Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Certificat scutire purtare centura

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Credeam ca, la vechimea ta pe forum, stii din instict sa dai prima data o cautare prin diverse cotloane pe net, apoi, daca nu ai gasit nimic, nimic, sa vii aici sa sictiresti  forumistii. Daca nici forumistii vechi nu se obosesc sa respecte regulamentul, ce-om fi vrand de la cei noi? De aceea a ajuns forumul neatractiv si plin de topicuri inchise in fasa.
Uite aici:http://m.ziuanews.ro/dezvaluiri-investigatii/bolile-care-te-scapa-de-amenzile-de-circulatie-110510

#20
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Si la vechimea ta pe forum nu stii sa pui un link functional.
Scuze,dar nu m-am putut abtine.

#21
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Certificatul de scutire purtare centura ar trebui eliberat numai insotit de Anexa 2 a ordinului nr Nr. 1.158/3.793/C; Ministerul Sănătăţii, Ministerul Justiţiei:

Attached Files


Edited by yetiro, 15 February 2015 - 15:04.


#22
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Credeam ca, la vechimea ta pe forum
sunt curios cu ce te-a lamurit pe tine linkul respectiv... mai mult decat am scris eu???
sau la vechimea ta pe forum nu mai pierzi timpul cu cititul unui topic?!?
mai mult decat legea nu exista nici o lamurire
daca citeai iti dadeai seama ca nu numai pe google am cautat ca disperatul ci am vorbit cu mai multe persoane din sistem

ai obtinut tu certifice? stii tu personal cum se procedeaza??? atunci de ce vorbesti??? doar ca sa-ti dovedesti limitele incompetentei?!?
ai dat-o fix cu mucii in fasole... faptul ca nu esti singurul nu te scuza...

Edited by Nero-d, 15 February 2015 - 16:29.


#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Intrebare: Suferi de o afectiune ce necesita intreruperea purtarii centurii? Sau vrei sa n-o porti de fel?

#24
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ti se pare legitima, justificata, oportuna si pertinenta intrebarea?!? pe bune? schimba raspunsul datele problemei cu vreo ceva?
poate nu intreb pentru mine... tu esti singur pe lume?
purtarea centurii e obligatorie si pentru pasageri...
pentru mine personal nu-i problema... ma fac taximetrist si am scapat

Edited by Nero-d, 15 February 2015 - 16:40.


#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Da, e legitima.
Pentru ca am impresia ca persoana in cauza doreste sa scape de centura ( si amenzi ) degeaba.
Si asta este ilegal, bineinteles.

Deci, nevoia survine datorita unei afectiuni sau macho style? Indiferent cine ar fi persoana.

Edited by lex404, 15 February 2015 - 16:41.


#26
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
daca legea permite, nu vad ca e ilegal!!!
e un drept! legal
trebuie doar sa indeplinesti anumite conditii reglementate tot de lege...
daca eu sau altcineva indeplineste sau nu conditiile... lasa-ma pe mine sa ma ingrijorez si pe cei direct implicati
sau tu nu tratezi un pacient pentru ca a fumat tigari de contrabanda si a pagubit statul, implicit si sistemul sanitar??
faptul ca tu ai o impresie sau alta e irelevant... atata timp cat nu cunosti procedura care ma intereseaza pe mine

sunt nevoit sa ma citez

Quote


nu e nevoie sa intelegeti voi ceva sau altceva!!!
doar sa va abtineti daca nu aveti informatiile cerute!
nu ma intereseaza lectii de viata si nici nu sunt interesat sa va lamuresc pe voi in vreo privinta!
sfaturile debile pastrati-le pentru voi

Edited by Nero-d, 15 February 2015 - 16:49.


#27
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Treaba asta e ca pensia pentru handicap locomotor a celor ce danseaza-n cluburi.

#28
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
si din cauza ca unii handicapati locomotor danseaza prin cluburi (lucru neverificat, doar presupuneri harardate) sa desfiintam legile de asistenta sociala si cele referitoare la handicap (probabil ai vrut sa spui dizabilitati dar te iert de data asta)
si sa chemam orice schiop (persoana cu un membru inferior amputat) in fiecare an la comisie ca sa vedem daca i-a crescut intre timp piciorul si nu mai e handicapat...

oare legile pentru cine ori fi facute?

Edited by Nero-d, 15 February 2015 - 17:00.


#29
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

 lex404, on 15 februarie 2015 - 16:40, said:

Da, e legitima.
Pentru ca am impresia ca persoana in cauza doreste sa scape de centura ( si amenzi ) degeaba.
Si asta este ilegal, bineinteles.

Deci, nevoia survine datorita unei afectiuni sau macho style? Indiferent cine ar fi persoana.


de unde stii ca vrea sa scape de centura ilegal?
impresia ta este lege?

trebuie neaparat sa-l iei la misto?  ''macho style'' este o expresie din legislatie, cu siguranta!

 Nero-d, on 15 februarie 2015 - 16:58, said:

si din cauza ca unii handicapati locomotor danseaza prin cluburi (lucru neverificat, doar presupuneri harardate) sa desfiintam legile de asistenta sociala si cele referitoare la handicap (probabil ai vrut sa spui dizabilitati dar te iert de data asta)
si sa chemam orice schiop (persoana cu un membru inferior amputat) in fiecare an la comisie ca sa vedem daca i-a crescut intre timp piciorul si nu mai e handicapat...

oare legile pentru cine ori fi facute?


vorbesc habarnistii pentru ca nu au in familie persoane cu dizabilitati. daca ar fi supusi la astfel de cazne ar fi mai retinuti in afirmatii.
stai calm, nu vor fi loviti cu parul! fiecare primeste ce merita. doar ca apoi se mira de ce li se intampla tocmai lor!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate