Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Probleme cu un DivX !

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Sunt un mare fan al seriei Star Trek si cum Astral imi da cu picatura, dar nelimitat trafic, m-am hotarat sa imi iau toate filmele

Toate bune si frumoase pana la
Star Trek IV - The Voyage Home

Acesta merge perfect atat pe BSPlayer, cat si pe MicroDVD Player, INSA:

- nu pot sa derulez. Filmul ingheata
- nu imi ia subtitrarea... :(

Am incercat orice am stiut ! :(

Iata ce zice GSpot 2.1

Am atasat informatiile din header aici. Au fost salvate cu gSpot si pot fi analizate tot cu el...

Attached Files



#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu stiu ce sa zic, inclin sa cred din descrierea ta ca etste vorba de un fisier stricat (fara final de la un download) care a fost reparat sau reindexat..in aceste cazuri se pierd frame-urile cheie si reparatia lor este in 99% din cazurile intalnite de mine imposibila....
eu refac captura cand patesc asa ceva, deci nu stiu sa te ajut
incearca totusi sa-l deschizi cu VDub, bifeaza in fereastra de open pt "pop-up" optiuni extinse si acolo da-i re-derive keyframes...daca nu merge (o sa stea muuuuuuuult) altceva nu stiu, sorry

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Merge, acum luceaza de zor la "Rekeying Video Stream".. o sa imi ia o viatza pana termina !
Dupa asta ce fac ?
Oricum, problema este de ce nu imi ia subtitrarile ? :o

#4
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
hai ma ca ti-l dau eu intreg si scapam de griji..nu te mai chinui atat :)
subtitrarile nu ti le ia din tz motive, care de are mai penibile. Un motiv des "utilizat" este numele fisierului avi diferit de numele fisierului cu subtitrarea. Ca regula de bun simt, e indicat ca intotdeauna formatul sa fie .avi si .sub/.srt/.whatever.
MV2player nu mi-a facut niciodata probleme la asta, iar daca vrei pe overlay foloseste vobsub sau mai simply activeaza in ffdshow subtitles :)

PS: divfix ai incercat inainte de virtualdub pe fisier ? in 99.9% din cazuri merge, daca e fisierul incomplet :)

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Parte cu numele fisierelor... e veche. Am incercat sa ii dau si separat load subtitles. Nu merge !

Am si vobsub si ffdshow...

#6
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Incearca si cu sub2sami. Abia acum il cobor. Spune despre el ca arata subtutrarea nativ cu Windows Media Player.

http://sun.sj.net.cn...es/sub2sami.zip

enjoy,

Mtz

#7
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
verifica subtitrarea...cateodata sunt probleme pe la finalul ei sau in mijloc (din ochi poate iti dai seama la un scroll rapid), un rand lasat gol sau un enter in plus la final si e normal ce patesti....

DivXG400 ai incercat ?

#8
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by GunX

DivXG400 ai incercat ?

DivXG400 nu e doar pentru Matrox G400? Merge si pe alte placi video? :confused:

#9
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu nu am DivX G400 (am vobsub si ffdshow) dar stiu ca este doar un filtru folosit la divx-uri afiseaza subtitrarea la playerele care nu au nativ aceasta optiune si ca nu are nici o legatura cu placa video. Este doar o coincidenta de nume: G400. Bibicule, daca ai glumit, buna poanta ;)

Courage > softuri de reparat subtitrari:
Subtitle Workshop -super!-
Time Adjuster
Incearca cu unul din programe sa convertesti in alt format pe care il stiu playerele instalate. (sub, ssa, sami, srt, txt) si daca ceva nu e in regula s-ar putea sa-ti afiseze eoarea.
dar cu toate astea, e posibil ca tot la reparare manuala ajungi...
Nu e mai simplu sa cauti alta subtitrare pe net?

enjoy,

Mtz

#10
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Mtz, bibicu are un pic dreptate, DivXG400 a plecat de la o problema de afisare in overlay a Matroxurilor dotate cu chipsetul asta....in timp el s-a dezolvat ca un filtru de optimizare care suporta si subtitrarile curente din acelasi director cu filmul.
Deci acum, de mai mult timp, a evoluat si este pt toata lumea, dar la inceput asta s-a vrut, nu are ce conicidenta de nume sa fie, cine alegea asa la nimereala un asemenea nume ? Doar ca a ramas neschimbat, atata tot

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate