Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Produse care dau rezultate

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
tavosss

tavosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.04.2007
Buna ziua tuturor,

Recunosc ca in prealabil ar fi trebuit sa rasfoiesc aceasta sectiune a forumului pentru a vedea daca exista deja o intrebare pe aceasta tema.
In cazul in care exista imi cer scuze si ma puteti indruma catre pagina respectiva.
Ceea ce vreau sa obtin este o lista cu produse alternative/naturiste care au dat rezultate in cazul dumneavoastra sau al unei persoane apropiate.
Produsele in cauza se pot adresa oricarui tratament.

Si ca sa nu pierdem timpul incep chiar eu.
Imi amintesc cand eram in perioada liceului si sufeream de alopecie. Atunci mama a cumparat acest produs numit Chel Stop care dupa foarte scurt timp a reusit sa stopeze caderea parului. Stiu ca sunt numeroase optiuni de tratament dar in cazul meu acest produs nu foarte scump a dat rezultate foarte bune.

As dori sa aflu si parerile voastre cu privire la produsele care v-au impresionat si in ce tip de tratament v-au ajutat.

Multumesc,

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Asta:
Attached File  gillette.jpg   45.38K   6 downloads
Sau:
Attached File  800x600_0.jpg   21.88K   5 downloads
Rezultat:
Attached File  61c7fea5732dcfee7c110b93ab75a95d230d864a.jpg   15.92K   5 downloads
Fara chin, fara stres, fara bani cheltuiti aiurea.Posted Image

#3
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Cred ca doar prin tratamente hormonale poti avea ceva rezultate.

Ca efect advers, nu ti se mai scoala si plangi la Tanar si Nelinistit.

Dar macar ai par in cap.

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 26.02.2008
Și cum ne ferim astfel de reclamă?  Îi punem să jure că tot ce scriu e adevărat?

#5
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Si eu cam chelesc asa ca m-am apucat de sala.

Daca par n-am macar muschi.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Lesbianu, on 10 aprilie 2015 - 11:13, said:

Asta:
gillette.jpg
Sau:
800x600_0.jpg
Rezultat:
61c7fea5732dcfee7c110b93ab75a95d230d864a.jpg
Fara chin, fara stres, fara bani cheltuiti aiurea.Posted Image

Si daca vrei sa nu arati a interlop?

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
iti iei peruca

#8
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

 don_dannielo, on 10 aprilie 2015 - 11:47, said:

Si daca vrei sa nu arati a interlop?
Adevarul este ca am umblat la ore tarzii prin locuri dubioase si nu s-a luat nimeni de mine (nici macar militienii)... Oare din cauza aspectului se fi scapat teafar si nevatamat?Posted Image

Glumesc. Folosesc uneltele expuse de mine mai sus de 10-12 ani, dinainte sa imi plece fruntea spre ceafa. Pe atunci ma saturasem de par lung si am vrut sa vad daca imi sta OK. Nu am avut nici o problema la angajari, pe strada sau in orice alt loc public. Trasaturile de interlop nu tin neaparat de tunsoare, freza...

#9
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Decât un păr rar,mai bine o chelie deasă.
Și apoi fetelor le plac băieții răiPosted Image.

#10
tavosss

tavosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.04.2007
Deci lista mea de medicamente minune va incepe cu lama de ras
Alte pareri despre alte afectiuni?
Acest forum era mai activ candva :(

Edited by tavosss, 13 April 2015 - 15:04.


#11
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Chiar daca apare cineva si te pune sa iei pastilele X sau sa te ungi cu alifia Y, nu ai nici o garantie ca vor functiona.
Tii atat de mult la podoaba capilara si esti dispus sa investesti in ea? Mergi la un doctor, te asteapta cu bratele deschise ca sa te taxeze sau sa iti recomande un produs de pe urma caruia sa incaseze comision. Macar ai avantajul ca ala se pricepe cat de cat si cresc sansele sa scapi viu... Pe forum cine stie ce sfaturi mai primesti.
Bafta!Posted Image

#12
tavosss

tavosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.04.2007
Mentionez...
Eu nu doresc o dezbatere asupra tratamentului efectuat de mine acum 14 ani.
Vreau doar ca voi utilizatorii forumului sa imi dati exemple de medicamente sau produse care au dat rezultate in cazul VOSTRU si sa mentionati in ce tip de tratament v-au ajutat. As dori in special produse naturiste.

Numai bine si sanatate! :)

Mentionez...
Eu nu doresc o dezbatere asupra tratamentului efectuat de mine acum 14 ani.
Vreau doar ca voi utilizatorii forumului sa imi dati exemple de medicamente sau produse care au dat rezultate in cazul VOSTRU si sa mentionati in ce tip de tratament v-au ajutat. As dori in special produse naturiste.

Numai bine si sanatate! :)

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
La mine a dat rezultate shaorma, mancata la micul dejun, mi-a potolit foamea o zi intreaga.

#14
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
Oricine poate intra sa zica orice, ca a folosit aia sau ailalta. Si asta nu ar fi marea problema, dar subiectul este mult prea general. Va iesi o varza in care poti intalni afirmatii foarte diverse, incepand cu 5-htp pt  depresie si terminand cu miraculosul zeolit pentru alcalinizare. Ar folosi cuiva daca mentionez ca am luat enzime digestive pentru oboseala cronica si m-am simtit mult mai bine.

Sau poate vrei sa discuti despre niste principii generale, care metoda terapeutica naturisdta este mai focalizata pe eliminarea cauzei etc.

#15
tavosss

tavosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.04.2007
Salut Nelson. Multumesc pentru exemplele date. Mai bine o varza decat nimic zic :P
Cand ai probleme de sanatate pe o perioada indelungata incerci diferite tratamente. Eu caut acele produse care pentru voi au avut un impact major.

Bafta,

#16
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Twynsta, după ce am schimbat vreo trei formule care nu au fost eficace (Nebilet-am ajuns în timp și la puls 52 de pe la 70 cu el, Prestarium, Enalapril, Leridip, etc.), m-a scăpat de o hipertensiune rebelă, nedomolită de cele obișnuite (în afară de Nifedipin-retard 20mg sau un diuretic injectabil, Furosemid, extrem de eficiente la o criză HTA, dar te rezolvă doar pe moment). În fiecare zi după-amiaza sau seara, cam pe după ora 18, tensiunea îmi ajungea pe la 18/10 sau peste (am avut și 21/11), Twynsta mi-a scăzut-o și regularizat-o după cîteva zile (una dimineața și una seara).

Edited by silverflower, 21 May 2015 - 08:48.


#17
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,224
  • Înscris: 17.03.2009
Am o rugaminte,stie cineva unde gasesc Digoxin 25 mg sau ceva similar in orice tara,farmacistul spune ca nu se mai fac.E urgent,multumesc.

#18
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 anaki, on 27 octombrie 2015 - 17:44, said:

Am o rugaminte,stie cineva unde gasesc Digoxin 25 mg sau ceva similar in orice tara,farmacistul spune ca nu se mai fac.E urgent,multumesc.

Se găseşte, cum să nu se găsească? Nu de 25mg, ci de 0,25mg sub formă de comprimate şi 0,5mg/2ml sub formă de soluţie injectabilă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate