Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Scalare tabel html

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
salut,

am  un tabel in html, se vede bine pe desktop dar cand il accesez de pe telefon nu se vede intregul tabel si nici nu pot sa ma misc ca sa vad tot tabelul ce pot sa ii fac? pagina cu pricina e aici.
Va rog sa ma indrumati cum sa fac astfel incat sa se scaleze tabelul in functie de dizpozitiv.

multumesc.

#2
PhilipGeek

PhilipGeek

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.01.2015
Salut,

Foloseste Bootstrap ca sa nu iti mai bati capul cu CSS. Descarci Bootstrap.css si intri aici (http://www.w3schools..._css_tables.asp) sa vezi cum setezi table class in HTML. Spor!

#3
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Văd că site-ul are media queries pentru niște rezoluții. Dacă ai făcut site-ul, cred că e evident cum se lucrează, dacă ai implementat deja media query-uri.

Altfel, nașpa. Tabelul are mărime fixă (simple-table;table-layout: fixed; width: 954px). De fapt nici nu știu ce vroia să fie scris acolo că nu e CSS valid.

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-se poate cu bootstrap 3, Responsive tables : http://getbootstrap....bles-responsive

#5
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
merci, site-ul e facut de mine.. dar sunt incepator, l-am facut cu franturi de coduri de pe w3schools.

Am descarcat bootstrap si o sa il fac in el imi place e exacte ce cautam

#6
nickyro

nickyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.01.2015
la cate informatii ai in tabel nu ar strica sa-i dau un border 1, altfel scalat pe mobil arata alandala.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate