Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Vând semințe legume,soiuri tradiționale,heirloom și hibrizi de top.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Disponibile peste 120 de soiuri romanesti,traditionale ,soiuri vechi-heirloom,hibrizi profesionali.

Semintele PARK SEEDS -SUA,sunt considerate dintre cele mai bune din lume,hibrizii lor de tomate sunt dintre putinii productivi,rezistenti la boli si cel mai important pentru mine,cu gust de rosie.
Semintele soi ,primite sau cumparate de la gradinari,colectionari si obtinute de mine;pe toate acestea ,din cauza abundentei de boli de anul acesta,le-am dezinfectat si apoi tratat cu thirame.

La semintele cumparate din magazine din mai multe tari (organice si hibrizi) nu am intervenit (unele sunt tratate,altele nu dar cred ca toate sunt dezinfectate cumva).

Se pot livra cu POSTA ROMANA-12.5 lei sau prin CURIER -21 lei.
Gratuit transportul pentru cei ce trec prin BRASOV.

Comenzi si relatii pe mail ;[email protected]
Tel.0722379929

FLORIN

Attached Files


Edited by florinvbv, 18 December 2014 - 08:53.


#2
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Disponibile peste 120 de soiuri romanesti,traditionale ,soiuri vechi-heirloom,hibrizi profesionali.

Semintele PARK SEEDS -SUA,sunt considerate dintre cele mai bune din lume,hibrizii lor de tomate sunt dintre putinii productivi,rezistenti la boli si cel mai important pentru mine,cu gust de rosie.
Semintele soi ,primite sau cumparate de la gradinari,colectionari si obtinute de mine;pe toate acestea ,din cauza abundentei de boli de anul acesta,le-am dezinfectat si apoi tratat cu thirame.

La semintele cumparate din magazine din mai multe tari (organice si hibrizi) nu am intervenit (unele sunt tratate,altele nu dar cred ca toate sunt dezinfectate cumva).

Se pot livra cu POSTA ROMANA-12.5 lei sau prin CURIER -21 lei.
Gratuit transportul pentru cei ce trec prin BRASOV.

O PARTE DIN SEMINTE S-AU TERMINAT SI CATEVA ,DIN ULTIMELE PRIMITE S-AU MAI SCUMPIT.
ASADAR,DE ASTAZI,SUNT VALABILE LISTELE DE MAI JOS.

Imagini cu soiurile testate de mine pe:florinbv.sunphoto,ro

FLORIN

Attached Files



#3
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Disponibile peste 120 de soiuri romanesti,traditionale ,soiuri vechi-heirloom,hibrizi profesionali.

Semintele PARK SEEDS -SUA,sunt considerate dintre cele mai bune din lume,hibrizii lor de tomate sunt dintre putinii productivi,rezistenti la boli si cel mai important pentru mine,cu gust de rosie.
Semintele soi ,primite sau cumparate de la gradinari,colectionari si obtinute de mine;pe toate acestea ,din cauza abundentei de boli de anul acesta,le-am dezinfectat si apoi tratat cu thirame.

La semintele cumparate din magazine din mai multe tari (organice si hibrizi) nu am intervenit (unele sunt tratate,altele nu dar cred ca toate sunt dezinfectate cumva).

Se pot livra cu POSTA ROMANA-12.5 lei sau prin CURIER -21 lei.
Gratuit transportul pentru cei ce trec prin BRASOV.

AM MAI PRIMIT NOUTATI LA SOIURI ,ASADAR,DE ASTAZI,SUNT VALABILE LISTELE DE MAI JOS.

Imagini cu soiurile testate de mine pe:florinbv.sunphoto,ro

FLORIN

Attached Files



#4
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Disponibile peste 120 de soiuri romanesti,traditionale ,soiuri vechi-heirloom,hibrizi profesionali.

Se vand pentru ca ,majoritatea furnizorilor de seminte de top,vand doar cantitati mari ,eu cultiv doar pentru consum propriu si nu am ce sa fac cu prea multe seminte.
Pentru ce ce doresc doar sa incerce cateva soiuri,trimit si cantitati mici.

Semintele PARK SEEDS -SUA,sunt considerate dintre cele mai bune din lume,hibrizii lor de tomate sunt dintre putinii productivi,rezistenti la boli si cel mai important pentru mine,cu gust de rosie,aici intrand celebra Woopers Park,Big Beef si Beefy Boy(ambele f mari),Early Girl (dintre cele mai timpurii din lume),Better Boy(recordul mondial de rosii la unfir-peste 16 kg).

Semintele soi ,primite sau cumparate de la gradinari,colectionari si obtinute de mine;pe toate acestea ,din cauza abundentei de boli de anul acesta,le-am dezinfectat si apoi tratat cu thirame.
La semintele cumparate din magazine din mai multe tari (organice si hibrizi) nu am intervenit (unele sunt tratate,altele nu dar cred ca toate sunt dezinfectate cumva).
Se pot livra cu POSTA ROMANA-12.5 lei sau prin CURIER -21 lei.
Gratuit transportul pentru cei ce trec prin BRASOV.

La cantitati mai mari se acorda reduceri si transport gratuit !

AM MAI PRIMIT NOUTATI LA SOIURI ,ASADAR,DE ASTAZI,SUNT VALABILE LISTELE DE MAI JOS.
Imagini cu soiurile testate de mine pe:florinbv.sunphoto,ro
FLORIN

Attached Files



#5
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Disponibile peste 120 de soiuri romanesti,traditionale ,soiuri vechi-heirloom,hibrizi profesionali.
Se vand pentru ca ,majoritatea furnizorilor de seminte de top,vand doar cantitati mari ,eu cultiv doar pentru consum propriu si nu am ce sa fac cu prea multe seminte.
Pentru ce ce doresc doar sa incerce cateva soiuri,trimit si cantitati mici.
Semintele PARK SEEDS -SUA,sunt considerate dintre cele mai bune din lume,hibrizii lor de tomate sunt dintre putinii productivi,rezistenti la boli si cel mai important pentru mine,cu gust de rosie,aici intrand celebra Woopers Park,Big Beef si Beefy Boy(ambele f mari),Early Girl (dintre cele mai timpurii din lume),Better Boy(recordul mondial de rosii la unfir-peste 16 kg).
Semintele soi ,primite sau cumparate de la gradinari,colectionari si obtinute de mine;pe toate acestea ,din cauza abundentei de boli de anul acesta,le-am dezinfectat si apoi tratat cu thirame.
La semintele cumparate din magazine din mai multe tari (organice si hibrizi) nu am intervenit (unele sunt tratate,altele nu dar cred ca toate sunt dezinfectate cumva).

La cantitati mai mari se acorda reduceri si transport gratuit !
DE ASTAZI,SUNT VALABILE LISTELE DE MAI JOS.
Imagini cu soiurile testate de mine pe:florinbv.sunphoto.ro

Attached Files



#6
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012
Daca tot o dai cu soiuri vechi romanesti, apoi scrii ca ai intervenit cu tratamente, ar trebui sa stii ca la soiurile autohtone, rezistenta la boli si daunatori, era uriasa, in comparatie cu mizeriile ce le expui. Detrimentul la aceste soiuri era productivitatea scazuta si valabilitatea scazuta de la momentul recoltarii.
Trebuia sa scrii ca ai soiuri modificate pt productie marita (vax autohton vechi), apoi , aveai trecere.
Astea sunt prostii.

#7
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Interventia facuta asupra semintelor a fost dezinfectia  lor si nu cred ca am influentat cu ceva evolutia viitoare a plantei.
Soiurile nu cred ca mai au aceeasi rezistenta ca acum 30 de ani ,ca nici bolile nu mai sunt la fel.
Nu Romania a fost buricul pamantului la originea rosiilor si nici nu  am zis ca am doar soiuri autohtone si daca ai fi citit atent descrierea fiecarui soi ,ai fi vazut ca soiul meu preferat este BEEFSTEAK.
Eu probez si tot probez si cine a luat seminte a fost multumit.Daca ai fi cumparat de la mine seminte si nu ai fi avut rezultate ,aveai dreptul sa scri ca expun mizerii.
Anul trecut am facut schimb cu multi gradinari pasionati,unul dintre ei Nicolae Lalu din Dambroca,Buzau,daca ai auzit de el.Cauta site-ul lui SEMINTE VII si vezi si parerea lui despre soiurile primite de la ,,un gradinar din Brasov"(eu sunt ala).
Eu mi-am postat public fotografii cu ce am obtinut,arata-mi rezultatele tale.Sau crezi ca le-am cumparat din piata si le-am lipit cu superglue de vrej (oare de ce nu m-am gandit mai repede la solutia asta)?
Nu traiesc din legumicultura,n-am vandut o rosie in viata mea si oamenii vin la mine acasa ,stam de vorba,cumpara de 5 ani ,,mizerii" si nu m-a injurat nimeni,ci din contra,totul fac din pasiune.
Daca ai fi cumparat de la mine seminte si nu ai fi avut rezultate ,aveai dreptul sa scri ca expun mizerii.
Si vezi ca tocmai a adus la hypermarket seminte de calitate ,poti sa cumperi de acolo,nu ,,prostii".

#8
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012
Poti emite certificat?
Nu. Esti amator. Garantiile le oferi in "intreaba-l pe ala si pe ala". Mizerii.
Asta vad eu din postare.
Probabil esti un om de buna credinta, caz in care, eu vb eronat, insa, din laude tipic bisnitaresti, nu ma pot convinge. Imi pare rau ca am indoieli, insa, antepredecesorii tai au reusit sa umple vanzarile online cu "rahat".
Scz.

#9
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012

View Postcristi_mre, on 22 ianuarie 2015 - 11:58, said:

Poti emite certificat?
Nu. Esti amator. Garantiile le oferi in "intreaba-l pe ala si pe ala". Mizerii.
Asta vad eu din postare.
Probabil esti un om de buna credinta, caz in care, eu vb eronat, insa, din laude tipic bisnitaresti, nu ma pot convinge. Imi pare rau ca am indoieli, insa, antepredecesorii tai au reusit sa umple vanzarile online cu "rahat".
Scz.
Scz.acceptate.
Eu totusi cred ca este mai importanta marturia unui om care a testat un soi sau altul,achizitionat de la magazin sau de la amatori, decat o certificare pe spatele unui plic .
Si firmele mari te pot minti. Ai fost multumit de toate semintele cumparate si au rodit ca-n reclama?
Pentru asta citim forumuri si suntem membrii,ca sa avem informatii de la oameni si sa le multumim celor care stiu cu adevarat legumicultura si ne lumineaza si pe noi,ucenici .
Sper sa nu ajungem ca in SUA ,unde ,in multe state,la anumite culturi,nu mai ai voie sa pastrezi samanta si trebuie sa cumperi doar de la firma care are monopolul soiului si fiecare sa poata sa aleaga ce si de unde,sa cultive .

#10
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Până una-alta, scopul domniei tale pe acest forum îmi pare a fi numai reclama.
Aș vrea să greșesc, da' am tare mici şanse...

Oricum, din acest moment te rog să nu mai vii cu posturi duplicat.
Faci altfel decât te rog, ne spunem simplu: "la revedere".

#11
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postcristi_mre, on 22 ianuarie 2015 - 11:58, said:

Poti emite certificat?
Nu. Esti amator. Garantiile le oferi in "intreaba-l pe ala si pe ala". Mizerii.
Asta vad eu din postare.
Probabil esti un om de buna credinta, caz in care, eu vb eronat, insa, din laude tipic bisnitaresti, nu ma pot convinge. Imi pare rau ca am indoieli, insa, antepredecesorii tai au reusit sa umple vanzarile online cu "rahat".
Scz.

Acum pe bune, tu cand cumperi seminte de 20 de lei vrei certificat ? Ca la sumna respectiva nici nu merita sa stricam o foaie A4.

Hai sa nu fim nici noi mai catolici ca papa !

#12
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 17.05.2008
O cumparat sotia de la florinbv. .  10 soiuri de rosii, 2 de castraveti, sfecla rosie, ardei iute. Pliculete mici. Omul imi pare serios.  O pus si ceva bonusuri. O rata de rasarire buna la plante, mai putin la un soi de tomate - Beefsteak,  si ardei iute care nu au rasarit deloc. Inca.  Am pretentia ca sunt un tip obiectiv,  el e din BV, eu din BN.  Ma doare la basca daca el o face legal ori ba . Sunt bucuros cand dau de oameni seriosi.

#13
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Semintele PARK SEEDS s-au epuizat.
Legumicultorii din Ilfov care le-au au cumparat in decembrie,au deja gogonele mari.

#14
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012

View Postflorinvbv, on 21 aprilie 2015 - 07:53, said:

Semintele PARK SEEDS s-au epuizat.
Legumicultorii din Ilfov care le-au au cumparat in decembrie,au deja gogonele mari.
Cateva poze cu cele mai frumoase tomate obtinute de mine in acest sezon.

Attached Files



#15
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Si, in ordinea pozelor, ele se numesc...poti scrie?
Nu de alta, dar vei vinde mai mult, daca si scrii ce ai in poze!

#16
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,997
  • Înscris: 28.09.2012
@crisbud, a scris, e de ajuns sa mergi cu mouse-ul pe poza ca vezi numele fisierului

#17
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Tel meu nu are mouse....! :)
Un text (scris) sub fiecare poza e aur curat pt cei cu pc-ul pe tel!

#18
florinvbv

florinvbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.11.2012
Mai am disponibile urmatoarele seminte:
HIBRIZI
-vinete Aragon F1-400 buc
-ardei
-Gogosari Gogomax F1-200
-Red Knight F1-300
-kapia Potomac F1-9
-ardei gras Belladonna F1-200
-castraveti
-Mirabelle  F1-120
-Ekol F1-400
-Artist F1-200
-Kala F1-900
-REGAL F1-150
-TOMATE PARK SEEDS -SUA-PLICURI x30 SEM
  BIG BEEF F1 -1 PLIC
  BEEFMASTER F1-3 PLIC
  BEEFY BOY F1 -1 PLIC
TOMATE FLORIAN BG1
-STARA MECHTA F1-70 SEM
-Final F1-80 SEM
-PAULINA F1-70 SEM
-RILA F1 -80 SEM

-ALTE LEGUME SOI -  150 SOIURI

Cea mai simpla varianta de transport=PLIC AUTOADRESAT.

Attached Files


Edited by florinvbv, 26 December 2015 - 10:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate