Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Acasa TV si Acasa Gold ar putea ajunge in ograda RCS-RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Va fi postul generalist pe care doreau sa-l (re)lanseze

#20
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 05.07.2007

View Postsorryn_pirates, on 02 aprilie 2015 - 12:50, said:

Rds cred ca pe viitor vor cumpara si Pro Tv altfel nu vad explicatia de ce pastreaza Pro FM cu numele actual!
pastreaza deoarece pro este un brand!

#21
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Da, dar mi se pare ciudat ca postul de radio al unui brand sa aiba un proprietar ,iar postul TV al aceluiasi brand un alt proprietar.

In plus, la fel de ciudat mi se pare reclama care anunta impliirea a 22 de ani de PRO FM atat pe PRO TV  cat si pe DIGIFilm , de exemplu.

In mod normal, in orice domeniu si tara (chiar si Romania), in momentul in care doua persoane juridice (complet independente una fata de cealalta) detin / comercializeaza acelasi brand , firma care a inregistrat prima brandul respectiv va da in judecata cea de a doua firma.

Exemplu: amintiti-va de incidentul Connex - Cosmote , cu acea culoare verde a logoului Comote ,unde acestia au fost nevoiti sa aplice doua dungi galbene pe logo pentru a evita procesul intentat de Connex  .

E ca si cum de maine PRO TV ar devenii PRODIGI TV fara a avea vreo actiune detinuta de RCS.

Faptul ca PROFM a fost vandut catre RCS (acestia alegand sa pastreze numele ) + reclamele PROFM si pe PROTV si pe DIGIFILM + zvonul ca ACASA TV si ACASA GOLD vor ajunge tot la RCS +  zvonul ca MTV Romania s-ar putea sa se inchida din 2016 (reajungand la VIVA - sau cum s-or numi) ma face sa cred ca neoficial tot trustul PRO va ajunge "in rate" la RCS

#22
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Nu chiar. Eu cred ca vor inchide sport.ro (care oricum nu mai e post de sport de multa vreme) si Pro Cinema. In rest, da, e plauzibila varianta.

#23
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Sport.ro HD devine DIGI Sport 3 HD :P

#24
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Putin plauzibil. Nu au nevoie de el. Sau poate ramane asa, cu wrestling si ce mai difuzau ei.

#25
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Era o gluma , d-asta am si pus :P la final

#26
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
Sunt curios ce se va intampla acum dupa ce RCS & RDS a anuntat, ca Alexandru Oprea, director general si presedinte al Consiliului de Administratie, isi inceteaza colaborarea cu compania, dupa 18 ani de activitate. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 16 April 2015 - 04:33.


#27
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
O sa aduca alt om in locul lui si viata va merge mai departe.

#28
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Vine Mitica Dragomir Posted Image.

#29
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
@vasilemadalincristian:    sau poti sa privesti altfel :D
Eu RDS iti dau tie PRO TV S.A. o caruta de bani pe posturile de radio DOAR DACA stipulam in contract ca imi dai voie sa ti folosesc numele in continuare sau daca imi cedezi marca inregistrata "PRO FM" pentru ca eu RDS :D sunt constient ca cea mai mare parte din bani o dau pe un brand de radio si nu doar pe licenta si oameni.
Si pentru ca iti dau o "caruta de bani" mai semnam ca ne promovam in continuare si pe PRO TV si pe PRO FM se promoveaza in continuare PRO TV :D si asa ascultatorul/telespectatorul crede ca totul este in familia PRO :)

Daca nu faceau asa crezi ca mai puteau sa serbeze 22 de ani de PRO FM zilele acestea ?  Sarbatoreau X luni de DIGI FM si cred ca ai observat ca fanii PRO cam sunt atasati de marca :D si mai putin de restul ( vazut in experimentul Antena 1 cand acestia au luat oamenii PRO TV si cu aceasi echipa nu au facut audienta, doar sigla era schimbata si totusi a fost suficient )

Am cautat cine detine marca PRO FM si pe un site am gasit ca este inregistrata de PRO TV S A si de catre Adrian Sarbu !!!! Un pic ciudat ( Adrian Sarbu mai detine si marca PRO FM 2 si Stirile PRO FM )

Pe site ul OSIM apare ca RDS a solicitat marca DIGI FM in luna aprilie 2015 ( eu stiam ca au facut asta si mai demult dar nu imi dau seama de ce o cer din nou )

Cabral. vedeta PRO TV, a fost in fata la petrecerea PRO FM 22 de ani :)  Banuiesc ca totul este clar stipulat intr un contract pentru ca RDS&RCS sa isi protejeze investitia

#30
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Sincer tot mi se pare ciudat e ca si cum Vodafone ar oferi internet mobil sub brand Orange sau Orange ar oferi DTH sub brandul FocusSat !

Pe site-ul profm la contact te redirectioneaza catre divizia Corporate a PRO TV ca si pana acum.

Stiu de exemplu, ca acum cativa ani, cand MediaSat (care din cate stiu eu cel putin e firma de net detinuta tot de PRO) a vandut sucursala din Buftea imediat s-a actualizat site-ul.

E ceva ce da cu virgula....

Ma gandesc si la varianta ca cei doi ar fi ajuns la un acord sa pastreze brandul pana cand RDS inregistreaza brandul DIGI FM, insa aceasta varianta pica deoarece din cate am citit in presa vor sa bage DIGI FM pe frecventele Info PRO ,  iar de PRO FM sa nu se atinga.

Sau alta varianta, PRO sa ii fi obligat RDS ca n luni / ani de la achizitie sa pastreze brandul PRO FM (cum se mai face cand apare o achizitie intre companii mari de interzicere a concedierilor pe o anumita perioada)

Oricum , repet da cu virgula bine toata povestea asta

#31
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Ar fi foarte interesant ca RDS sa le cumpere si sa pastreze grilele de telenovele dar sa nu le mai ofere decat in reteaua Digi..cate femei ar trece la Digi Posted Image Posted Image

#32
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Ce a fost cu sportul... Iti dai seama ce ar fi cu telenovelele  :lol:

#33
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 16.08.2008
Poate ProTv e de vanzare...

#34
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
@vasilemadalincristian: mai sunt companii pe piata, care in urma unor achizitii, si-au pastrat numele, gen Siemens, unde sunt vreo 3 firme, fiecare pe un segment diferit, insa actionariat diferit... sau mai simplu, vezi cazul Nokia..

#35
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
ProFM va intra in administrarea RDS din 2016. Momentan e o situatie ciudata pe acolo. Probabil RDS inca nu stie ce sa faca cu atatea frecvente ai radiouri...

#36
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 16.08.2008

View PostNexxus2, on 19 aprilie 2015 - 07:53, said:

Poate ProTv e de vanzare...

Daca acest zvon e adevarat ... http://www.radardeme...viziune-pro-tv/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate