joi sa fac o vizita daca se va putea.

#43
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Au pus stadiul lucrarii pe Septembrie.
Mi se pare mie sau au incetinit mult ritmul la Baciu 8 scara A? Probabil datorita faptului ca lucreaza in acelasi timp la 5 blocuri.
Eu speram sa fie gata cu 3 luni inainte ca blocul precedent, dar nicio sansa sa fie gata pana la 1 octombrie.

#44
aleksg

aleksg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.08.2015
Am observat si eu acelasi lucru.
Avand in vedere ca pana la termen mai au doua luni si jumatate iar parcarea supraterana nu este gata, iar la interior se pare ca ar mai avea de lucru, e putin probabil sa faca predarea cu 2 luni mai devreme. Poate totusi aveti o surpriza. Sau poate cei din scara B vor avea o surpriza de genul: "predam apartamentele cu 3 luni mai devreme". :D

Sincer, mai bine sa le predea la termen decat sa le predea la repezeala si sa sara peste mici detalii care pot face diferenta. ;)

#45
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Pai scara B sigur se va preda mult mai repede pentru ca termenul teoretic este in luna Mai, la fel cu blocul din Baciu 2 si nu cred ca vor sa se suprapuna.

#46
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Am fost azi din nou si am vizitat santierul sa imi iau niste masuri pentru mobila.
Pe exterior scara A e cam gata, mai lipsesc doar 3 geamuri de pe casa scarii de la ultimele etaje.
Pe interior ma asteptam la mai mult. Pe casa scarii au pus rigipsul pe tavan si cam atat. In apartamente sunt gata toate instalatiile curent, tv, internet, apa, incalzire, gaz. Azi puneau rigipsul pe tavan la etajul 8. Pana pe la etajul 4-5 deja au vopsit peretii, au montat tocurile usilor exterioare si au pus faianta si cazile. La parter au pus si gresia.
Cu mult optimism va fi gata la 1 noiembrie.

#47
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011
Salut,
Stie cineva ce se construieste langa Stefan Baciu 8 scara B? Acolo stiam ca nu este terenul Urban ci al altei personae, dar e posibil sa ma insel.

#48
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Se construieste ceva acolo ?
Ultima oara cand m-am interesat nu era terenul Urban-ului.

Edited by Shush, 27 September 2016 - 15:25.


#49
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011
pe camera vad in excavator care a curatat terenul si au adus balastru, etc, apparent sapa in continuare.

#50
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Am vazut si eu ceva damburi de pamant, dar sunt prea aproape de bloc si am presupus ca au depozitat cei de la Urban ceva acolo.

#51
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Am vazut acum si eu utilajele. Groapa are dimensiunile unui bloc mai micut, dar adancimea pare mult prea mica. Poate fac un parc :D

#52
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Sigur o sa fie parc, este extrem de profitabil pentru un investitor...

#53
CristizAamfir

CristizAamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2011
Din ce am vazut pe web cam au facut in fel de parcare, oricum au pus pietris si au ingradit.
Pacat ca au scos web cams de pe site, acum nu mai putem vedea.

#54
aleksg

aleksg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.08.2015

View PostCristizAamfir, on 30 septembrie 2016 - 15:50, said:

Din ce am vazut pe web cam au facut in fel de parcare, oricum au pus pietris si au ingradit.
Pacat ca au scos web cams de pe site, acum nu mai putem vedea.

Fac parcare sa parcheze si cei de la Isaran. Poate le dau mai ieftin. Posted Image Glumesc.

Revenind la stadiul lucrarilor, nimic nou si spectaculos. La scara A de la ultimele 3 etaje pe casa scarii lipesesc geamurile si se poate observa ca mai e mult de lucru. Iar in scara B, ultimele 3 etaje par a fi fara tavanul realizat. Asadar, tind sa cred ca termenele de predare vor fi in jurul datelor din contract, si nu vor mai fi predari in avans, precum la celalate scari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate