Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

City TV HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
el capito

el capito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.12.2005
SALUT . Totul e bine si frumos la inceput.muzica buna reclame putine si mai ales ,,moca''  ancet ,ancet,castiga audienta romanilor  si odata cu asta or sa vina si reclame romanesti si asa
o sa fie un post sponsorizat din ambele parti .Bravo lor la noi nu sa gandit nimeni sa faca bani asa.
Asta e parerea mea. Nu cred ca e vreo investitie romanesca.

#20
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Dar totusi daca au in plan asa ceva de ce nu au incercat o extindere si inspre sud la turci ?
Iar daca reclama romaneasca va aparea pe City Tv , ei ar trebui sa-si faca un departament romanesc ... poate asa or sa faca si forum pe site in lb romana...ca e doar in chirilic..... :)

#21
el capito

el capito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.12.2005
cei de la CITY au anceput sa faca reclama si sa sponsorizeze prin romania , oare ce inetres or avea?

#22
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,829
  • Înscris: 11.01.2006

 el capito, on Feb 9 2006, 22:09, said:

cei de la CITY au anceput sa faca reclama si sa sponsorizeze prin romania , oare ce inetres or avea?
UN alt post bulgaresc de muzica necodat pe THOR la 11,823 O  MM TV.CE ziceti de el?

#23
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,135
  • Înscris: 05.05.2003
Il stim de la Eutelsat 16E... pot spune ca e destul de bun
Nu mai retin insa daca difuzeaza si muzica bulgareasca

#24
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
pentru cei care nu au posibilitatea receptionarii via satelit exista Radio City Internet Streaming (64 kbps): http://www.radiocity...city_64kbps.m3u

#25
ursuletii

ursuletii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2007
am dat o cautare si am obs ca receptionez acest post bulgaresc.ce pot sa spun...e mai bun decat MTV, VH1 etc.difuzeaza muzica super buna si in plus de asta cand este vremea de publicitate difuzeaza vreo 2 spoturi publicitare si asta e tot.si publicitatea asta odata la nustiu cat timp.pe cand pe MTV publicitatea este dupa vreo 4 video clipuri.e super tare

www.city.bg

Edited by ursuletii, 03 May 2007 - 20:00.


#26
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 el capito, on Feb 9 2006, 23:09, said:

cei de la CITY au anceput sa faca reclama si sa sponsorizeze prin romania , oare ce inetres or avea?


excelent postul atat caliate a imaginii si a sunetului cat si a muzicii difuzate..am vazut la ei si dj andy - 4 the first time....

din ce receptionez la focussat mi se pare de departe cel mai bun post....este si mm din bulgaria bunisor dar nu se compara cu el.....oricum asa ne-ar trebui si noua in romania...posturile tv in materie de muzica de la noi sunt la furat...poate in curand city tv romania cine stie ... :P

#27
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Nu cred ca au in plan asa ceva.....
Am intrat pe site-ul lor la forum si le-am cerut o arie in engleza. Raspunsul lor a fost ca se adreseaza doar vorbitorilor de limba bulgara dar au in vedere adaptarea forumului macar in engleza, deci nicio sansa in viitorul apropiat de vreo schimbare.

LE Ups... se pare ca au facut o arie pe forum pentru international visitors.. :D

http://www.city.bg/f...hp?showforum=16

Bun asa... treceti la fapte! :)

Chiar amuzant, mi-am intalnit mesajul pe forum. Aici! Initial thread-ul a fost inchis si mai apoi sters ca acum sa vad ca exista... Cool! Ma bucur ca au si pus in practica ceea ce mi-au spus in privat.

Edited by a21alex, 15 May 2007 - 12:07.


#28
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Va ve-ti si distra citind mesajele romanasilor nostrii de pe forumul lor.
De ce oare o parte din romani ne fac natia de KKO ,,pe dincolo,,?

#29
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

 a21alex, on May 15 2007, 12:54, said:

Chiar amuzant, mi-am intalnit mesajul pe forum. Aici! Initial thread-ul a fost inchis si mai apoi sters ca acum sa vad ca exista... Cool! Ma bucur ca au si pus in practica ceea ce mi-au spus in privat.

Au trecut 8 luni pana au dat drumul la aria in engleza, mesajul e din decembrie 2005 iar aria a fost creata in august 2006, daca am vazut bine...

Scurta istorioara....

Until this moment , it isn’t a secret that radio City is the biggest Swedish media investment in Bulgaria. As a аssociation it was registered in 1998 with the equality of rights between Kamen Spasov and Jonas Silemarc. At the same time Radio City start it’s program in all big bulgarian cities , for which it has a license , on 23rd February 2001.

Kamen Spasov is a founder of “Ka music” and he has open the first legal musical shop in Bulgaria. Jonas Silemarc is an executive manager of Warner Music Scandinavia.He’s a founder of Swedish Dance Music Awards, member of the board of directors of IFPI Sweden.

Due to "radio city"ltd the music includes not only a radio music but and Non-stop music program on the new television “City TV”

Edited by a21alex, 15 May 2007 - 12:20.


#30
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
CITY TV si FM 1 si 2,MOORE NETWORKS  sunt bune sau cu mult mai bune decat panaramele de la noi de muzica unde banu' gandeste,curu,nu si creieru' .DE CE (am ajuns in felul asta) ???
Ca posturi de radio de pe thor dar fta sunt:milla,radio 1,radio fm+,Njoy , Z rock, dr p4 kbh syd  si cele cu muzica simfonica(ylen klassinen,classic syd dr si dr p2 syd) care merita dupa parerea mea sa fie ascultate ! :coolspeak:

Edited by hanssick, 17 May 2007 - 06:59.


#31
acritu

acritu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.05.2007
e mult mai super decat orice program din romania de muzica!!!!!!!!!!!! muzica straina 9 si cea   mai tare!!!!!!!!! bulgarii  sunt inaintea noastr la programele de muzica!!!!!!!! iar in toamna am vazut un concert LIVE facut de City TV si a fost cu sonorizre excelenta!!!!!  nu ca RMA nostru!!

#32
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 acritu, on May 27 2007, 22:20, said:

e mult mai super decat orice program din romania de muzica!!!!!!!!!!!! muzica straina 9 si cea   mai tare!!!!!!!!! bulgarii  sunt inaintea noastr la programele de muzica!!!!!!!! iar in toamna am vazut un concert LIVE facut de City TV si a fost cu sonorizre excelenta!!!!!  nu ca RMA nostru!!



patronii din cate am auzit sunt suedezi...de aici si calitatea...

#33
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Imi cer scuze ca dezgrop un topic vechi, dar vreau si eu sa imi spun parerea.

Acum vreun an, pe langa MTV, UTV si Kiss TV, firma de cablu a bagat si postul asta. Mie mi-a placut, mai ales ca melodiile ajung la ei mai repde decat la noi, iar unele la noi nu ajung deloc si am incercat sa il rpind si pe Digi, la casa de la tara, dar cand sa reusesc m-am trezit ca renuntam la Digi :lol:. De vreo 6 luni firma de calbu a scos MTV-ul. Pe mine nu ma deranjeaza prea tare, dar uneori ma mai uitam la unele emisiuni.

Mie imi place, cum spuneam mai sus melodii mai noi, mai bune. Un singur lucru ma deranjeaza: cam taie din clipuri.

Au un top pe car eil urmaresc: Black City Charts. Topul asta impreuna cu Youtube-ul ma tin la curent cu ce mai e nou prin Hip Hop :D

La reclame imi place de ei: putine, scurte si rare.

Ma enerveaza emisiunile in care vorbesc cam mult bulgarete (ciudata limba mai au... ), in rest e bun.

#34
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007
mi se pare cel mai tare post de muzica... calitate excelenta a imaginii si sunetului, multa muzica romaneasca... sper sa ramana in continuare FTA, la fel ca si THE VOICE TV Bulgaria, impreuna reprezinta combinatia perfecta, ce mtv, kiss, u,...

#35
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
am avut si eu placerea sa vizionez postul acesta de mai multe ori, intr-o cafenea din cluj...si sincer, mi-a placut...muzica buna, calitate imagine si sunet excelenta, grafica moderna...
insa, ca tot romanul carcotas, as prefera sa vad prezentatoare de la noi...Fetele noastre sunt de 3 ori mai frumoase ca bulgaroaicele... ;) ...

#36
oveee

oveee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.05.2009
deci am cautat pana mia venit rau ...nu gasesc nimic ...de 3 zile caut un stream live cu city tv ...si nimic ...eu stau in bv si am rds ...nici o sansa sa il prind aici ...doar pe internet ar fi o solutie ...da nu gasesc nicaeri
...daca ma poate ajuta cineva ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate