Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Despre CodeCanyon.net

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ivanushka

ivanushka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2015
Salutare .!

Am niste intrebari in legatura cu site-ul codecanyon.net.

Mai pe scurt am si eu careva creatii, si  doresc sa urc pe codecanyon ceva din ele,deja de 3 ori am urcat si imi dau reject nebunii astia de moderatori, produsul care vreau sa-l urc este scris in php, javascript, css.
Prima data am facut upload in categoria javascript, si mi-au dat reject ca nu am ales categoria potrivita, au spus ca se potriveste cel mai bine cu categoria PHP, ei bine, am incarcat in categoria PHP deja de 2 ori si imi dau reject, fara nici un comentariu. Am citit regulile de incarcare de vreo 3 ori . Deci de fiecare data imi trimit acelasi mesaj, ca articolul meu nu e gata pentru codecanyon, ca nu a indeplint cerintele lor. Am inclus in fisierul zip si un help file de utilizare si documentul de licenta, eu ma gindesc ca nu mi-l primesc deoarece scriptul este scris pe moda veche de php .
Am lucrat la el mai mult de 3 luni, si cand vad ca imi dau reject imi ies din minti.
Poate are cineva experienta in domeniu si ma poate ajuta cu careva indicii, sfaturi... va multumesc.

Edited by ivanushka, 15 February 2015 - 13:27.


#2
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
Salut.
Daca te uiti sunt unele scripturi varza, care le-au acceptat.De exemplu un script de inregistrare ...sau altrle care sunt facute in sila..
Am uploadat si eu astazi,astept verificarea, nu stiu pe ce sse baxeaza ei cand fac reviewul.Ooti sa trimiti un mail la ei.
Scriptul e pe mysql sau mysqli?

#3
ivanushka

ivanushka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2015
da, chiar multe scripturi simple care le gasesti free sunt acceptate,  eu ma gindesc ca revizuirea lor se bazeaza pe fisiere, se uita cum e scris codul, caci ne-am facut pagina demo la script, si mi-am pus sa se inregistreze vizitatorii, si vad ca reviewerii nici nu intra in pagina de demo.

Scriptu e scris in mysql.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Poate nu are o interfata suficient de frumoasa?! Ei pun mult pret pe asta. Sau codul nu e indentat, numele variabilelor nu e clar sau nu sunt in engleza, nu ai comentarii...

#5
ivanushka

ivanushka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2015
Deci sa inteleg ca ei iau in consideratie cel mai mult cum sunt scrise fisierile ? .

Edited by ivanushka, 15 February 2015 - 15:23.


#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Pai normal. Tu vinzi un code snippet. Lumea il cumpara si mai mult ca sigur va adapta codul ala. Nu poti sa pui nume de variabila $bubu1...

#7
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
Comenteaza codul bine bine , interfata nu cred ca are legatura ca scriptul conteaza.

#8
ivanushka

ivanushka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2015
am inteles. multumesc mult potae Posted Image

aa, si inca ceva, la fiecare categorie sunt moderatori diferiti?

#9
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
update:Mi-au respins si mie scriptul ca cica mai sunt asemanatoare, lractic am cautat si nu mai exista absolut niciunul.Nu pot sa cred cat sunt de retardati.
Cred ca trebuie sa uploadezi c3va gen instagram ca sa te accepte...ce prostie...
Ate siteuri mai stiti?

#10
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
E prea slabut scriptul tau inseamna. Ce face mai exact? Oricum fara rost ei nu te resping ca doar nu pierd nimic, dimpotriva castiga din fiecare chestie postata si potential vanduta.

#11
ivanushka

ivanushka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2015

 cthor, on 18 februarie 2015 - 18:32, said:

update:Mi-au respins si mie scriptul ca cica mai sunt asemanatoare, lractic am cautat si nu mai exista absolut niciunul.Nu pot sa cred cat sunt de retardati.
Cred ca trebuie sa uploadezi c3va gen instagram ca sa te accepte...ce prostie...
Ate siteuri mai stiti?
cel mai bine se vinde pe envato, degeaba cauti in alta parte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate