Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Dubai

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
6577 replies to this topic

#5887
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Stie cineva cum se completeaza formularul ICA si cu cat timp inainte?

#5888
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 03.04.2017
Dar pe unde mai vezi referire la el?

#5889
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Nu am mai gasit pe niciun site sa faca referire la el sau ca ar trebui completat la plecare, doar cei de la Wizz, printr-un mail a zis ca trebuie completat.

Din ce stiu eu, pentru a intra in Abu Dhabi, in cazul meu, imi trebuie un test PCR negativ, iar acolo sa fac inca unul daca vreau sa am acces la locurile publice.

Edited by florinmarcu90, 09 May 2022 - 00:28.


#5890
flg20

flg20

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.01.2020

View Postflorinmarcu90, on 09 mai 2022 - 00:26, said:


Din ce stiu eu, pentru a intra in Abu Dhabi, in cazul meu, imi trebuie un test PCR negativ, iar acolo sa fac inca unul daca vreau sa am acces la locurile publice.

Asta e valabil ptr toata lumea sau doar ptr cei care nu au vaccin?

#5891
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019

View Postflg20, on 09 mai 2022 - 10:42, said:


Asta e valabil ptr toata lumea sau doar ptr cei care nu au vaccin?

Asta e pentru cei care nu au vaccin. Cei cu vaccin nu mai au nevoie de test la sosire, e nevoie de test facut acolo daca vrei sa vizitezi Abu Dhabi.

M-am interesat mai temeinic si nu mai e nevoie de completarea formularului ICA.

In alta ordine de idei, ziua mea de nastere petrecuta in Dubai va fi memorabila. Dupa masa, la apus, la Aura Skypool (am avut noroc de am reusit sa prind loc, desi era full pana la sfarsitul lunii mai), iar seara, cina, o voi lua la At.mosphere Lounge. De curiozitate, a mai fost cineva la At.mosphere?

#5892
bcs

bcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.01.2007
Da, noi am fost la Atmosphere. Doar ca era dimineata, inainte de breakfast (un fel de Coffee la altitudine). Cred ca am stat de la 9 la 10. 4 persoane (2ad+2ch) am platit sub 400aed pt cafele si sucuri si o prajitura, ceea ce era mult mai ieftin decat sa fi platit liftul de urcare cu bilete normale. Plus ca nu am avut de asteptat deloc, si am fost singuri in lift. Se merge pe la Hotel Armani parca, exista si valet parking gratuit. Foarte frumos! Merita!

#5893
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019
Da, doar pe la Hotel Armani se merge. Eu am rezervat o masa cu vedere la Lounge, am zis ca daca tot merg la At.mosphere sa stau langa geam, desi cheltuiala minima e putin mai mare decat la mesele fara vedere. La mine cheltuiala minima e de 350 AED. Nu am prea inteles treaba asta, dar sper sa nu ma trezesc la sfarsit cu o nota de plata mult mai mare.

#5894
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 03.04.2017
Nu e nici un coleg care a zburat cu wizz sa ne spuna cum e in aeroport in abu dhabi?

#5895
florinmarcu90

florinmarcu90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 17.05.2019

View Postdacrad2, on 10 mai 2022 - 15:42, said:

Nu e nici un coleg care a zburat cu wizz sa ne spuna cum e in aeroport in abu dhabi?

Daca nu scrie nimeni cum e in aeroport in Abu Dhabi, o fac eu joi seara cand ajung.

#5896
bcs

bcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.01.2007
Oare stie cineva daca Wizz se muta acum definitiv pe Abu Dhabi sau in fiecare iarna ei aterizeaza pe DXB?
(noi avem zbor achizitionat pentru decembrie 2022 si in rezervare scrie Abu Dhabi)

E important sa stiu ca mi-am inchiriat masina din aeroport Abu Dhabi. Daca Wizz air se intoarce pe DXB trebuie sa imi fac alta rezervare pentru inchiriere masina.

#5897
Laszlo73

Laszlo73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.12.2021

View Postdacrad2, on 10 mai 2022 - 15:42, said:

Nu e nici un coleg care a zburat cu wizz sa ne spuna cum e in aeroport in abu dhabi?

In ce sens ?
Noi ne -am intors pe 24 aprilie. Nu ne-au verificat vaccinurile si nici testele pt copii la sosire.La plecare deasemenea nu ne-au cerut nimic, nu am completat nimic nici un formular la sosire.
Noi am stat in Dubai numai avionul venise in Abu Dhabi...

View Postbcs, on 11 mai 2022 - 12:49, said:

Oare stie cineva daca Wizz se muta acum definitiv pe Abu Dhabi sau in fiecare iarna ei aterizeaza pe DXB?
(noi avem zbor achizitionat pentru decembrie 2022 si in rezervare scrie Abu Dhabi)

E important sa stiu ca mi-am inchiriat masina din aeroport Abu Dhabi. Daca Wizz air se intoarce pe DXB trebuie sa imi fac alta rezervare pentru inchiriere masina.

E buna intrebarea, initial s-a spus ca se muta definitiv Wizz in Abu Dhabi, dar vad ca inca aterizeaza in ambele locuri, e greu de zis ce va fi la iarna ...

#5898
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 03.04.2017
Wizz zboara de acum numai in abu dhabi(auh) Trebuia sa o faca de la inceputul pandemiei dar au fost conditiile cam draconice si au revenit temporar in dubai pe dxb si nu pe dwc unde au operat. De altfel se confirma banuielile mele ca vor sa zboare si mai inspre est,au inceput cu sri lanka. De pe dwc zburau in 5 locatii de pe auh mult mai multe. Daca vor mentine zboruri si pe dxb numai din bucuresti,greu de spus,dar baza va fi auh.
Dar ca sa fii linistit poti face o rezervare de masina si pe dxb si anulezi pe cea care trebuie in ajun de a pleca.
Dar totusi ce mai cred eu despre wizz,e ca isi lasa o portita de zbor in dubai in caz ca revin infectarile multe si se blocheaza iar abu dhabiul.

View PostLaszlo73, on 11 mai 2022 - 14:48, said:



In ce sens ?
Noi ne -am intors pe 24 aprilie. Nu ne-au verificat vaccinurile si nici testele pt copii la sosire.La plecare deasemenea nu ne-au cerut nimic, nu am completat nimic nici un formular la sosire.
Noi am stat in Dubai numai avionul venise in Abu Dhabi...

Cam asta ce ai spus am vrut sa stiu si daca au fost mai"zelosi" pe la controale.

Edited by dacrad2, 11 May 2022 - 23:01.


#5899
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 03.04.2017
Dirhamul a ajuns la 1,3 ron

Attached Files



#5900
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 03.04.2017
40 de zile de doliu national,a murit presedintele lor. Oare ce inseamna asta,e inchis ceva?

#5901
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Închis nu cred, dar probabil fără fântâni și alte asemenea chestii.

#5902
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,349
  • Înscris: 05.03.2005
iar dirhamul o sa ajunga la 1.5 ron :D

#5903
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.03.2014
bosilor, sa mi spuna si mie cineva va rog daca pt abu dhabi trebuie si test PCR sau ba?
sunt vaccinat cu 3 doze la norma, pe site la wizz zice ca trebuie si PCR, pe MAE zice ca nu trebuie daca esti vaccinat, deci care e??

#5904
Laszlo73

Laszlo73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.12.2021

View Postgicupitu, on 17 mai 2022 - 21:14, said:

bosilor, sa mi spuna si mie cineva va rog daca pt abu dhabi trebuie si test PCR sau ba?
sunt vaccinat cu 3 doze la norma, pe site la wizz zice ca trebuie si PCR, pe MAE zice ca nu trebuie daca esti vaccinat, deci care e??

Daca esti vacinat cu 2 doze ( suficient) nu trebuie test PCR

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

grigorebucsain, peter the bullet

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate