Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

windows 8 "uita" setarile de update

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexandru_sever

alexandru_sever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.04.2014
In ultima vreme m am confruntat cu aceasta problema ciudatica. Desi setez laptopul (care are windows 8.1) sa cauta automat update, dar sa le descarce si sa le instaleze cand vreau eu, dupa cateva zile, 5-8 zile ma trezesc cu un mesaj de la action center cum ca ar trebui sa revad saterile de update pentru ca laptopul este setat sa nu caute niciodata updates.
Intru in windows update din control panel si vad ca intr-adevar este pus sa nu caute niciodata si ca ultima verificare pe server pt updates noi a fost facuta in ziua precedenta. Modific setarea, incepe windows sa se uite pe net, gaseste sau nu updates noi si problema se tot repeta cam de 1 luna asa.

S-a mai intalnit cineva cu problema asta? Este un "bug" al windows-ului, care s-ar rezolva ulterior cu ceva updates? Ce parere aveti?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
http://support2.micr...s-update-issues

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
in treacat si tangential fie spus... un laptop care prin definitie e portabil, nu-i indicat sa-si faca update cand vrea el... (nici SOul, nici antivirusi, nici nimic)

Edited by Nero-d, 16 December 2014 - 09:51.


#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Windows 8 este configurabil in asa fel incat daca este pe o conexiune de date mobila sa se seteze ca metered connection astfel incat windows Nu isi face actualizari.

#5
Toriania

Toriania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 19.10.2009

View Postxeleron, on 16 decembrie 2014 - 09:54, said:

Windows 8 este configurabil in asa fel incat daca este pe o conexiune de date mobila sa se seteze ca metered connection astfel incat windows Nu isi face actualizari.

Si nu as putea sa-l configurez in asa fel incat sa nu fie el interesat daca platesc eu actualizarile ? Si mie imi spune ca daca sunt in retea de internet contorizata nu va descarca actualizarile desi eu i-am dat ok ! Multumesc !

#6
alexandru_sever

alexandru_sever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.04.2014
nu asta este subiectul topicului. nu vb aici despre retele contorizate, ci despre faptul ca windows 8 modifica setarile de updates, oricare ar fi ele. problema se intampla cand laptopul este conectat 100% din timp la wi fi. setarea pe care am folosit o de cand am windows este ckeck updates but let me choose whether i download or install them. nu isi descarca el automat uodates. peste cateva zile dupa ce setez asta, windows trece pe modul in care nu cauta niciodata updates si ma trezesc cu mesaj de la action center cum ca trebuie sa revad setarile de update.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate