Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Mormântul lui Arsenie Boca

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Maine am de gând sa merg pana acolo si sunt putin in dubiu in ceea ce privește traseul.pe unde este cel mai bine sa o iau?

#2
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
ia-o pe sibiu. ai autostrada pana la DEva. - apoi hunedoara - si te duce drumul .e cea mai rapida varianta

sugerez sa nu te duci in weekend . Este ...pur si simplu..imposibil . mii de oameni.

daca reusesti ,  pune si pentru mine o floare ( si ti dau eu banii ) la Sfantul Mormant.

Drum bun si Doamne ajuta.

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Pe la banca (cruce inainte de a intra, cruce la iesire) si apoi la mormant.

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pe altundeva? Dacă chiar vrei să mergi la circul de acolo, cele mai ok rute de acces dinspre București sunt A1 - ieșire nod Simeria și sau mergi prin Simeria - Hunedoara (treci prin cartierul Monte Carlo) și faci dreapta spre Prislop sau dacă vrei mai simplu, de la ieșire mergi pe Călan - Hășdat și vii din partea opusă. Drumul e destul de rău pe partea asta, grijă mare. Ia-ți de toate cu tine și pregătește-te de așteptat, weekendul trecut se lăuda presa locală că au fost numărați 35000 oameni. Pe weekend. Pe un drum care pe ultimii km are 1 singură bandă.

Edited by AlexIP, 27 March 2015 - 18:38.


#5
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View PostEdwin6000, on 27 martie 2015 - 18:27, said:

Maine am de gând sa merg pana acolo si sunt putin in dubiu in ceea ce privește traseul.pe unde este cel mai bine sa o iau?

Simplu. Vii cu trenul pana la Subcetate. De acolo te duci cu taxiul pana M.Prislop (30 ron). Si totul e ok.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
De ce ai vrea sa mergi pana acolo?

#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Caută și tu cu Google

Attached Files


Edited by Mircel, 27 March 2015 - 18:48.


#8
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Pe aici: https://goo.gl/maps/cw5ht

#9
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View PostEdwin6000, on 27 martie 2015 - 18:27, said:

Maine am de gând sa merg pana acolo si sunt putin in dubiu in ceea ce privește traseul.pe unde este cel mai bine sa o iau?
Ai doua variante:
1. Cea amintita de foxbat - prin sibiu ... simeria etc. ..pe aici ai 419 Km din Bucuresti pana in Silvasu de Sus, de unde se urca spre Manastirea Prislop.
2. Pitesti-Valcea-Tg.Jiu-Petrosani-Hateg. Pe aici ai 376 Km. Drumul e ok cu exceptia a aprox. 35 Km, intre Bumbesti Jiu si Petrosani, drum inchis in cursul saptamanii in timpul zilei (cu o pauza intre 12:00-14:00 si liber dupa 19:00), insa deschis in weekend. Sunt lucrari, insa se circula rezonabil in toamna ...

#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Este aproape de Hateg , comuna Silvasul de sus . Sau din Hunedoara . Trebuie s ai insa mare rabdare , e omor de lume acolo .E bine sa participi si la activitatile de acolo gospodaresti , uni o fac , cara apa la bucatarii , sparg lemne , si ai sa ma vezi tu acolo . Se zice ca asta ajuta .

Edited by gingisKHAN2015, 27 March 2015 - 19:01.


#11
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:00, said:

Este aproape de Hateg , comuna Silvasul de sus . Sau din Hunedoara . Trebuie s ai insa mare rabdare , e omor de lume acolo .E bine sa participi si la activitatile de acolo gospodaresti , uni o fac , cara apa la bucatarii , sparg lemne , si ai sa ma vezi tu acolo . Se zice ca asta ajuta .
Ajuta la ce?

#12
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:00, said:

Este aproape de Hateg , comuna Silvasul de sus . Sau din Hunedoara . Trebuie s ai insa mare rabdare , e omor de lume acolo .E bine sa participi si la activitatile de acolo gospodaresti , uni o fac , cara apa la bucatarii , sparg lemne , si ai sa ma vezi tu acolo . Se zice ca asta ajuta .
Eu am fost de cateva ori, insa nu am auzit de asa ceva ...
Este foarte aglomerat, insa ultima data, in toamna, a fost chiar ok. Insa am ajuns acolo mai dimineata .. pe la 9,30.

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ajuta la nu stiu ce , m-or fi vazut pe mine mai marisor , pe semne . Eu am fost la partea cu lemnele , damele la bucatarii. Cica te mantuiesti  , si ajungi in rai .Posted Image

#14
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Si eu vreau sa ajung sa ma rog dar atat. Nu ma intereseaza altceva

#15
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:06, said:

Ajuta la nu stiu ce , m-or fi vazut pe mine mai marisor , pe semne . Eu am fost la partea cu lemnele , damele la bucatarii. Cica te mantuiesti  , si ajungi in rai .Posted Image
Da, cică.

#16
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostRhini, on 27 martie 2015 - 19:07, said:

Si eu vreau sa ajung sa ma rog dar atat. Nu ma intereseaza altceva

Fără un pic de ascultare,   te rogi în van.Posted Image
”Credința fără fapte e moartă.” etc s.a.m.d.Posted Image

#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai ne-or pus oamenii aia la masa , o multime de lume , fara 5 bani , nu cade nimanui galoanele daca drept multumire bati un covor , crapi niste lemne , ajuti la bucatarie , eu asa am gandit atunci . S i nu m-o pus nimeni expre , vazui unii ca se chinuiau acolo , intrebai , si imi dadura un topor . normal ca daca treci ca voda prin loboda pe  acolo sa bifezi numa pe facebook ca  ai mers nu vezi asta .

Edited by gingisKHAN2015, 27 March 2015 - 19:26.


#18
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:25, said:

Pai ne-or pus oamenii aia la masa , o multime de lume , fara 5 bani , nu cade nimanui galoanele daca drept multumire bati un covor , crapi niste lemne , ajuti la bucatarie , eu asa am gandit atunci . S i nu m-o pus nimeni expre , vazui unii ca se chinuiau acolo , intrebai , si imi dadura un topor . normal ca daca treci ca voda prin loboda pe  acolo sa bifezi numa pe facebook ca  ai mers nu vezi asta .

Ah..... asta e alta situatie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate