Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cum pot da invite pentru like la pagina tuturor prietenilor pe Facebook?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014
Salut,

Imi cer scuze daca nu postez in sectiunea corespunzatoare. Intrebarea mea este, dupa cum este mentionat in titlu, cum pot face asa incat sa dau unui numar mare de prieteni pe Facebook (cateva mii) invite pentru a da like unei pagini? Am gasit numeroase metode (cod in developer options, add-on pentru navigator) insa niciuna nu functioneaza, probabil din cauza ca Facebook isi tot modifica scripturile.
   Exista vreo metoda (testata recent) pe care as putea sa o folosesc?

Mentionez ca folosesc Google Chrome versiunea 39.0.2171.95.

Multumesc anticipat!

Edited by MediaMaxRO, 30 December 2014 - 23:15.


#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Stiu ca este off-topic dar nu ma pot abtine .
Exista un banc care zicea ceva de genul " cele mai utilizate cuvinte din lume sunt " Made in China " .
Cred ca reprezinta trecutul glorios. In prezent as paria pe " LIKE " ca fiind cel mai utilizat cuvant din lume .

#3
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

 JurasikMan, on 30 decembrie 2014 - 23:17, said:

Stiu ca este off-topic dar nu ma pot abtine .
Exista un banc care zicea ceva de genul " cele mai utilizate cuvinte din lume sunt " Made in China " .
Cred ca reprezinta trecutul glorios. In prezent as paria pe " LIKE " ca fiind cel mai utilizat cuvant din lume .

Este mai relevant daca scriu "pentru a invita toti prietenii sa placa pagina mea?" :)

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
De ce esti milog?

#5
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

 Serafim606, on 30 decembrie 2014 - 23:23, said:

De ce esti milog?

Nu vad de ce sunt milog pentru faptul ca vreau sa invit prietenii de pe Facebook sa fie la curent cu activitatea paginii mele (pe care ei nu au cum sa viseze ca mi-am creat-o).

#6
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Un prof de-al meu avea o vorba: Nu va mai cacati pe dumneavoastra...
Post-urile tale apar pe news feed, deci ai putea sa-ti promovezi pagina de pe user-ul tau personal. Cine este interesat, intra si da like, cine nu, nu.

De ce nu inveti de la maestri?
Un cocurs fake, bagi si tu la misto 10 iphone 6, 50 galaxy s5 si la ce mai baleste romanul. Ca sa te inscrii in concurs, like la pagina cu pricina.
Strangi cateva zeci de mii de like-uri in decurs de o saptamana, dupa care, incepi sa prostesti lumea cu prestigiul firmei/produsului pe care-l promovezi.

Succese multiple! Posted Image

Edited by tomtom, 30 December 2014 - 23:30.


#7
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

 tomtom, on 30 decembrie 2014 - 23:28, said:

Un prof de-al meu avea o vorba: Nu va mai cacati pe dumneavoastra...

De ce nu inveti de la maestri?
Un cocurs fake, bagi si tu la misto 10 iphone 6, 50 galaxy s5 si la ce mai baleste romanul. Ca sa te inscrii in concurs, like la pagina cu pricina.
Strangi cateva zeci de mii de like-uri in decurs de o saptamana, dupa care, incepi sa prostesti lumea cu prestigiul firmei/produsului pe care-l promovezi.

Succese multiple! Posted Image

Nu vreau sa ma pretez la astfel de lucruri, vreau doar ca acele persoane care ma cunosc (mai mult sau mai putin, evident, din moment ce sunt cateva mii) sa vada pagina asta. Metode-s o gramada, mai mult sau mai putin oneste (si foarte putin tolerate de tata Google), doar ca nu vreau sa ma complic si nici nu as vrea sa duc in jos site-ul in loc sa-l ridic.

Oricum, mersi de sugestii. :)

#8
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
este o limita pentru paginile neoficiale.... Cum vrei sa faci o pagina serioasa daca tu nu vezi pe ea formularul de a invita prietenii sa dea like....

#9
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

 MooF2010, on 30 decembrie 2014 - 23:40, said:

este o limita pentru paginile neoficiale.... Cum vrei sa faci o pagina serioasa daca tu nu vezi pe ea formularul de a invita prietenii sa dea like....

Ce formular? Eu stiu de unde poti da invite, doar ca nu poti da mai multor persoane in acelasi timp. Chestia asta nu tine de pagini oficiale/neoficiale, este pur si simplu o masura luata de Facebook impotriva spam-ului, pentru ca acum ceva timp se puteau selecta toti prietenii dupa care puteai sa le dai like.

#10
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

 MediaMaxRO, on 30 decembrie 2014 - 23:32, said:

Nu vreau sa ma pretez la astfel de lucruri, vreau doar ca acele persoane care ma cunosc (mai mult sau mai putin, evident, din moment ce sunt cateva mii) sa vada pagina asta. Metode-s o gramada, mai mult sau mai putin oneste (si foarte putin tolerate de tata Google), doar ca nu vreau sa ma complic si nici nu as vrea sa duc in jos site-ul in loc sa-l ridic.

Oricum, mersi de sugestii. Posted Image

Mai exista o posibilitate. Reclama. Evident, se plateste.
https://www.facebook.com/business

Daca nu vrei sa te pretezi la chestii mai putin oneste (nu stiu ce legatura are google in toata povestea) iar pagina pe care vrei s-o promovezi nu vinde economizoare de curent, sau tigai minune, lasa pagina sa se promoveze singura, asa cum ti-am spus. Iti faci singur reclama, de pe user-ul tau.

Restul discutiilor sunt asa, de amorul artei.

Edited by tomtom, 30 December 2014 - 23:44.


#11
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

 tomtom, on 30 decembrie 2014 - 23:43, said:


Mai exista o posibilitate. Reclama. Evident, se plateste.
https://www.facebook.com/business

Daca nu vrei sa te pretezi la chestii mai putin oneste (nu stiu ce legatura are google in toata povestea) iar pagina pe care vrei s-o promovezi nu vinde economizoare de curent, sau tigai minune, lasa pagina sa se promoveze singura, asa cum ti-am spus. Iti faci singur reclama, de pe user-ul tau. Restul discutiilor sunt asa, de amorul artei.

La fel de evident cum ca reclama se plateste, cunoasteam si eu acea modalitate de promovare a site-ului, doar ca profitul nu este atat incat sa apelez la metode platite.

Google are legatura cu toate paginile cu profilul acesteia pe care eu vreau sa o promovez, cu orice pagina care este cautata pe Google, de ei depinzi. Daca ei imi scad rankul paginii, atunci Google nu-mi va mai afisa pagina mea in cautari nici macar in primele 20 de pagini. E foarte mult de explicat in ceea ce priveste "cresterea" unui site de la 0, de toate chestiile astea te poti interesa, dupa cum stii, pe Google.

Intrebarea mea era si vreau sa fie in continuare una simpla. Daca este vreo persoana care cunoaste o astfel de modalitate care sa ma ajute, rog un reply.  Este ceva ce s-a putut in trecut (prin add-onuri sau prin cod javascript) si sunt de parere ca se poate in continuare, doar ca nu la fel de usor.

Alte discutii sau alte modalitati (conturi false, reclama platita, promotii false) nu isi au rostul, fara sa par arogant sau ironic.

#12
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Din cate stiam, la 5000 de prieteni contul devine automat pagina iar ei devin "like-uri" (fani, cum erau pe vremea mea). Zici ca ai "cateva mii". Mai exact cati? Nu poti astepta sa faci 5000?

#13
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

 Michidoo, on 31 decembrie 2014 - 00:01, said:

Din cate stiam, la 5000 de prieteni contul devine automat pagina iar ei devin "like-uri" (fani, cum erau pe vremea mea). Zici ca ai "cateva mii". Mai exact cati? Nu poti astepta sa faci 5000?

Probabil asa era atunci, acum nu mai devine pagina, pur si simplu nu mai poti adauga prieteni, dar poti fi urmarit in continuare (asta nu stiu ce limita are). Am avut 5000 (recent) insa dupa putina curatenie, au ramas mai putini.

#14
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Mare smecherie si cu "prietenii" astia...
Citisem candva despre un studiu efectuat de psihologi referitor la numarul de prieteni pe care ii poti gestiona efectiv si parca era in jur de maxim 150 de persoane, din care 5 procente prietenii apropiati...
:)

#15
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
O idee rapida care imi trece prin cap este cu un autoclicker.
Iti misca automat mouseul pe fiecare prieten, da click sa intre pe profil si invite. Tot asa pentru toti cei cateva mii de prieteni.
Singura problema aici este ca trebuie sa tina cont de locatia pe pagina a fiecarui prieten (ca sa poata da click), desi probabil ca exista o metoda sa extragi url-ul paginii fiecaruia care apoi sa fie dat cu copy paste in browser.

E ceva rudimentar dar cu ceva cautari pe google si slefuire probabil va functiona.

#16
Costinmihai

Costinmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.10.2014
Cauta pe net ca sunt tot felul de coduri si documentatii. De exemplu: https://www.facebook...69258573166847. Cauta pe Google "invite all friends to like page" si mai multe variante.

#17
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Uite aici un tutorial ce l-am folosit si functioneaza 100% :
http://reese.ro/tuto...-o-pagina-2015/

Edited by DragomirFlorin, 23 January 2015 - 21:02.


#18
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008
Nu te inteleg mai mediamax. M-am uitat peste bloguletul tau si nu inteleg de ce tot incercati sa intrati pe o nisa supra saturata si in care sunt multi jucatori destul de mari : ilikeit , yoda , go4it , etc .

De ce nu va ganditi in p**a mea la ceva nou ? Asa e usor la dat copy paste  la stiri de pe site-uri din afara. Eu am zeci de site-uri populare si stiu ce zic .

Ia lasa-mi datele tale de contact intr-un PM .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate