Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...
 

Stabilitatea Mac OS - un mit

- - - - -
  • Please log in to reply
563 replies to this topic

#559
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Majoritatea nu prea inteleg ca pentru a vedea un film un american, german sau francez utilizeaza serviciile online de inchiriere a filmelor si pentru asta nu e nevoie de VLC sau alte minuni. Iar cei care cumpara BR-Disk sau DVD-uri utiliseaza playere conectate la TV nu vreun program anume pe Windows sau Mac. Noi suntem alta lume: piratam, descarcam, cautam subtitrare si redam. Eu cand is pa-pa din Ro abia daca am simtit nevoia sa piratez ceva. Serviciile de streaming sunt arhisuficiente. Pentru asta utilizez un Chromebook.

Edited by LeopardSurd, 09 December 2015 - 17:42.


#560
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
OSX fata de Windows ii ca Audi fata de troshkoleta. Zic asta avind Windows :lol:

#561
bankrupt

bankrupt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 05.10.2015
In trecere p-aici, nu am OSX.

 LeopardSurd, on 09 decembrie 2015 - 17:41, said:

Majoritatea nu prea inteleg ca pentru a vedea un film un american, german sau francez utilizeaza serviciile online de inchiriere a filmelor si pentru asta nu e nevoie de VLC sau alte minuni. Iar cei care cumpara BR-Disk sau DVD-uri utiliseaza playere conectate la TV nu vreun program anume pe Windows sau Mac. Noi suntem alta lume: piratam, descarcam, cautam subtitrare si redam. Eu cand is pa-pa din Ro abia daca am simtit nevoia sa piratez ceva. Serviciile de streaming sunt arhisuficiente. Pentru asta utilizez un Chromebook.
Scuzati offtopicul, cat costa streamingul asta? Pana dau google.

#562
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Incercati sa nu mai deviati discutia! Please...

#563
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

 bankrupt, on 09 decembrie 2015 - 18:13, said:

In trecere p-aici, nu am OSX.


Scuzati offtopicul, cat costa streamingul asta? Pana dau google.
Ultimul off-topic: cauta preturi pentru abonamentele Netflix, Spotify, Amazon Prime, Google Music si inchirierile de filme de pe Amazon sau Google Movies de exemplu. Nu am amintit serviciile de genul de la Apple, sunt relativ noi. Si cand ai asa ceva in tari in care se vand cu predilectie Mac-uri (nu Romania, Bulgaria si alte tari de mana a 2-a pentru corporatii si servicii din cauza puterii mici de cumparare) chit ca te doare la banana ca poti pe Windows X sa rulezi cu programul Y filmul in format 3D descarcat de pe UndevaBay cu subtitrare de la GriVei sau cum o iei.

#564
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

 Mosotti, on 09 decembrie 2015 - 17:51, said:

OSX fata de Windows ii ca Audi fata de troshkoleta. Zic asta avind Windows Posted Image
Audi cu motor de 3.0? Nu de alta dar... :lol:

Oricum Windows 10 e din alt film, sunt extrem de multumit de el (in toate variantele: Windos Pro 10 achizitionat cu Surface Pro 4, upgrade de la 8.1, upgrade de la 7) - functioneaza impecabil si este de departe cel mai bun Windows creat vreodata.

OS X are si el avantajele sale, uneori.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate