Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?
 

Italia - Bucuresti evitare vinieta Slovenia apoi Croatia si Serbia

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dogy

dogy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 20.11.2007
Prin urmare, pe varianta de mai sus (https://www.google.c...d44.4267674!3e0), sigur nu se plateste vigneta in Slovenia? Sau nu se gaseste vreun politist care sa-mi dea amenda ptr ca nu am vigneta si sa-mi spuna ca el n-are de unde sa stie ca n-am mers pe autostrazile lor? Pentru ca am citit de cazuri cand Politia slovena a dat amenzi unora cu vigneta nelipita cum trebuie, fara a fi pe autostrada cu masina.

Multumesc!

#20
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Daca te referi la bucata de 35 de km intre Pesek di Grozzana (IT) si Pasjak (Croatia), am trecut ultima oara pe 07.05.2016 si pe 18.05.2016 si e o placere... drum bun cu putine zone cu gropi, chiar si cu trafic se merge cu minim 60 kmph (deci il faci in 30 de minute). Pe langa asfaltul foarte bun in cea mai mare parte a drumului, am ramas surprins ca rigola era foarte curata.
Bucata de autostrada in Croatia de la Rijeka la Zagreb arata foarte bine si costa in jur de 15 euro, nu mai tin minte exact.

#21
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare, sunt in Croatia in Peninsula Istria pe langa Porec si vreau sa trec spre Italia Austria si sa urc spre Germania, din pacate este o bucata foarte scurta de Slovenia exact pe coasta pe care trebuie sa o traversez .
Exista vreo varianta de a evita vigneta pe acest traseu ?

#22
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,696
  • Înscris: 23.04.2007

View Postbbogdanmircea, on 10 iunie 2016 - 08:45, said:

Exista vreo varianta de a evita vigneta pe acest traseu ?
Exista - eviti drumurile pt. care trebuie vinieta Posted Image

#23
carlobike

carlobike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.02.2013
Salut ! desi discutia a intrat in amortire poate stie totusi cineva daca se plateste Vigneta si pe drumurile nationale din Slovenia  ?

Multumesc anticipat !

#24
florinppv

florinppv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2010
Pentru DN nu iti trebuie vigneta in Slovenia, iti trebuie doar daca circuli pe autostrazi.

https://www.tititudo...in_slovenia.htm

Edited by florinppv, 28 July 2017 - 23:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate