Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fonduri Prima Casa 2015

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5201 replies to this topic

#37
albertyrome

albertyrome

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 22.02.2008

View Postdatadmis, on 13 februarie 2015 - 13:44, said:

solicitare 128xxx piraeus
05.02.2015 12:06 Solicitare în completare la banca BANCA
05.02.2015 12:48 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
13.02.2015 12:00 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM
13.02.2015 12:34 Solicitare returnata pentru date incomplete BANCA

Dupa atata asteptare vesti nu prea bune.
Cu scrisoare de garantare din 2014
125xxx dupa ce a fost intors in 04.02 si modificat nt in 128xxx
sa te duci sa o omori pe aia de la banca, aici este vina lor si a prostiei lor

#38
corina19

corina19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.02.2015
Data Starea Se află la
04.02.2015 15:23 Solicitare în completare la banca BANCA
04.02.2015 15:59 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM
13.02.2015 13:11 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM
13.02.2015 13:13 Solicitare returnata pentru date incomplete BANCA

Oooops, uitase centrala sa trimita un act.

#39
irina2015

irina2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.01.2015
Mai dar aproba si ei ceva? Numai returnari vad

#40
corina19

corina19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.02.2015
La mine nu e vina fondului, e vina centralei; ma gandesc ca exista totusi o lista cu documente care trebuie trimise

#41
todoranfilipalina

todoranfilipalina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.02.2015
stiti careva pana la ce ora are programul de lucru fondul ,astazi?

#42
amalia2015

amalia2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 22.01.2015

View Postcorina19, on 13 februarie 2015 - 14:31, said:

La mine nu e vina fondului, e vina centralei; ma gandesc ca exista totusi o lista cu documente care trebuie trimise
Astea sunt documentele care apar pe site-ul fondului : http://www.fngcimm.r...umente-necesare

#43
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
macar alte banci trimit dosare la fond la brd e mort tot

#44
popcristian

popcristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.10.2010
Si eu sunt tot cu Brd-ul

Data Starea Se află la
27.01.2015 10:33 Solicitare în completare la banca BANCA
27.01.2015 11:51 Solicitare în analiza la banca BANCA

#45
corina19

corina19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.02.2015
Eu acum trebuie sa mai astept inca o saptamana pana mi-l iau iar in analiza, nu?

#46
valy4you1

valy4you1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.01.2010
Am sunat acum la fond adica la ora 14:42 si tanti de face legatura la dosare Prima casa mi-a spus ca nu mai are cum sa imi faca legatura ca programul s-a inchiat.Hai ca e tare!!Astia au program part-time 4 ore pe zi ?Vin la la 9 stau la cafea si la tigare pana la 10 dupa aceea mai returneaza doua dosare pentru date incomplete si 13:30 se pregatesc de plecare.Cand o sa mai sun la fond o sa ii intreb daca mai fac angajari ca asa imi place si mie...

#47
bogdanseven

bogdanseven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2015
Data Starea Se află la
03.02.2015 19:00 Solicitare în completare la banca BANCA
04.02.2015 09:06 Solicitare în analiza la banca BANCA

BRD   SOLICITAREA 128***

Ma suna Miercuri 04.02.2015 consilierul....ca dosarul este acceptat de Banca si ca va fi trimis catre fond. Azi am fost si am discutat personal cu consilierul...si zice uite e trimisa solicitarea catre Fond. Acum ce sa mai cred...consilierul, site-ul fondului...este posibil sa ajunga solicitarea la fond si ei nici macar sa confirme primirea ei. Ori mananca la ciuperci cei de la BRD si au analizat dosarul mi-a dat ok-ul verbal si nu il trimit la fond pentru ca nu au bugetul alocat. Tin sa precizez ca tipul de la banca mi-a comunicat verbal dupa experienta sa in proportie de 90 % va fi aprobat si de catre fond si pot sa anunt si Vanzatorul...Asta nu imi este clar...el spune ca este trimisa solicitarea catre Fond...dar pe site nimic... Pareri?
Multumesc

View Postvaly4you1, on 13 februarie 2015 - 14:55, said:

Am sunat acum la fond adica la ora 14:42 si tanti de face legatura la dosare Prima casa mi-a spus ca nu mai are cum sa imi faca legatura ca programul s-a inchiat.Hai ca e tare!!Astia au program part-time 4 ore pe zi ?Vin la la 9 stau la cafea si la tigare pana la 10 dupa aceea mai returneaza doua dosare pentru date incomplete si 13:30 se pregatesc de plecare.Cand o sa mai sun la fond o sa ii intreb daca mai fac angajari ca asa imi place si mie...
Pai asa e cand lucrezi la STAT degeaba! Daca erau la privat le iesea fum din cur nu din tigara! Posted Image

#48
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015

View Postbogdanseven, on 13 februarie 2015 - 15:03, said:

Data Starea Se află la
03.02.2015 19:00 Solicitare în completare la banca BANCA
04.02.2015 09:06 Solicitare în analiza la banca BANCA

BRD   SOLICITAREA 128***

Ma suna Miercuri 04.02.2015 consilierul....ca dosarul este acceptat de Banca si ca va fi trimis catre fond. Azi am fost si am discutat personal cu consilierul...si zice uite e trimisa solicitarea catre Fond. Acum ce sa mai cred...consilierul, site-ul fondului...este posibil sa ajunga solicitarea la fond si ei nici macar sa confirme primirea ei. Ori mananca la ciuperci cei de la BRD si au analizat dosarul mi-a dat ok-ul verbal si nu il trimit la fond pentru ca nu au bugetul alocat. Tin sa precizez ca tipul de la banca mi-a comunicat verbal dupa experienta sa in proportie de 90 % va fi aprobat si de catre fond si pot sa anunt si Vanzatorul...Asta nu imi este clar...el spune ca este trimisa solicitarea catre Fond...dar pe site nimic... Pareri?
Multumesc


Pai asa e cand lucrezi la STAT degeaba! Daca erau la privat le iesea fum din cur nu din tigara! Posted Image
minciuni si io a patit la fel dosarul tau e la banka  la fngcimm ce ti scrie la status aia eee ala nu minteste

#49
bogdanseven

bogdanseven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2015
Si care ar fi motivul sa minta? Asta nu înțeleg...care sunt motivele de nu il trimit? Inca analizeaza dosaru....sau nici macar nu s-au apucat sa il analizeze...iar daca l-au analizat ce i-ar impiedica sa il trimita....ce motive sunt? Lipsa de fonduri? Lipsa de timp...de ce mama lor au nevoie? Posted Image

#50
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
lipsa de plafon pe 2015

#51
MemeAM

MemeAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.02.2015
bogdanseven,

in aceeasi situatie este si dosarul meu. Din data de 22 ian. mi s-a spus ca a plecat la fond dar dupa ce am insistat la fond cu telefoane am aflat ca de fapt e in centrala dosarul. Dupa alte telefoane in care ceream sa mi se explice de ce nu pleaca din banca centrala am aflat ca fondul primeste dosare de la banci , insa brd ul nu mai trimite din centrala alte dosare intrucat restul de bani ramasi din 2014 nu mai acopera alte dosare. Nu ramane decat sa asteptam sa fie alocat plafonul pe 2015. Madame de la banca e total pe dinafara, habar nu are ce se intampla si dupa ce 3 sapt. mi-a spus ca a trimis dosarul la fond imi spune ca de fapt nu s a exprimat niciodata asa si ca doar scrisoarea de garantare a fost trimisa, prin care practic ne luam un numar de ordine. Insa fondul zice ca asta e o aberatie ca de fapt se trimite dosarul cu totul in acelasi timp.... Cred ca  BRD ul ori are o problema de comunicare interna si nu-si informeaza bine angajatii, ori are angajati incompetenti!!!

#52
bogdanseven

bogdanseven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2015

View PostMemeAM, on 13 februarie 2015 - 16:19, said:

bogdanseven,

in aceeasi situatie este si dosarul meu. Din data de 22 ian. mi s-a spus ca a plecat la fond dar dupa ce am insistat la fond cu telefoane am aflat ca de fapt e in centrala dosarul. Dupa alte telefoane in care ceream sa mi se explice de ce nu pleaca din banca centrala am aflat ca fondul primeste dosare de la banci , insa brd ul nu mai trimite din centrala alte dosare intrucat restul de bani ramasi din 2014 nu mai acopera alte dosare. Nu ramane decat sa asteptam sa fie alocat plafonul pe 2015. Madame de la banca e total pe dinafara, habar nu are ce se intampla si dupa ce 3 sapt. mi-a spus ca a trimis dosarul la fond imi spune ca de fapt nu s a exprimat niciodata asa si ca doar scrisoarea de garantare a fost trimisa, prin care practic ne luam un numar de ordine. Insa fondul zice ca asta e o aberatie ca de fapt se trimite dosarul cu totul in acelasi timp.... Cred ca  BRD ul ori are o problema de comunicare interna si nu-si informeaza bine angajatii, ori are angajati incompetenti!!!
Ma gandeam si la varianta asta. Consilierul meu e si director de agentie, deci nu cred ca e incompetent, probabil nu vrea sa imi spuna adevarul sa ma descurajeze asteptand atat. Mi-a zis clar ca peste 90% e acceptat de banca. Si mi-a aratat pe pc un document pdf in care era solicitare catre Fond...probabil era doar pregatita...cine stie...in concluzie...o sa se rezolve la toata lumea problema. Dar este frustrant ca nu stii adevarul...iar atunci cand nu stii adevarul si esti dus cu zaharelul ce incredere mai ai in banca. Sa iti spuna : asta e..mai asteptati nu depinde de noi ca ministerul nu ne-a virat bani pentru 2015 iar pt 2014 s-au epuizat. Si mai vine si pb cu CF-ul....iti mai faci griji sa nu expire ala si sa iti intoarca dosarul..bp in ei cu sistemul sulii. Sa fie sanatos nea NICU ...bun rau iti oferea un loc de munca si un acoperis deasupra capului pentru familie. Acu suntem sclavi in democratie...

#53
darioo

darioo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.02.2015
tea informat corect plafonu de 2014 e epuizat si se asteapta alocarea plafonului 2015 care nimeni nu stie cand va fii impartit intre banci ...............trist dar adevarat

STIE CINEVA CAND SE ALOCA PLAFONU     2015 LA BRD Posted Image

#54
Iulianecamp

Iulianecamp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.02.2015
iulian BRD,

Buna, In 20 Ianuarie am semnat antecontractul si am dus toate documentele necesare la BRD. Doamna a spus ca in 3 saptamani o sa am creditul . Pana astazi nici o veste, plutesc in aer cu raspunsul " Inca nu s-a facut distribuirea de fonduri pentru 2015". AM insistat incepand de o saptamana si o sun zilnic , dar de 2 zile imi da respins cand o sun .
In urma cu 3 zile a spus ca a vorbit la Bucuresti si cei de acolo sunt foarte stresati ca lumea i suna continu bla bla bla si a spus ca cei de la Bucuresti ( Eu am mers in Cluj in centru cu dosarul) au auzit " neoficial" ca o sa dea drumul astazi la fonduri . Nu vad nici un fond .
In declaratia de presa a lui Ponta si Ministrului  de finiante de luni ( o puteti gasi pe site-ul guvernului) , au zis ca pentru prima casa asteapta pana in 2 martie 2015 noi banci sa fie partenere. Sper sa nu dureze pana atunci ca am facut multi dintre noi contracte .
Sincer eu sunt foarte stresat cu amanarea aceasta si ma deranjeaza ca BRD ne minte in fata .

PS: La BRD cunosc pe cinva care au aplicat anul trecu la prima casa prin Iunie si au primit creditul prin octombrie

Eu zic sa facem o petite undeva macar sa ne spuna cand se aloca plafonul sa nu ne mai minta si sa mai aruncam bani ori sa ramanem pe strada pentru niste nemerneci care nu isi fac treaba si dau nici o declaratie

View Postbogdanseven, on 13 februarie 2015 - 16:45, said:

Ma gandeam si la varianta asta. Consilierul meu e si director de agentie, deci nu cred ca e incompetent, probabil nu vrea sa imi spuna adevarul sa ma descurajeze asteptand atat. Mi-a zis clar ca peste 90% e acceptat de banca. Si mi-a aratat pe pc un document pdf in care era solicitare catre Fond...probabil era doar pregatita...cine stie...in concluzie...o sa se rezolve la toata lumea problema. Dar este frustrant ca nu stii adevarul...iar atunci cand nu stii adevarul si esti dus cu zaharelul ce incredere mai ai in banca. Sa iti spuna : asta e..mai asteptati nu depinde de noi ca ministerul nu ne-a virat bani pentru 2015 iar pt 2014 s-au epuizat. Si mai vine si pb cu CF-ul....iti mai faci griji sa nu expire ala si sa iti intoarca dosarul..bp in ei cu sistemul sulii. Sa fie sanatos nea NICU ...bun rau iti oferea un loc de munca si un acoperis deasupra capului pentru familie. Acu suntem sclavi in democratie...

Este adevarat si iti dau dreptate. Ne amageste si streaza fiindca ca nu ni se comunica un raspuns . Nu stim nimic si nici presa nu vorbeste. Pe presa o intereseaza cand primeste bani , nemernici!!

Edited by Iulianecamp, 13 February 2015 - 19:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate