Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#19
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015

View PostEbenize, on 18 februarie 2015 - 07:28, said:

Eu stiu ca e fratele lui fadi si sunt asociati. Nu l-am cunoscut decat pe fadi.

La fel  stiu si eu.

#20
andreib005

andreib005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 13.02.2015
Am fost si eu la receptie si urmeaza sa semnez contractul final. Arata super fain apartamentul scara C

#21
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015

View Postandreib005, on 18 februarie 2015 - 10:14, said:

Am fost si eu la receptie si urmeaza sa semnez contractul final. Arata super fain apartamentul scara C

Felicitari si sa fie intr-un ceas bun!Parca este vorba de un 3A, nu?
Sa ne spui si noua cat te-au costat actele orientativ si atentie la cheful de inaugurare, sa nu deranjezi veciniiPosted Image

#22
Sabyna123

Sabyna123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.02.2015
Salutare! Știți ceva de locul de parcare? Preț?

#23
florin250386

florin250386

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2015
A facut cineva actele la notar, prin prima casa, pentru modelul de apartament 3A?Cat a fost valoarea totala?

#24
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007

View PostSabyna123, on 18 februarie 2015 - 12:24, said:

Salutare! Știți ceva de locul de parcare? Preț?

Informativ doar 1800 eur in jurul blocului 2, 3600eur in fata blocului 1 si 5000 eur parcare subterana.

#25
ollya25

ollya25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.02.2015
Buna, este cineva din scara B? s-a mai facut ceva acolo? ca nu am mai reusit sa ajungem sa vedem apartamentul, asteptam raspuns de la banca deocamdata.

#26
Kronstadt

Kronstadt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 01.02.2015
Oameni buni nu mai agitaţi lucrurile cu parcarea ...
Proiectul Isaran avizat la primărie şi celelalte instituţii cuprinde 3 etape:
1 - blocul 1
2 - blocul 2
3 - amenajare esplanadă, parcări şi subsoluri
NU se pot vinde parcări că nu mai poate oferi vecinilor din blocul 2 spaţiu de parcare, la recepţia apartamentelor. În faţă sunt mai mult de jumătate din totalul parcărilor supraterane din complex.
Referitor la bani pe parcare, tot ceea ce spuneţi (aflat de la alţii) este fals.
Oricum Fadi este obligat să pună la dispoziţie parcări numai că noi ca românii vrem să dăm bani. Normal şi corect este ca aceste parcări să nu coste.
În momentul în care NIMENI nu plăteşte le lăsăm pe 13 decembrie şi apoi să vezi distracţie Fadi cu primăria.
Nu a condiţionat nimeni cumpărarea parcării de cumpărarea apartamentului şi invers!

#27
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Are dreptate kronstadt. Daca nu s-ar imbulzi lumea ca la licitatie, pretul ar fi mai rezonabil asa ca poate ne intelegem cu totii ca doar nu or veni cei din blocul doi sa parcheze in fata la blocul 1 si invers...

#28
andreib005

andreib005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 13.02.2015
Apropo de etajerele din baie ce stiti unde sunt?

#29
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007

View PostKronstadt, on 18 februarie 2015 - 18:46, said:

Oameni buni nu mai agitaţi lucrurile cu parcarea ...
Proiectul Isaran avizat la primărie şi celelalte instituţii cuprinde 3 etape:
1 - blocul 1
2 - blocul 2
3 - amenajare esplanadă, parcări şi subsoluri
NU se pot vinde parcări că nu mai poate oferi vecinilor din blocul 2 spaţiu de parcare, la recepţia apartamentelor. În faţă sunt mai mult de jumătate din totalul parcărilor supraterane din complex.
Referitor la bani pe parcare, tot ceea ce spuneţi (aflat de la alţii) este fals.
Oricum Fadi este obligat să pună la dispoziţie parcări numai că noi ca românii vrem să dăm bani. Normal şi corect este ca aceste parcări să nu coste.
În momentul în care NIMENI nu plăteşte le lăsăm pe 13 decembrie şi apoi să vezi distracţie Fadi cu primăria.
Nu a condiţionat nimeni cumpărarea parcării de cumpărarea apartamentului şi invers!

View PostEbenize, on 18 februarie 2015 - 21:36, said:

Are dreptate kronstadt. Daca nu s-ar imbulzi lumea ca la licitatie, pretul ar fi mai rezonabil asa ca poate ne intelegem cu totii ca doar nu or veni cei din blocul doi sa parcheze in fata la blocul 1 si invers...

Nici eu nu am de gand sa platesc parcare. Stau in bartolomeu foarte aproape de Avantgarden si aici la inceput a fost batalie pe parcare ...se plateau locuri pana la 10.000 eur...iar acum in Avantgarden 3 sunt jumatate din locuri ocupate..restul libere.
Pana acum suntem 3 :)

O seara placuta,

B.A.

#30
stef23426

stef23426

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 30.01.2015
4 :-)

#31
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015

View Postandreib005, on 18 februarie 2015 - 23:04, said:

Apropo de etajerele din baie ce stiti unde sunt?

Din cate retin, Ciprian de la prezentari a spus ca etajerele din apartamentele pregatite pentru vizualizare nu se vor regasi si in cele vandute, deci sunt in sarcina clientului.

#32
revemanul

revemanul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2015
suntem 5:)
pana la urma a rezolvat cineva cu Electrica?

#33
revemanul

revemanul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2015
in legatura cu tarifele notariale:
in contractual meu de vanzare-cumparare tarifele se calculau la un apartament evaluat la  59.000E datorita spun ei modificarii incadrarii blocului in Zona C.
aceste tarife se calculeaza la metrii UTILI ai apartamentului , astfel pentru apartament de 82 M, el intra in categoria taxelor aplicate la un apartament evaluat la 59000E.
INSA, pe CF apartamentul are 78 m, astfel ca apartamentul intra in zona de taxare de 56.000E pe apartament.
In momentul achitarii taxelor, am avut o discutzie in contradictoriu cu doamna notar pe aceste sume pe care trebuie sa le achit.Ea o tzinea pe a ei ca apartamentul are 82 m, moment in care am reamintit ca in extrasul CF se mentzioneaza 78 MP utili NU 82!!
Am cerut cartea dupa care face ea calculul.
In carte scrie clar ca la aparatemntul pana in 78MP  utili inclusiv, calculele se fac la un apartament evaluat la 56000E, insa ea facea INTENTZIONATfacea  aceste calcule la un apartament evaluat la 59000E. I-am arata ce scrie in cartea aceea negru pe alb .Rusinata si stanjenita de ce I-am aratat ce scrie in cartea DUMNEAEI si probabil rusinata si de prezenta altor  persoane a refacut calculele de tariff notarial pt un apartament evaluat la 56000E.
Diferenta nu a fost mare, in jur de 170 lei castigati de mine din aceasta diferenta, insa smecheria lor a fost cea care m-a deranjat. Cand am ridicat aceasta problema reprezentantzii ISARAN nu au scos o vorba. Sunt convins ca alte persoane au platit taxele majorate cu aceasta suma de 170 lei.
Pe viitor, cei care citesc aici, sper sa invete din greselile noastre.

#34
florin250386

florin250386

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2015
Multumim pentru informatii.
Poti sa ne spui care au fost costurile notariale totale pentru apartamentul tau 3A? (dupa suprafata de 78 mp utili cred ca asta este modelul apartamentului)

#35
revemanul

revemanul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2015
3400 ron pt 3A4 cum era pe vremuri, acum vad ca e doar 3A (credit IPOTECAR!!)

#36
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007
A 2-a cifra din codificarea apartamentelor reprezinta randul pe care ele se afla, (coloana).
La mine de exemplu este 3A3, deci scara B randul din stanga cum se priveste blocul din fata.(sunt cate 2 randuri de apartamente 3A pe fiecare scara si de aici reiese 3A1 - 3A6)

Are cineva idee pentru un act aditional care sunt comisioanele notariale? si aici nu ma refer la cel pe care l-am semnat proprietarii din blocul 1...ci pur si simplu vreau sa fac un act aditional si sa stiu cat ma costa

Multumesc.

LE: suntem 5, mai avem putin pana la 595 posibili posesori si doritori de loc de parcare.

Edited by bycushor, 19 February 2015 - 14:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate