Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Malaezia 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Ursachi_Gabriel1984

Ursachi_Gabriel1984

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.01.2015
cine imi poate spune ceva mai recent despre Malaezia.. Kuala Lumpur mai exact, preturi , locuri de vizitat, plaje pe langa Kuala Lumpur.. multumesc

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Nu as alege KL.
E frumos, Downtown dar lumea traieste in saracie pe langa ( un fel de Rio )

Daca vrei musai Malaezia, mergi in partea "salbatica"

Daca vrei oras cosmopolit, plaje, in zona alege Singapore.

Daca poti, amandoua.

#3
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
in primul rand fara droguri ca mori .
e pedeapsa capitala .
vezi ca astia-s cu baticu' in cap si capotu' pe ei . adica atentie la religie , de fapt religii ca-s mai multe in zona .

nu trebuie sa ratezi turnurile Petronas .

#4
Ursachi_Gabriel1984

Ursachi_Gabriel1984

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.01.2015
treaba este ca nu ma duc in vacanta .. o sa muncesc vreo 3 luni acolo .. si intereseaza ce as putea face

#5
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
mai sunt romani care muncesc acolo :) dpmdv e foarte frumos. Din KL poti zbura imediat in Langkawi pentru plaja, o gramada de zone de hiking  pe langa, or sa te duca colegii.
In singapore ajungi in 5 ore cu autobuzul, cam 30 euro biletul .
Poti zbura ieftin si in Bali pentru 2-3 zile sau in Phuket dar cred ca e ceva mai scump biletul, viza de thai  o iei pe aeroport.
Eu unul as dori sa petrec mai mult timp in orasul acela, mi-a placut foarte mult, mancare destul de ieftina gen mananci si cu 5-7 lei o portie de mancare ok, cel mai bine mananci in chinatown dar nici cartierul indian nu trebuie ratat, oricum, or sa te duca colegii tai , o sa vezi, sunt niste oameni foarte primitori si ok .
daca poti impartasi mai multe detalii referitoare la plecarea ta ar fi ok :) la anul ma bate si pe mine gandul :)

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,968
  • Înscris: 18.12.2007
@initiator: ai aici niste topicuri despre Malaezia/Singapore.

#7
Ursachi_Gabriel1984

Ursachi_Gabriel1984

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.01.2015
multumesc tak30ver, eu o sa plec in aprilie... stiu ca sunt multe de vizitat.. problema este ca plecam pentru prima oara , nu stim pe nimeni acolo.. dasta ma intereseaza preturi, transport

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate