Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

initiere si primire apeluri/SMS pe calculator prin cartele GSM

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Eu zic că merită mai întâi făcut un studiu de fezabilitae referitor la numerele în fiecare rețea. Știu mulți care credeau că le fac un favor clienților dar la un moment dat primeau apeluri aleator între rețele.
Tatălui meu i-am portat 3 numere din alte rețele în Digi, am făcut redirect și basta.
Și la nivel business se poate achiziționa un singur echipament de telefonie și basta. Soluțiile acestea extensive meritau acum 5 ani poate.

#20
Tavi Rusu

Tavi Rusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.12.2005
Da. si eu m-am gandit la cateva numere din reteaua Digi cu nelimitat sau si din alte retele (tip cartela cu mii de minute). Ideea este de a putea avea numere VoIP alocate diversilor angajati si care sa poata utiliza telefoanele prin conexiunea internet de oriunde ca si cum ar fi in reteaua interna.

#21
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Exact, mai ales de când cu 4G-ul merge mai bine chiar decât un apel clasic. Unii se miră cum pot suna de pe acelaşi telefon cu 3-4 numere diferite :)

#22
darkkiss

darkkiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2004

View Postcrissty, on 11 decembrie 2014 - 17:44, said:

Centrala pe linux cu asterisk 4 modemuri gsm si ai rezolvat problema simplu si elegant.cauti pe cineva sa o configureze si cam asta e.


Salutare,

Aveti idee , un modem ZTE MF110 (varianta veche de la Digi) ar functiona? Are suport si pt. voce sau doar date+sms?

#23
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.03.2011
Caută un Huawei, modemurile  ZTE nu prea au suport pe partea de voce !

#24
WholeWorld

WholeWorld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.11.2014
.

Eu îți recomand ceva mai bun.
Poți să folosești serviciile de la click phone. Ei îți oferă telefonie prin internet cu ajutorul unui softphone sau telefon ip care suporta sip. Poti consulta oferta aici: https://www.clickpho...hosted_pbx.html . Ți se oferă un număr de România: de forma 031005XXXX sau 0371XXXXXX . Apoi pentru ca apelanții să te poată suna ieftin, poți achiziționa un număr scurt de forma *1234  de la această companie: http://www.ossn.ro/ care are contract cu operatorii din românia dar și din alte țări. Toate apelurile vor intra prin numarul scurt si se vor redirectiona catre numarul clickphone. Apelul către numerele scurte oferite de acest furnizor consumă din minutele pe care operatorii le alocă utilizatorilor pentru apel în rețea. Așa ieși mai ieftin, și fără atâta aparatură. Clickphone oferă și posibilitatea de a trimite mesaje cu 0.04E/ mesaj sau mesaje fax. Însă nu cred că este posibilă primirea de mesaje înapoi.
Pot să garantez că este mult mai ieftin așa, decât să investești sute de euro în softuri și aparatură.

Edited by WholeWorld, 28 January 2015 - 20:27.


#25
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,875
  • Înscris: 18.12.2011
LG C299 Quad SIM


http://forum.softped...-c299-quad-sim/

SMS se scrie usor pe telefon. Selectia cartelelor SIM se face cu o tasta dedicata.

#26
brazvan14

brazvan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.12.2008
Usor de folosit
www.3sms.ro

bulk sms catre mii de destinatari.

#27
kuki403

kuki403

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 27.02.2007

View PostEllaBeauty, on 09 februarie 2015 - 11:48, said:


Un telefon Quad SIM nu e o idee rea, dar sunt oare modele cu Android? Eu am dat cateva cautari, dar nu am gasit nimic.

#28
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Telefoanele multisim sunt un bullshit pentru că folosesc 2G și se va auzi prost, plus că nici cu semnalul nu stau bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate