Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Mufa mini usb

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Am cumparat o tastatura pentru tableta si-mi trebuie micro usb la tableta.Tastatura are mini usb.Pot taia mufa mini usb si sa inadesc una micro usb?Am cumparat un adaptor dar iese mult in afara tabletei si se poate rupe mufa mama din tableta.Am mai cumparat un adaptor mini micro usb la 90 de grade dar acesta nu merge deloc nici la tel. decat pe incarcare.Sa fie vorba de pinul 5 cu gnd care trebuie unit cu pinul 4?

Edited by SUPERMEGARAPTOR, 29 November 2014 - 09:43.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
daca ai fi atent si sa ai grija sa nu-l agati, ce daca iese in afar tabletei? tu le vrei sa fie bagate inauntru?

comoditatea se plateste, la fel si prostia

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
tastaturile pentru tableta au microUSB... deci tu ai cumparat o tastatura pentru altceva...

@ Dany_Darke
e posibil sa iasa foarte, foarte mult :)

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
dar firar ea de treaba, doar nu este o chestie extraterestra, cat de mult poate iesi inafara?

uite si poza cu ele. sunt de aceeasi lungime, cel mult cu 30% mai mare un mini usb

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
[ http://daydealx-com.s3.amazonaws.com/files/i12/mini_mirco_usb_adeptor.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca tableta e de 10', exista huse (coperti) cu tastatura... daca e de 7'... nasol...

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Dany_Darke, on 29 noiembrie 2014 - 09:58, said:

dar firar ea de treaba, doar nu este o chestie extraterestra, cat de mult poate iesi inafara?

uite si poza cu ele. sunt de aceeasi lungime, cel mult cu 30% mai mare un mini usb

era vorba de adaptor+mufa, nu doar de mufa.
Pune-le cap la cap, sa vezi ce rezultat obtii.

Edited by myshyk, 29 November 2014 - 11:20.


#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
daca nu a cumparat bine de prima data ....

fara suparare, dar unii cumpara orbeste, nu se uita sa vada daca se potriveste sau nu, pe urma se plange ca a dat banii degeaba si cauta improvizatii

si da, exista si tastauri pt 7"

sunt sigura ca initiatorul nu a cautat destul si a luat ce a nimerit prima la mana/aspect

#8
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Ma da mare te dai tu,da am cumparat tastatura pentru ca a costat 9 lei la oferta de black fr si a fost redusa de la 70.Si arata bine,tu nu ai fi fost tentat?Cea mai ieftina cu micro usb costa cel putin 50.Tableta este de 7 inch si intrebarea este simpla, pot sa tai cablul mini usb si sa pun in locul lui o bucata cu micro usb la capat?

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
am inteles, ai prins acea "oferta" de la emag.

sfatul meu, nu taia ceea ce ai functional, cumpara una asa cum trebuie, pana la urma ce ai pierde? 9 lei? e o suma atat de mare? e mai putin si decat o shaworma, sa fim seriosi

ps: imi mentin afirmatiile de mai sus

#10
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Vreau raspunsul unui electronist,sunt 4 fire si la micro usb si la mini usb,au aceeasi culoare,aceeasi ordine?

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
greu mai e de cautat pe internetul asta, pariu ca poza asta nici macar n-ai vazut-o

sau asta?

#12
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 25.11.2004
Merge , dar nu te baza ca se respecta culorile .Am intalnit cabluri pentru usb unde rosu avea functii diferite.La mufa taiata verifica fiecare fir unde merge si la cea noua la fel.

#13
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011

 Dany_Darke, on 29 noiembrie 2014 - 21:06, said:

greu mai e de cautat pe internetul asta, pariu ca poza asta nici macar n-ai vazut-o

sau asta?
Asa mai vii de acasa,nu le-am gasit,sunt bune.

 istratei, on 29 noiembrie 2014 - 21:44, said:

Merge , dar nu te baza ca se respecta culorile .Am intalnit cabluri pentru usb unde rosu avea functii diferite.La mufa taiata verifica fiecare fir unde merge si la cea noua la fel.
Bun raspuns sa verific fiecare fir in parte dar intrebarea este cum dumnezeu sa verific cu un aparat de masura sa pot baga borna intr-o mufa micro usb???Ca nici varful unui ac nu intra acolo.

Edited by SUPERMEGARAPTOR, 29 November 2014 - 22:20.


#14
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 25.11.2004
Cauti un cablu multifilar , iei o lita......
Eu am folosit o mufa microusb mama.
Iti era buna o mufa de genul

Attached Files

  • Attached File  $_57.JPG   62.89K   11 downloads

Edited by istratei, 29 November 2014 - 22:59.


#15
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Nu iese bine,cablul otg pe care il am este prea gros si iese mai urat ca prima varianta.Cel mai bine venea cu adaptorul mini micro usb cotit la 90 de grade dar nu stiu de ce drak nu merge,cred ca in interior nu sunt conectate decat 2 fire ca doar de incarca cu el.

#16
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Cumpara o alta tastatura , si pe actuala vinde-o daca nu ai ce face cu ea .

Nu te sfatuirsc sa umblii la fire si mufe daca nu ai experienta , Am pus si eu la inceput fire si mufe la casti si tastaturi , e super urat .... mai ales daca nu ai scule , contacte imperfecte , scurturi .... pacat de tableta sa nu iesi cu fum .

#17
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Ma apuc sa o sectionez ,ce o fi o fi si asa adaptorul de 90 de grade este in plus daca nu este functional.

#18
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
L-am desfacut dar este turnat silicon si nu poti sa faci nimic in interior ca nu ai acces ,am incercat sa-l deschid si bineinteles ca s-au rupt toate firele,mai bine cumpar alta mufa cotita.Oricum cred ca erau puse firele aiurea ori erau intrerupte.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate