Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Grupe de muschi la flotari

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014
Fara...

#20
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Pai si atunci, totusi, insa ? Ne fortam si noi un pic.

#21
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View PostJokerVL, on 05 mai 2016 - 11:53, said:

Intradevar m-a ajutat si memoria musculara dar am si crescut de la flotari. Cand mergeam la sala aveam 35 cm in brat la rece, acum am 37,5 si umerii parca au inceput sa prinda forma, inainte nu aveam deloc pt. ca nu imi placea sa ii lucrez.
Am adaugat ca greutate un rucsac umplut cu nisip, are cam 18 kg dar totusi simt ca nu e suficient.
Mie totusi imi pari dubios Posted Image
Inainte nu lucrai umerii deloc iar acum ? au inceput sa prinda forma asa deodata de la flotari sau cum? par prea rotunzi si bine formati ca sa fie doar asa de la flotari.  Trapezul....si ala e de la flotari? Bicepsul? pare destul de frumos, pectoralii destul de "plini" cam greu sa ii "atingi" complet doar cu flotari. Sau poate ai gantere acasa si haltera. Sau poate ca tu de fapt mergi la sala si vrei sa ne impresionezi pe noi. Sau poate ca ai un genetic de exceptie, cine stie?

Attached Files


Edited by sandu222, 22 September 2016 - 12:14.


#22
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014
Cu ce m-ar ajuta sa fac atat de multe repetari? Vreau sa mai cresc in masa nu sa o ard.

View Postsandu222, on 22 septembrie 2016 - 12:06, said:


Mie totusi imi pari dubios :)
Inainte nu lucrai umerii deloc iar acum ? au inceput sa prinda forma asa deodata de la flotari sau cum? par prea rotunzi si bine formati ca sa fie doar asa de la flotari.  Trapezul....si ala e de la flotari? Bicepsul? pare destul de frumos, pectoralii destul de "plini" cam greu sa ii "atingi" complet doar cu flotari. Sau poate ai gantere acasa si haltera. Sau poate ca tu de fapt mergi la sala si vrei sa ne impresionezi pe noi. Sau poate ca ai un genetic de exceptie, cine stie?
Nu merg la sala, nu am mintit cu nimic. Umerii au crescut de la flotari dar doar partea din fata, de aia se vad asa, in rest sunt varza. Partea din fata a umarului(nu stiu cum se numeste) intra mult la flotari, cand m-am apucat de ele ma omora febra musculara acolo. La biceps presupun ca e bunicel geneticul, ii aveam maricei pana sa ma apuc de orice fel de exercitii.
L.E. trapezul desi eu zic ca e micut,(partea din spate e mai ok) cred ca s-a format din necesitate, cand eram mai mic simteam un discomfort in zona aia, probabil organismul s-a "concentrat" sa zic asa pe zona aia. Canda mergeam la sala faceam trapez cu 120 kg pe bara destul de usor.

Edited by JokerVL, 22 September 2016 - 12:18.


#23
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Cum zici tu, mie in continuare mi se pare ca esti dubios Posted Image
Eu vad si partea laterala a umerilor dezvoltata, trapezul si el, bicepsul pare lucrat frecvent, ala nu creste asa din senin decat daca muncesti fizic la locul de munca.

Edited by sandu222, 22 September 2016 - 12:18.


#24
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

View Postsandu222, on 22 septembrie 2016 - 12:16, said:

Cum zici tu, mie in continuare mi se pare ca esti dubios Posted Image
Eu vad si partea laterala a umerilor dezvoltata, trapezul si el, bicepsul pare lucrat frecvent, ala nu creste asa din senin decat daca muncesti fizic la locul de munca.
Faptul ca imi zici ca par dubios in acest context ma flateaza. :))

#25
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
O fi omul mezomorf. Mananca paine, butoneaza la TV si face muschiul mare si definit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate