Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Creare DVD pentru masina

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
Am ceva de genul asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aQLHzj4IT2w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Audi Multimedia MMI

Faza e ca nu stiu in ce format sa convertesc videoclipurile de pe youtube ( ele acum sunt .mp4) si sa le pun pe card de preferat ( am si 2 sloturi de card-uri).
Am incercat cu diferite programe sa le convertesc in vob si apoi sa le pun pe dvd. ( pe pc merg dar in masina nu ).

Are cineva ceva idei ?

#2
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

 aleex123, on 26 februarie 2015 - 15:41, said:

Am incercat cu diferite programe sa le convertesc in vob si apoi sa le pun pe dvd. ( pe pc merg dar in masina nu ).
Nu stiu ce programe ai folosit, dar nu trebuie sa convertesti doar in .vob, trebuie un program care iti face toata structura unui dvd, deci sa mearga pe orice dvd player (nu neaparat cu meniu). Era unu', ConvertXtoDVD parca... nu mai stiu...sunt ani buni de cand (cred) nu mai face lumea asa ceva :)

Edited by dualis, 26 February 2015 - 15:53.


#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 22.05.2003
Nu faci VOB direct, ci folosesti un program precum Nero, care converteste automat fisierul video in format DVD (vob+ alte aspecte).

[ http://www.magicdvdripper.com/uploads/images/magicdvd/support/nero-dvd-video.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
O sa incerc si cu Nero atunci,  exista vro posibilitate sa pun aceste fisiere direct pe un Card SD ?


MMI 3G: MP3 (MPEG-1 Layer 3, MPEG-2 Layer 3), WMA files (Version 7, 8, 9), and AAC files (MPEG-4)
MMI Radio Plus: MP3 (MPEG-1 Layer 3, MPEG-2 Layer 3), WMA files (Version 7, 8, 9)
Radio Symphony: M3U, PLS, ASX, and WPL
Radio Concert: M3U, PLS, ASX, and WPL
Acestea sunt formatele suportate de player.

Edited by aleex123, 26 February 2015 - 16:00.


#5
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Pai inseamna ca pe card poti sa pui numai muzica.

#6
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Aceeasi problema am avut-o si eu, am descarcat videoclipurile de pe youtube prin acest converter online apoi cu DVD Flick am facut imaginea iso pe care am ars-o cu nero pe dvd.
E posibil sa mearga si la tine.

#7
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
dj_yonut o sa incerc cum ai zis tu si o sa revin cu rezultatul

#8
mandix

mandix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.03.2013
Incearcă un format cunoscut convertit în mai multe rezoluţii. Eu am convertit cu diferite rezoluţii în Xilisoft Converter şi a citit 2-3 video-uri din 10. Culmea era că nu toate mergeau pe aceeaşi rezoluţie. La altele trebuia să le-o schimb. Sunt ciudate DVD-playerele astea. De citit citesc şi de pe SD, doar că sacada uneori, probabil de la viteza de citire. Incearcă aşa şi nu mai trebuie să stai 3-4 ore să scrii un dvd cu meniu. Baftă!

#9
DanielButoi

DanielButoi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.10.2015
Daca nu iti citeste pe card, si vrei sa faci DVD, insa nu iti citeste la masina folosind Nero (Burning Room => DVD-VIDEO), poti incerca urmatoarea solutie:
Descarca-ti videoclipurile cu ce program vrei tu. Eu folosesc asta. Dupa ce ti-ai facut "playlist-ul", poti sa arzi pe DVD simplu, folosind asta. Succes !

#10
gelunicola

gelunicola

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2016
salutare tuturor,
intampin urmatoarea problema: am cateva filmari facute cu telefonul care daca le deschind in windows se vad ok, insa dupa ce le scriu pe dvd cu dvdflick imaginea imi apare pe orizontala.. Cine ma poate ajuta cu un sfat ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate