Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Ce afacere rentabila se poate face cu 1000 lei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#91
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Deci toți cei care au magazin on line fac bișniță? Telefonul e nou,vine cu acte si garanție! Voi vorbiți fara sa va informați...

#92
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Am înțeles.Acest tel nu se găsește in alta parte decât la world global network,prin parteneri.Nu se pune proble ma de negociere a prețului din moment ce- cumperi de la firma cu acte.Si nu țin neapărat sa- l cumperi prin mine.Daca vrea cineva il pot îndruma la un partener world din orașul sau,sa se intilneasca,sa- i arate cum se comanda etc...

#93
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
De fapt topit al apus o întrebare f generala.La tara cel mai rapid scoți bani din oua de găină sau prepeliță si trebuie vândute la oraș,sau in zone unde oamenii cu bani au case de week end.La oraș...magazin in niciun caz cu 1000 lei; se găsesc produse congelate gen ștrudel,trigon etc...,le coci acasa in cuptor vreo 10 min si mergi sa le vinzi in piață la vânzători,prin magazinele mici tot la angajați...La afacere on line,rentabil,doar cu cărți,vezi ce se căuta,mai ales despre afaceri,si tre sa dai un bonus,o carte ceva,gratuit...sa- i faci sa cumpere. Sau tot on line,daca ești bun la romana ,faci teme gen compuneri pt copii de bani gata,sau plătești pe altii sa le facă.Sau poți organiza excursii,unde firma de transport sau turism îti da procent pt clienții aduși,poate si excursia gratis...

Sau amenajezi acasă o salina cu aparat de ionizare a sării,nu stiu cat costa un aparat,dar se găsesc in magazine,dai anunț la ziarul local tratament pt bronșite etc...Sau cumperi un fotoliu de masaj care il închiriezi cu ziua...

#94
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005

View Posttopital, on 09 februarie 2015 - 19:34, said:

Un mic  magazin online  se poate face ?
Ce imi sugerati sa vind ?

Pentru un magazin online iti trebuie multi bani mai ales daca vrei sa faci ceva serios si sa si castigi bani.

Totusi comertul online e de viitor si merita sa te documentezi bine legat de acest subiect dar repet e nevoie de multi bani SI CEL MAI IMPORTANT UN PLAN DE AFACERI BINE PUS LA PUNCT.

Cauta o nisa neexploatata sau unde sa ai concurenta cat mai mica, cauta ceva ce nu se gaseste la noi si adu ceva nou pe piata.

Bafta.

#95
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Imi aduc aminte ca un tip din Canada,prin schimburi repetate,a ajuns de la o agrafa de birou la o casa.Dădea anunț pe net de genul : ce îmi dați in schimbul acestui obiect?pt acea agrafa a primit un stilou samd...Deci trebuie si mult noroc in tot ce faci!

#96
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

View Postgabrielamirela28, on 10 februarie 2015 - 20:57, said:

Imi aduc aminte ca un tip din Canada,prin schimburi repetate,a ajuns de la o agrafa de birou la o casa.Dădea anunț pe net de genul : ce îmi dați in schimbul acestui obiect?pt acea agrafa a primit un stilou samd...Deci trebuie si mult noroc in tot ce faci!

O ideie excelenta  si  o nise neexploatata, a generat  succes in  afacere si mult noroc.Se poate  spune ca" de la 1$ a ajuns milionar " ,A folosit mintea si nu multi bani... si nici nu a facut  vreun sistem de operare
Mai rar asa idei  pentru oameni cu bani putini ...!

#97
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Posttopital, on 10 februarie 2015 - 23:04, said:

O ideie excelenta  si  o nise neexploatata, a generat  succes in  afacere si mult noroc.Se poate  spune ca" de la 1$ a ajuns milionar " ,A folosit mintea si nu multi bani... si nici nu a facut  vreun sistem de operare
Mai rar asa idei  pentru oameni cu bani putini ...!
Ti-ar placea , asa-i?

View Postgabrielamirela28, on 10 februarie 2015 - 20:57, said:

Imi aduc aminte ca un tip din Canada,prin schimburi repetate,a ajuns de la o agrafa de birou la o casa.Dădea anunț pe net de genul : ce îmi dați in schimbul acestui obiect?pt acea agrafa a primit un stilou samd...Deci trebuie si mult noroc in tot ce faci!
Cum de a scapat stirea asta din gura Andreei Esca. E tipic stilului ei .

Edited by Benderbut, 10 February 2015 - 23:15.


#98
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

View Postcthor, on 05 februarie 2015 - 01:29, said:

Dpc meu de vede , pe internet nu prea ai nevoie sa fie legal.Pentru ca nu exista ilegal.O sa vina altii sa ma contrazica dar nu.mi pasa.
Daca iti achiZitionezi produsele acasa si le vinzi pe net, le trimiti la cumparator si gata.
Poti face siteul in legatura cu firma srl , poate asa iti trebuiesc unele autorizatii...ca sa pari mai credibil.
Daca ai nevoie de cineva care sa.ti faca un mic site pentru vanzare, cauta-ma.

Pentru a incepe  o activitate de comert ,legala ... un" mic site pentru vanzare", cati bani m-ar costa ?

Edited by topital, 10 February 2015 - 23:38.


#99
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Canadianul se întâlnea personal cu cei cu care făcea schimbul ,probabil sa nu ia țeapă. Eu rămân la  ce v- am zis prima data,chiar daca suma e f puțin mai mare. Cu 1400 lei ,partener in proiectul power Clouds_ centrale electrice cu panouri fotovoltaice.Stau acasa si- mi intra banii in cont.Nu- ti mai bati capul cum fac bani...ce afacere sa faci cu bani putini...

#100
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

View Postmaster_oz, on 25 ianuarie 2015 - 16:12, said:

Hopa, ca am o idee. Cumpar sapun de casa de la vecinu meu si-l revand pe olx. Nu trebuie sa investesc mai mult de 1000 de lei, iar daca nu-l vand il pot folosi. M-am scos.

O idee inovatoare  "facuta la secunda " .Oricum ...e de apreciat!

Edited by topital, 11 February 2015 - 21:14.


#101
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014
Se pot crea nenumarate  locuri de munca  in domeniul serviciilor ?
Spre ex : colaboratori pentru reparatii  tv la orase sau la tara .Cum se poate dezvolta  o asemenea afacere?

#102
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
La oraș nu stiu daca se mai poate face ceva,la noi in Oradea de ex pe fiecare strada aproape este cel puțin un reparator de tv,calculatoare etc...La sate cred ca s- ar mai putea face,de ex daca un reparator nu- si permite sa plătească chirie pt un spatiu,ar putea merge prin sate sa- si facă reclama,sa- si lase nr de tel,sa fie chemat pt reparații. Un mod bun de a- si face reclama ar fi sa meargă intr- un sat când sunt târguri si se aduna mai multi oameni,iar acolo sa împartă cărți de vizita sau fluturasi

#103
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014
Chiar nu mai stie nimeni ce afacere  se poate face  cu bani putini ?
Unii  care stiu " tac si fac " nu mai spun la nimeni .

Edited by topital, 12 February 2015 - 20:24.


#104
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Mergi la un curs de cofetar sau îti cumperi o carte de bucate si înveți sa faci vreo 10 feluri de prăjitură,apoi dai anunțuri de gen fac prăjituri de casa 25 lei per kg pt ocazii ...sau formulezi cum crezi mai atractiv.Nici nu- ti trebuie 1000 lei.Cunosc o doamna care din asta si- a făcut casa cu etaj,le- a luat la 2 băieți apartament si o mașină ultimul tip...ce era atunci,acum vreo 7 ani.Durează puțin până- ti faci clientela. Este adevărat ca doamna aceea cu soțul ei toată ziua lucrau la prăjituri,clienții veneau la ei acasă după comanda. Eu când dădeam comanda îi dădeam un avans cam 25%,si când mergeam după prăjituri dădeam restul

#105
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Sunt de parere ca aceste ''gainarii'' gen comercializare de prajituri facute acasa si altele de acest gen reprezinta unica sansa pentru un profit , necesita mai multe cunostiinte de marketing decat prelucrarea produselor in sine . Cu cat mai putin costa un produs cu atat sunt mai multe sanse sa se vanda mai repede si ca multi oameni sa cumpere ''gainaria''.

Edited by Benderbut, 13 February 2015 - 19:50.


#106
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Propune tu altceva cu 1000 lei!?

#107
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postgabrielamirela28, on 13 februarie 2015 - 19:51, said:

Propune tu altceva cu 1000 lei!?
Nu as putea, nu ar fi genul meu. Eu mereu m-am gandit la afaceri mai sus de aceasta suma, dar genera si produse scumpe pe masura investitiei, deci o marja de clienti limitata. Doar gainariile de 1000 de lei au succes

Afacerile de 1000 de lei eu le consider otrava societatii, unde unica solutie este sa inseli ca sa ai o marja de profit.

Edited by Benderbut, 13 February 2015 - 19:58.


#108
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

View PostBenderbut, on 13 februarie 2015 - 19:47, said:

Sunt de parere ca aceste ''gainarii'' gen comercializare de prajituri facute acasa si altele de acest gen reprezinta unica sansa pentru un profit , necesita mai multe cunostiinte de marketing decat prelucrarea produselor in sine . Cu cat mai putin costa un produs cu atat sunt mai multe sanse sa se vanda mai repede si ca multi oameni sa cumpere ''gainaria''.

Edited by topital, 14 February 2015 - 00:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate