Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Cabinet kinetoterapie

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
pacientulenglez2019

pacientulenglez2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.05.2019
fara sa vreau sa le fac reclama, Kinetic Sport & Medicine e f ok ca dotari, proceduri, in mare parte si personal.
nu sunt f prieten cu ei, unii sunt f increzuti, li s-a cam urcat la cap asocierea cu simona halep etc.
am plecat de la premiza ca vreau o sala in care sa am oxigen, sa se deschida un geam, sa nu fie ca la "bazele de tratament" alea comuniste.

de altfel tin sa mentionez ca cel mai bine am lucrat cu/fost lucrat de niste tinere f profi si la locul lor, deci nu stiu dak e cazul de discriminari in functie de varsta.

un punct slab e receptia, fetele alea n-au nici o treaba cu viata, ce sa mai vorbim de asteptari de profesionalism etc. de altfel le-am facut o bucurie cu un mail la fratele cel mare Regina Maria. de felul meu citesc atent cine ma factureaza si aici prestatorul e  "Centrul Medical Unirea SRL".

referitor la preturi ...da, sunt mari dar depinde si cum compari cu alte centre pentru ca daca in alte parti diferitele proceduri sunt facturate separat aici ai un singur pret pentru tot. sigur cred ca e devastator ca dupa o operatie grea de genul ruptura LIA sa constientezi ca recuperarea ta poate avea costuri 3000-4000 de euro dar in general calitatea costa..

ca sa fiu ontopic totusi am mai facut research si costuri mai mici ar fi la Kineto Pro Activ - asta e pe la Piata Ramnicu Sarat, Medisport in zona Dorobanti, mai sunt si alte cabinete care nu au preturile pe site: Kineto Smile, IvaKinetic, Kineto Dema Grup..

oferta e destul de variata in Bucuresti. pentru fiecare sunt diferite pretentiile vis-a-vis de zona, dotari, cati bani e dispus sa strice etc.

acum daca stai rau cu banii poti apela si la batranescul INMFRB, cineva a scris pe Google Maps ca in general e ok , dar sunt " FOARTE MULTI PACIENTI".

la tati ni-i greu da' nu la fel. bafta

#20
alexdan2020

alexdan2020

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.09.2020
Cel mai bun kinetoterapeut pe care eu il stiu este Alexandru Ilie, si ce a creat el la RestartiX este mană curată pentru cei cu dureri cronice care vor sa faca exercitii deștepte la ei acasă. Nu mai vad scopul (daca ai o durere cronica) sa ma duc la o clinică in care sa dau 50-100 lei pe sedinta cand acelasi lucru (ba mai bun) il am acasa cu cheltuieli super mici, gen 15 lei o sedinta Posted Image .

#21
geniest

geniest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.07.2006

View Postpacientulenglez2019, on 05 mai 2019 - 21:45, said:

fara sa vreau sa le fac reclama, Kinetic Sport & Medicine e f ok ca dotari, proceduri, in mare parte si personal.
nu sunt f prieten cu ei, unii sunt f increzuti, li s-a cam urcat la cap asocierea cu simona halep etc.
am plecat de la premiza ca vreau o sala in care sa am oxigen, sa se deschida un geam, sa nu fie ca la "bazele de tratament" alea comuniste.

de altfel tin sa mentionez ca cel mai bine am lucrat cu/fost lucrat de niste tinere f profi si la locul lor, deci nu stiu dak e cazul de discriminari in functie de varsta.

un punct slab e receptia, fetele alea n-au nici o treaba cu viata, ce sa mai vorbim de asteptari de profesionalism etc. de altfel le-am facut o bucurie cu un mail la fratele cel mare Regina Maria. de felul meu citesc atent cine ma factureaza si aici prestatorul e  "Centrul Medical Unirea SRL".

referitor la preturi ...da, sunt mari dar depinde si cum compari cu alte centre pentru ca daca in alte parti diferitele proceduri sunt facturate separat aici ai un singur pret pentru tot. sigur cred ca e devastator ca dupa o operatie grea de genul ruptura LIA sa constientezi ca recuperarea ta poate avea costuri 3000-4000 de euro dar in general calitatea costa..

ca sa fiu ontopic totusi am mai facut research si costuri mai mici ar fi la Kineto Pro Activ - asta e pe la Piata Ramnicu Sarat, Medisport in zona Dorobanti, mai sunt si alte cabinete care nu au preturile pe site: Kineto Smile, IvaKinetic, Kineto Dema Grup..

oferta e destul de variata in Bucuresti. pentru fiecare sunt diferite pretentiile vis-a-vis de zona, dotari, cati bani e dispus sa strice etc.

acum daca stai rau cu banii poti apela si la batranescul INMFRB, cineva a scris pe Google Maps ca in general e ok , dar sunt " FOARTE MULTI PACIENTI".

la tati ni-i greu da' nu la fel. bafta

Buna ziua,

ati avut rezultate bune de la Kinetic Sport & Medicine? A fost fiul meu la o sedinta de evaluare initiala acolo ( a avut operatie de LIA) si i s-au facut niste manevre cam brutale la genunchi. I s-a spus ca are o oarecare laxitate si ca e normala dupa operatie dar el acuza faptul ca simte ca ii fuge genunchiul dupa chestia asta si simte cum simtea inainte de operatie. E posibil sa fi stricat ceva pe acolo? Multumesc pentru orice sfat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate