Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Digi Mobil - 2G

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1529 replies to this topic

#37
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009

View PostGsmWorld, on 07 ianuarie 2015 - 23:18, said:

"Se exprima" printr-un mix de aberatii ca si cele scrise de tine
Ok, asteptam si alte pareri. Te rog nu acapara discutia si topicul. Organizeaza-ti traseul de maine, sau stai la 2 veverite poate se aboneaza o mamaie.....

View Postsanderoalex, on 07 ianuarie 2015 - 23:32, said:

tu ai luat "masina diesel" si urli acu' la luna ca nu ti-a zis nimeni ca nu merge pe benzina.tu esti de fapt suparat ca nu primesti roaming national pe de-a moaca ca sa nu iti cumperi telefon 3g.si te mai si avertizeaza din start ca digi functioneaza numai cu terminale 3g.
Ai inteles gresit, am telefoane 3G. Citeste prima postare din acest topic...
Ps. O propozitie incepe cu litera Mare..

Edited by carceanu, 07 January 2015 - 23:39.


#38
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
agarici e unul care deschide topicuri pe subiecte inventate de el,ca sa se afle in treaba!stii zicala aia it is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt.......ei,asa e si cu tine!ai tinut mortis sa te si afirmi! de restul ne-ai convins!
ps-scriu de pe tastatura de la telecomanda tv-ului,n-are caps lock!da'macar scriu romaneste!

#39
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Eu cred ca e total commander sau vreun supus loial al lui. Treaba e destul de clara, daca vrea sa inteleaga bine daca nu iar bine. Acelasi raspuns il va primi si de la Ancom.

#40
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Si uite asa topicul s-a umplut cu aberatii si kit-katuri.
Digi-mobil este o retea doar 3G, atat.
Sper ca in cativa ani sa devina 4G.
Cu preturile care le pratica i-a atins la moaca pe granzi.

#41
primusroby

primusroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.01.2012
(stai la 2 veverite poate se aboneaza o mamaie.....)
Fii linistit, la capatul loc. Lapusel, doar 7-8 km. de Baia Mare nu are semnal niciun operator,fie 2,3,4....G

#42
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@carceanu:

Pe site-ul rcs-rds.ro sunt urmatoarele informatii:

url: http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

Quote

Reteaua Digi Mobil este o retea construita si operata exclusiv in tehnologie 3G in benzile de frecventa 900 Mhz si 2100 Mhz, astfel incat terminalele folosite de catre clientii RSC & RDS trebuie sa fie terminale compatibile 3G in aceste benzi de frecvente. RCS & RDS comercializeaza sau pune la dispozitia clientilor sai terminale corespunzatoare, in conditiile afisate pe web-site-ul propriu si in punctele de vanzare, astfel incat acestia sa utilizeze serviciul cu un terminal compatibil cu benzile de frecvente operate de catre RCS & RDS.
Pentru terminalele de tip 2G sau alte tipuri de tehnologie, precum si cele care opereaza in alte benzi de frecventa, RCS & RDS nu asigura functionarea serviciului si a retelei Digi Mobil, chiar daca este posibil ca, in anumite conditii, acestea sa functioneze in cadrul acordurilor de roaming national si international.
Serviciul de roaming national este un serviciu complementar, destinat utilizarii serviciilor de telefonie si date mobile in afara ariei de acoperire a retelei Digi Mobil, [...]

url: http://www.rcs-rds.r...operire_extinsa

Quote

Ca sa beneficiezi pe deplin de calitatea semnalului Digi Mobil, utilizeaza un telefon compatibil 3G 900 MHz! Daca nu dispui de un astfel de telefon, ti-l oferim noi, la preturi avantajoase, inclusiv cu posibilitatea de plata in 12 rate! [...]

url: http://www.rcs-rds.r...operire_extinsa
tab: Compatibilitate telefon-retea

Quote

Reteaua Digi Mobil este o retea construita si operata exclusiv in tehnologie 3G in benzile de frecventa 900 Mhz si 2100 Mhz, astfel incat terminalele folosite de catre clientii RSC & RDS trebuie sa fie terminale compatibile 3G in aceste benzi de frecvente. RCS & RDS comercializeaza sau pune la dispozitia clientilor sai terminale corespunzatoare, in conditiile afisate pe web-site-ul propriu si in punctele de vanzare, astfel incat acestia sa utilizeze serviciul cu un terminal compatibil cu benzile de frecvente operate de catre RCS & RDS.
Pentru terminalele de tip 2G sau alte tipuri de tehnologie, precum si cele care opereaza in alte benzi de frecventa, RCS & RDS nu asigura functionarea serviciului si a retelei Digi Mobil, chiar daca este posibil ca, in anumite conditii, acestea sa functioneze in cadrul acordurilor de roaming national si international.

url: http://www.rcs-rds.r...ul-la-informare
Aveti la dispozitie sectiunea de Contracte (Specimen) unde este de asemenea mentionat faptul ca reteaua DigiMobil este una exclusiv 3G.

Pe actul aditional al contractarii pachetelor DigiMobil -> rubrica "Clauze si conditii comune Pachetului Digi Mobil Optim si Digi Mobil Complet"

Quote

"Art. 4 Reteaua Digi Mobil este o retea construita si operata exclusiv in tehnologie 3G in benzile de frecventa 900Mhz si 2100Mhz, astfel incat terminalele folosite de catre clienti RCS&RDS trebuie sa fie terminale compatibile 3G. .... Pentru terminale de tip 2G sau alte tipuri de tehnologie, precum si cele care opereaza in alte benzi de frecventa, RCS&RDS nu asigura functionarea serviciului si a retelei Digi Mobil, chiar daca este posibil ca, in anumite conditii, acestea sa functioneze in cadrul acordului de roaming national si international."

In Anexa 2 pe prima pagina este specificata conditia utilizarii cartelei sim intr-un telefon compatibil 3g:

Quote

"** Cartela sim/Smartcardul sunt proprietatea RCS & RDS si sunt oferite in custodie Beneficiarului pe durata de valabilitate a prezentului contract.Beneficiarul se obliga sa foloseasca cartela sim/smartcard-ul intr-un terminal proprietate personala compatibil cu reteaua 3G/cu tehnologia DTH"


#43
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
trimiti degeaba la ANCOM si ANPC.... iti pierzi timpul aiurea.
Ai fost prevenit cand ai facut contractul stimate initiator de aceste aspecte ba chiar ai semnat.

Nu mai te agita, treci la vodafone sau cumpara-ti o japitza de telefon compatibil cu 3G
Este perfect legal ceea ce a facut DIGI.

Edited by Mihai_3, 08 January 2015 - 09:59.


#44
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Ia mai lasati aberatiile si mai cititi cate ceva...

Sa revenim la subiect.

Am abonament Digi, si da, am telefon 3G, LTE, etc.
Si in urma unui update (pe cablu) telefonului i-a crapat modemul de 3G si a mers bine mersi pe 2G, (nici macar nu am stiut o perioada) pana ce baietii mi-au blocat abonamentul.

Roamingul cu Vodafone n-a fost facut la misto si obligati de ANCOM ca sa se inscrie in cerintele impuse. Altfel nu erau prosti sa de un sac de bani Vodafonului doar pentru un moft (deh daca era doar 3G de ce sa mearga si pe 2G?). Au facut contract de roaming pana ce Digi isi face propria retea cu acoperire mare si apoi n-o sa mai fie nevoie de roaming.

Cred ca si ANPC si ANCOM trebuie sesizati, deoarece nu e vina mea ca le e lene lor sa-si faca retea cu acoperire 100%...
Eu am sa fac sesizarile si bineinteles am sa sistez orice plata catre Digi. Restul care n-au ce face, sa nu comenteze si sa nu ma ia cu masina diesel care eu ii pun benzina. Daca fabricantul zice ca ar merge si cu benzina eu pot merge cu orice bag, nu ? In cazul meu pana cand repar telefonul sau il schimb, da, pun numai benzina !

P.S. Eu muncesc pentru banii pe care ii dau pe telefoanele mele, nu ii cumpar pe banii parintilor, dandu-ma destept pe forumuri cu comparatii inutile. Ok ?

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tu ești cel care nu lasă aberațiile. Ai ințeles total greșit ideea de roaming național, roaming care oricum nu e contractual. Nu i-a obligat ANCOM să facă roaming, nu au obligații de acoperire până în 2019 (parcă) și doar un procent anume.

Digi e rețea 3G only, iar RN poate fi folosit 2G, dar temporar, tranzitoriu (utilizare normală, în telefoane 3G, dar pe mod automat poate intra și 2G-ul la nevoie).

#46
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu inteleg de ce ati dezgropat "mortaciunea" asta de topic.
Exista discutie legata de Roamingul National Tranzitoriu mai sus ori despre DIGI.MOBIL - probleme cu serviciile şi echipamentele.

#47
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Parcă și la detalierea rețelei scrie că e exclusiv 3G.

#48
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postrds, on 31 august 2015 - 20:35, said:

Ia mai lasati aberatiile si mai cititi cate ceva...

Sa revenim la subiect.

Am abonament Digi, si da, am telefon 3G, LTE, etc.
Si in urma unui update (pe cablu) telefonului i-a crapat modemul de 3G si a mers bine mersi pe 2G, (nici macar nu am stiut o perioada) pana ce baietii mi-au blocat abonamentul.

Roamingul cu Vodafone n-a fost facut la misto si obligati de ANCOM ca sa se inscrie in cerintele impuse. Altfel nu erau prosti sa de un sac de bani Vodafonului doar pentru un moft (deh daca era doar 3G de ce sa mearga si pe 2G?). Au facut contract de roaming pana ce Digi isi face propria retea cu acoperire mare si apoi n-o sa mai fie nevoie de roaming.

Cred ca si ANPC si ANCOM trebuie sesizati, deoarece nu e vina mea ca le e lene lor sa-si faca retea cu acoperire 100%...
Eu am sa fac sesizarile si bineinteles am sa sistez orice plata catre Digi. Restul care n-au ce face, sa nu comenteze si sa nu ma ia cu masina diesel care eu ii pun benzina. Daca fabricantul zice ca ar merge si cu benzina eu pot merge cu orice bag, nu ? In cazul meu pana cand repar telefonul sau il schimb, da, pun numai benzina !

P.S. Eu muncesc pentru banii pe care ii dau pe telefoanele mele, nu ii cumpar pe banii parintilor, dandu-ma destept pe forumuri cu comparatii inutile. Ok ?
Esti in pom si pomu-n aer

#49
ioan72

ioan72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.02.2011
O intrebare,modelul allview x1 xtreme merge in reteaua digi?Sper ca nu fac reclama.tel are specificatiile 3G: UMTS 900/2100 MHz.Va rog un raspuns

#50
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011
Problema nu e la 3g si la 4g,digi mobil functioneaza pe 900 Mhz si 2100 Mhz,deci da ar trebui sa mearga.

#51
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postioan72, on 12 ianuarie 2016 - 23:51, said:

O intrebare,modelul allview x1 xtreme merge in reteaua digi?Sper ca nu fac reclama.tel are specificatiile 3G: UMTS 900/2100 MHz.Va rog un raspuns
Salut ioan72,
Telefonul Allview X1 Xtreme este compatibil cu reteaua DIGI MOBIL 3G.

#52
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
mi-a zis cineva ca tel 2g acum se pot folosi la rds? am un samsung e 590 e adevarat?

Edited by aazz, 18 June 2016 - 06:35.


#53
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.03.2004
Nu

#54
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 27.11.2007
Dacă nu aveți bani de un smartphone 3G sau 4G încheiați un contract la Digi și veți primi un telefon gratis compatibil cu rețeaua lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate