Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Putin ajutor, va rog? :D

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
Irina_Ro

Irina_Ro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2015
Buna dimineata,

Va rog, daca puteti, sa imi dati si mie un sfat. Am mare nevoie!Posted Image

In primul rand, ma scuzati daca postez unde nu trebuie. Nu sunt priceputa in programare, asa ca scuzati orice eroare de exprimare. :)

Am avut initial o carte in limba japoneza, in format pdf.
Cu un software online, "am convertit" fisierul pdf in fisier html.

Am avut nevoie de aceasta conversie pt a putea folosi un dictionar pop up japonez -  englez care functioneaza DOAR pefisierele html. Posted Image

Pt cunoscatori: este vorba de extensia Rikaichan pentru Firefox.

Am obtinut fisierul html DAR fisierul html este "criptat" - nu permite selectarea cuvant cu cuvant. Parca este protejat impotriva piratarii.

Cum sa editez acest fisier html astfel incat sa pot selecta cuvant cu cuvant? Doar asa functioneaza dictionarul meu.

Am incercat atasarea fisierului html dar nu imi permite... A mers atasat doar fisierul adobe...

Va multumesc pt ca v-ati luat din timp sa cititi.

Daca aveti si bunavointa sa ajutati, ma ajutati ENORM!

Attached Files



#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008

View Postfrankyyy, on 01 aprilie 2015 - 09:12, said:

Salut , sunt nou  si as dorii si eu putin ajutor .
Toate pozele mele din calc au aceiasi imagine . Ce pot sa fac ca atunci cand deschid folderul sa vad pozele ca inainte . Multumesc .
Deschide un topic separat pentru problema ta pe aici pe undeva http://forum.softped...um/114-windows/ - in functie de ce sistem de operare ai(banuiesc ca ai Windows in primul rand).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate