Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Ce afacere rentabila se poate face cu 1000 lei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#73
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
Dpc meu de vede , pe internet nu prea ai nevoie sa fie legal.Pentru ca nu exista ilegal.O sa vina altii sa ma contrazica dar nu.mi pasa.
Daca iti achiZitionezi produsele acasa si le vinzi pe net, le trimiti la cumparator si gata.
Poti face siteul in legatura cu firma srl , poate asa iti trebuiesc unele autorizatii...ca sa pari mai credibil.
Daca ai nevoie de cineva care sa.ti faca un mic site pentru vanzare, cauta-ma.

#74
2DorulMeu

2DorulMeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.07.2014
Poti face un mic comert cu marfa de la bucuresti ... cu haine in general sau cu produse de sezon.
In urma cu 1 an , un prieten, s-a apucat de asta cu 800 ron ... si dupa 4 drumuri la bucuresti a ajuns la 3000 de rulat + ceva marfa ramasa pe stoc ( ca nu poti vinde chiar tot ) .
Intre timp si-a cumparat un elicopter de 1 metru si s-a dus toata stradania lui :))
Hainele le vindea la servici , unde predominant erau femei ....
Spre ex te duci la inceput de Aprilie si iti faci aprovizionarea , + mai aduci si ceva produse specifice de Pasti ... lumanari ... fete de masa ... servetele ....
Si daca te tii de treaba , pana incepe scoala in septembrie ( cand iarasi poti da un tun mare cu haine , ghiozdane , rechizite ) .... iti poti inmulti bani de cateva ori.

#75
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

 2DorulMeu, on 05 februarie 2015 - 09:19, said:

Hainele le vindea la servici , unde predominant erau femei ....
Nu-i frumos sa profite de dependenta de cumparaturi a unor femei, sa le vinzi marfa chiar unde lucreaza ...

#76
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Nu-i frumos, da-i sanatos.... pt buzunar :P.

#77
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

 2DorulMeu, on 05 februarie 2015 - 09:19, said:

Poti face un mic comert cu marfa de la bucuresti ... cu haine in general sau cu produse de sezon.
In urma cu 1 an , un prieten, s-a apucat de asta cu 800 ron ... si dupa 4 drumuri la bucuresti a ajuns la 3000 de rulat + ceva marfa ramasa pe stoc ( ca nu poti vinde chiar tot ) .
Intre timp si-a cumparat un elicopter de 1 metru si s-a dus toata stradania lui Posted Image)
Hainele le vindea la servici , unde predominant erau femei ....
Spre ex te duci la inceput de Aprilie si iti faci aprovizionarea , + mai aduci si ceva produse specifice de Pasti ... lumanari ... fete de masa ... servetele ....
Si daca te tii de treaba , pana incepe scoala in septembrie ( cand iarasi poti da un tun mare cu haine , ghiozdane , rechizite ) .... iti poti inmulti bani de cateva ori.

Intr-adevar  este una din cele mai  bune idei  "un mic comert cu marfa de la bucuresti ... cu haine in general sau cu produse de sezon.". DE la DRAGONUL ROSU/NIRO/EUROPA (altele nu mai stiu).dar... mai  pot fi  si alte idei , pe care le  vom putea afla de la altii !

#78
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

 cthor, on 05 februarie 2015 - 01:29, said:

Dpc meu de vede , pe internet nu prea ai nevoie sa fie legal.Pentru ca nu exista ilegal.O sa vina altii sa ma contrazica dar nu.mi pasa.
Daca iti achiZitionezi produsele acasa si le vinzi pe net, le trimiti la cumparator si gata.
Poti face siteul in legatura cu firma srl , poate asa iti trebuiesc unele autorizatii...ca sa pari mai credibil.
Daca ai nevoie de cineva care sa.ti faca un mic site pentru vanzare, cauta-ma.

 cthor, on 05 februarie 2015 - 01:29, said:

Dpc meu de vede , pe internet nu prea ai nevoie sa fie legal.Pentru ca nu exista ilegal.O sa vina altii sa ma contrazica dar nu.mi pasa.
Daca iti achiZitionezi produsele acasa si le vinzi pe net, le trimiti la cumparator si gata.
Poti face siteul in legatura cu firma srl , poate asa iti trebuiesc unele autorizatii...ca sa pari mai credibil.
Daca ai nevoie de cineva care sa.ti faca un mic site pentru vanzare, cauta-ma.

Asa zic si eu,site de vanzari pe net pentru a fi mai credibil si pentru a putea  mari vanzarile ( a face rulaj)la scara nationala ...bineinteles  si cu ceva promovare "dupa buzunar"
Pentru treaba asta eu sunt de parere ca trebuie facut prin  firma ...Ce ziceti?

#79
2DorulMeu

2DorulMeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.07.2014
Ca sa faci ceva la scara nationala ai nevoie de ceva mai multi bani.
Spre ex daca ai aduce treninguri d alea fake cu adidas scris mare pe spate ( sau orice alt model ) ... Sunt 6 marimi si cateva culori. Daca iei cate 1 din fiecare marime si din 3 culori , ti-a epuizat bugetul. Fara sa mai pui benzina pana la Buc sau cheltuielile ulterioare.
In alta -dez-ordine de idei , baiatul de care iti spuneam aducea produse ieftine , la care poti practica un adaos mai mare ( de peste 100% ) , trebuie sa iti iei in calcul si faptul ca NU o sa vinzi tot ce ai , sau ca poate ai luat marimi/modele/culori gresite si o sa ramai cu ele pana la urmatorul sezon. E o afacere pe termen lung, inceputul e greu dar apoi merge de la sine!

#80
NLC94_RMS

NLC94_RMS

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.02.2011
Nu e neaparat sa cumperi produsele inainte.Te poti uita prin magazinele din zona dupa anumite lucruri la oferta, le postezi pe un site de vanzari iar cand pica un client cumperi produsul respectiv si il expediezi.
De exemplu accesorii pentru biciclete gen stopuri, kilometraje, faruri, luminite si alte tampenii, avand in vedere ca mai este putin timp pana cand se va deschide sezonul de pedalat.

#81
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
Ce profit crezi ca faci daca iei un stoo de bicicleta si ii mai pui si tu 1 leu?Doamne..ce gandire..
Poti sa iei lucruri fake din turcia, nu te duce in eurooa, caura direct un furnizor care sa.ti dea marfa ieftina.

#82
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

 gigi_4476, on 25 ianuarie 2015 - 11:00, said:

topic la caterinca, nu ? ai 1000 lei si vrei sa te apuci de afaceri?Posted Image

''Nu exista reteta pentru afacere de succes.
Unii au plecat de la 1$ si au ajuns milionari."

#83
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
Aia care au plecat de la 1$ au folosit mintea si au construit ceva.
Ca sa faci un sistem de operare nu prea iti trebuie nici un ban iar succesul e imens
Ca sa faci ce fac altii...comert si mao stiu eu ce..trebuie bani..
Cand o sa prindeti ideea ?
De obicei ce.ti trece prin minte..si iese..odeile originale sunt de multe ori tratate de initiator ca si proaste fiindca nu sunt folosite..deci nu se stie rata succesului.

#84
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Daca ai avea 1400 Ron,ai putea cumpăra un pachet de afaceri in proiectul Power Clouds (.com). Nu te îmbogățești peste noapte,dar câștigi. Te poți înscrie ca partener si cu 650$  sau 1850$,sau multiplu,astfel câștigurile pot fi de sute sau mii de dolari pe luna.

#85
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Sa mori tu gabrielamirela28.

#86
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

 cthor, on 05 februarie 2015 - 01:29, said:

Dpc meu de vede , pe internet nu prea ai nevoie sa fie legal.Pentru ca nu exista ilegal.O sa vina altii sa ma contrazica dar nu.mi pasa.
Daca iti achiZitionezi produsele acasa si le vinzi pe net, le trimiti la cumparator si gata.
Poti face siteul in legatura cu firma srl , poate asa iti trebuiesc unele autorizatii...ca sa pari mai credibil.
Daca ai nevoie de cineva care sa.ti faca un mic site pentru vanzare, cauta-ma.

Numa prosti vorbesc multi pe aici daca nu stiti sa dai un raspuns calumea la o intrebare nu inteleg dece va obositi sa scrieti.

Cum naiba sa nu trebuiasca firma daca esti pe net? auzi la el, pentru orice afacere este nevoie de firma asta daca vre sa lucrezi legal daca o faci ilegal aia nu se numeste afacere ci TUN sau te poti numi "afacerist de carton" dar despre asa ceva nu cred ca e ok sa discutam aici pe forum.

LE. Ca sa fiu totusi ontopic, cu bani astia abia ce iti deschizi firma in rest nu ai ce afacere sa faci de bani astia.

Edited by danielavram, 09 February 2015 - 12:32.


#87
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Master_oz,cu respect îti răspund,chiar daca tu faci mișto de mine,ca daca ai ști despre ce e vorba nu ai reacționa așa.poți găsi powerclouds pe net sa vezi_ firma mare,internațională cu proiecte in multe tari,cotata la bursa din  New York,proiectul pe care il are la noi in tara a primit anul trecut premiul 1 in lume ca cel mai bun proiect de energie regenerabila,la Amsterdam in sept 2014. Deci este o afacere f serioasa,nu este f cunoscuta pt ca sunt putini parteneri romani ,vreo 4000,primii s- au înscris de un an jumate.Daca vreți mai multe detalii,va pot da.Eu si soțul suntem parteneri si câștigam din aceasta afacere.

#88
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014
Un mic  magazin online  se poate face ?
Ce imi sugerati sa vind ?

#89
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

 gabrielamirela28, on 09 februarie 2015 - 15:05, said:

Master_oz,cu respect îti răspund,chiar daca tu faci mișto de mine,ca daca ai ști despre ce e vorba nu ai reacționa așa.poți găsi powerclouds pe net sa vezi_ firma mare,internațională cu proiecte in multe tari,cotata la bursa din  New York,proiectul pe care il are la noi in tara a primit anul trecut premiul 1 in lume ca cel mai bun proiect de energie regenerabila,la Amsterdam in sept 2014. Deci este o afacere f serioasa,nu este f cunoscuta pt ca sunt putini parteneri romani ,vreo 4000,primii s- au înscris de un an jumate.Daca vreți mai multe detalii,va pot da.Eu si soțul suntem parteneri si câștigam din aceasta afacere.
[ http://new4.fjcdn.com/thumbnails/comments/Win+ha+yeah+right+op+everyone+knows+that+s+just+a+_15e69e8d60dc18e5f234838f5ef93404.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#90
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Poti vinde WP4U phone,găsești detalii despre el pe net,se încarca si solar,la jumate de preț fata de altele echivalente.Nu trebuie sa- l cumperi doar când ai o comanda.Va apărea in martie si Space computer al aceleiași firme,tot cu preț promoțional.Daca crezi ca ai pute sa vinzi tel( cred ca tu il iei cu 400$),ca sa ai beneficiu,îti voi da adresa site- ului de unde il poți comanda.Ma voi interesa intre timp in cate zile ajunge la cumpărător.Pt toți care doriți acest telefon sau informații : [email protected]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate