Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

OnePlus 5 - discutii generale

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
2790 replies to this topic

#1
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
salutare,
incet incet apar zvonuri despre urmatorul Flagship killer de la Oneplus.
zice-se ca va avea Snapdragon 835, va fi water resistent si va pastra jack-ul audio, dual sim si suport sd card.
astea ar fi sigure informatiile.
Se mai spune ca ar avea 8Gb Ram, logic,  ca sa fie o crestere fata de 1+3 dar eu zic ca o sa ramana la 6, sa fie pretul acceptabil.
pe spate va avea un sistem dual camera.
va avea o baterie generoasa de vreo 4000Mha, cu dash charge sau ceva si mai si.
sper sa aiba un ecran de genul LG G6 si Samsung S8 si probabil ca asa va fi.

mai jos un video :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hfImg7ElLg0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
YourFan

YourFan

    [♛] Universal user ✔

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,325
  • Înscris: 30.01.2017
Cred ca glumesti, n-am vazut videoclip mai prost ca ala.... Cred ca ai vrut sa fii primu' care deschide topicul in legatura cu OP4.

P.S. Rog un moderator sa stearga acest topic :D

Edited by YourFan, 08 March 2017 - 21:38.


#3
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
informatii legate de camera, cip si baterie circula de mai bine de 1luna in online. le stiu pen ca analizam o situatie( cumpar 1+3t sau astept urmatorul).
acum ca S8 a fost , leak-uit in splendoarea lui, G6 lansat ( ma raportez la astea deoarece astea vin cu ecrane gigant raportate la marimea generala) consider ca e momentul oportun pt. un topic dedicat. asta ca argumentatie.
Videoclipul este oribil dar e cel mai scurt si la subiect posibil. mai sunt o gramada care zic aceleasi lucruri dar o lalaie aiurea cu pareri personale
Astept ceva mai serios legat de ecran, altceva decat ca va fi curbat. vreau o rezolutie si marime
8Gb RAM mi se pare extrem de mult si nenecesar
Era un tip de la Huawei care critica dur goana asta dupa RAM, argumenta ca 4Gb sunt suficienti (ironic, ca doar si ei au telefoane cu 6gb RAM)

#4
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Sa-l vedem, OnePlus ne-a obisnuit cu astfel de device-uri.

#5
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
O avea si IrDA ?

#6
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Personal nu cred, dar cum samsung iarasi a bagat o caruta de senzori si chestii in S8 , cine stie

#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View Postkiario, on 09 martie 2017 - 05:06, said:

O avea si IrDA ?
Special prin satelit!

#8
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
@kiario nu te supara,insa stai cumva toata ziua intr-o carciuma din aceea cu pista de popice si cu un televizor pe lampi ca sa schimbi programul mereu?

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Lasă-l că ne-a dat ignore și nu vede postările noaste. Și eu i-am dat, dar în tapatalk se vede, în browser nu, poate el nu știe asta. :D

#10
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Azi am citit din alte surse ca telefonul ar putea fi anuntat in aprilie si prin iunie ar fi la primele livrari. Ecranul ar fi 5.5inch quadHD. Sasiu de aluminiu.

#11
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postleonktp, on 09 martie 2017 - 15:57, said:

@kiario nu te supara,insa stai cumva toata ziua intr-o carciuma din aceea cu pista de popice si cu un televizor pe lampi ca sa schimbi programul mereu?
Eu vreau un telefon DOTAT si nu castrat, spun castrat acelor telefoane care cu cateva generatii in urma au fost dotate cu anumite facilitati. Nu concep sa platesc un pret mai mare pe ceva care lipseste sau nu este implementat.
Nu inteleg de ce pe anumiti indivizi inclusiv tu, va deranjeaza cand imi spun doleantele, chiar nu va inteleg, zici ca v-am pus pe voi sa-mi platiti telefonul si eu am pretentii nejustificate !
Mai oameni buni ce va f__te pe voi grija de ce-mi doresc eu ? probabil va simtiti frustrati si aici ati gasit locul sa va justificati alegerea cu lipsurile de rigoare.
Stiu placa, voi nu folositi asta, aia si aialalta, ah am mancat si imi vine sa........

#12
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
exista senzor IR de montat la jackul audio

#13
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am asa ceva, dar daca telefonul nu are mufa pentru casti.....


Sau sa stai cu moțul sculat !!!


Edited by kiario, 09 March 2017 - 20:40.


#14
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
sa stapanesti telefonul sanatos,ce sunt hieroglifele de pe carcasa?parca apareau simbolurile si in alien vs predator.
mufa iesita seamana cu un electrod de sudura.

Edited by leonktp, 09 March 2017 - 20:49.


#15
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Sunt insemnele unei "panarame" de telefon care m-a costat 170 usd si care este full de senzori pe numele lui LeEco X527 si la care muzica in casti (CDLA) se aude cum nu am auzit la niciun telefon de pana acum.

Dar hai sa lasam off topicul si sa trecem la acest OP...cat o fi.

Edited by kiario, 09 March 2017 - 21:07.


#16
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
Deci nu are irda.
Altă întrebare.

#17
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Are irda mai, dar e "ghost"! Adică pe silent!

Până ajunge el guru members, mai are orez de mâncat! Attached File  Screenshot_20170309-212431.png   63.44K   125 downloads

#18
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Ca tot e vorba de orez, la 1+4=5 nu va fi nevoie sa il lasam in orez pt a absorbi umiditatea dupa un accident in piscina deoarece va fi water proof

Ps: ar fi ceva sa aiba si wireless charging. Dar ca sa fie flagship killer trebuie sa se situeze la 550-600e

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate