Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Instalare windows

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
elvaligreco

elvaligreco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 28.10.2010
Am un windows 7 original si nu mai merge bine, cd-ul original l-am aruncat dintr-o greseala asa ca am luat un windows 8.1 de pe torent l-am boot-at pe un stick , am modificat din bios sa faca boot din usb si cand ii dau boot imi zice ca am probleme la boot-are (lipsesc date sau am erori) si sa-i fac reparare cu cd-ul original pe care nu-l mai am...Ce pot face?

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
In primul rand, aici este interzis sa discutam despre torente. Daca ai avea imaginea originala, ai putea crea de exemplu, un DVD butabil cu Rufus. Este foarte simplu.

#3
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
E riscul fisierelor trase ilegal. Chiar daca l-ai putut despacheta nu inseamna nu poate avea greseli. Ajunge ca DVD-ul original sa fi avut o zgarietura. Unele programe de copiere pur si simplu ignora ceea ce nu pot citi.

Edited by alalaltu, 04 December 2014 - 13:02.


#4
elvaligreco

elvaligreco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 28.10.2010
Cu Rufus am facut si eu stickul , am folosit 2 windowsuri (bineinteles diferite).La primele incercari mi se bloca chiar la inceput instalarea ,cand aparea imaginea cu cele patru patratele albastre si dupa un timp cand am mai incercat mi-a aparut scris ca trebuie sa fac reparare.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Softpedia nu incurajeaza pirateria.
Daca detii o licenta legala pentru Windows 7, atunci ai drept de utilizare pentru Windows 7, nu si pentru Windows 8. Faptul ca nu mai ai DVD-ul original este irelevant, deoarece aceasta nu inseamna ca ai pierdut si licenta.
Microsoft ofera suport si in astfel de situatii.
Pentru Windows 8 poti cumpara o licenta de upgrade.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate