Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Site de anunturi gratuite

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
radulyioanmarian

radulyioanmarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.01.2014
Salutari tuturor,


   M-am gandit sa imi deschid pe viitor un site de anunturi gratuite (ex: okazii / olx / mercador etc.) si am zis sa va intreb pe voi, cei care stiti, unde as putea gasi o platforma de genul si care sunt costurile eventual creeari uneia. Exista posibilitatea de a creea acest website in wordpress cu posibilitatea ca utilizatori sa poate sa urce anunturi? Astept cat mai multe raspunsuri si detalii, de unde as putea incepe si ce platforma as putea folosi ca baza.

Multumesc!

#2
ionitagionut7

ionitagionut7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 31.05.2014
OsClass se numeste platforma pe care ruleaza tocmai.ro si olx.ro Posted Image Posted Image.

Gasesti mai multe indrumari aici   https://www.google.r...osclass romania

Edited by ionitagionut7, 21 January 2015 - 19:35.


#3
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Serios? Ce fonduri esti dispus sa aloci?

#4
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Sugestie de nume : gasesti.ro

#5
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View Postionitagionut7, on 21 ianuarie 2015 - 19:33, said:

OsClass se numeste platforma pe care ruleaza tocmai.ro si olx.ro Posted Image Posted Image.

Gasesti mai multe indrumari aici   https://www.google.r...osclass romania
Adica OLX este pe o platforma gratuita?Sau nu am inteles eu bine?

#6
ionitagionut7

ionitagionut7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 31.05.2014
Da platforma de baza e gratuita , dar se poate aduce foarte multe modificari asupra ei  sau teme cate normal ......costa !!? Nu imi mai aduc aminte unde am vazut o tema pt osclass care semana izbitor de mult cu site ul olx.ro si costa undeva la 300 euro .......
Daca imi aduc aminte o sa iti dau linkul ....


#7
campuscodi

campuscodi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.07.2007
Multe site-uri au inceput de la platforme gratuite, insa dea lungul timpului li se aduc foarte multe imbunatari si multe modificari pe care nu ai sa le gasesti nicaieri altundeva.

Daca vrei sa te apuci de proiectul asta (si nu stii sa programezi) nici sa nu te apuci fara un webmaster serios.

#8
radulyioanmarian

radulyioanmarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.01.2014
Multumesc mult de sfaturi si pentru ajutor. Sanatate!

#9
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008
Sunt jdemii de site-uri cu anunturi ... degeba te apuci sa-l faci daca nu investesti in marketing . Si aici la refer la minim 10k eur , daca chiar vrei sa ai putin trafic pe site.

#10
ionitagionut7

ionitagionut7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 31.05.2014
Dar lasa omul sa incerce .........

#11
pexu

pexu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.06.2007
M-am jucat putin cu acest Osclass de vreo 2 luni si ceva. Concluzii generale

- Sta foarte prost la minimul de SEO problema rezolvata de un plugin care costa 22 de euro.

- Exista foarte multe plugin-uri care schimba acest script radical iar marea majoritate sunt gratuite si functioneaza fara prea mari batai de cap insa strica stilul paginilor (CSS) si acolo necesita unele modificari.

- Plugin-ul de personal message - gratuit (similar cu chatu-ul in olx si tocmai atunci cand trimiti si primesti mesaje) este nefunctional insa am reusit in 3 zile sa-l fac sa mearga

- Daca ai un pic de habar de cod HTML si stil (CSS) ti-ai putea face un site responsive si ultra similar cu tocmai + olx (ca acum s-au unit) ca si functionalitati cu 100 - 120 euro incluzand si gazduirea, domeniul si o tema responsive pentru site.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate