Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Proiect Asp.NET

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salut.
Trebuie sa fac un proiect in ASP.NET in care pe interfata am 2 tabele in care pun datele din 2 tabele din baza de date.(am atasat thumbnail)
Randurile tabelei le construiesc dinamic in metoda PageLoad() iar pe prima coloana este un RadioButtonList ca sa pot selecta unul din randurile tabelei pentru e face unele calcule cu datele de pe acel rand.
Problema este ca atunci cand am selectat cate un rand din cele 2 tabele si apas pe butonul Sumit din pagina doresc sa imi afiseze in TextBox-ul de langa buton care randuri (numarul fiecaruia) am selectat din tabele dar de fiecare data imi apare ca am selectat randul 1.
Ceea ce nu inteleg eu este de ce isi pierde obiectul RadioButtonList valoarea cand trimitem postback-ul la server? De ce nu isi pastreaza valorile corecte selectate din el si de fiecare data parca ar fi initializat inainte sa se apeleze metoda ascultator a butonului?
Si mai mult nu inteleg de ce numai la RadioButtonList se reseteaza si nu si la TextBox sau la buton?
Poate cineva sa ma lumineze si pe mine cu treaba asta?
Merci mult celui care stie.

Attached Files



#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
cu informatiile pe care le-ai pus, ne putem da cu parerea doar despre culorile folosite in header-ul tabelelor.
pune codul din PageLoad, cel in care generezi controalele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate