Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Oferta prelungire abonament - telefon mai ieftin ieri decat azi de "black friday"?!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Am fost sunat ieri 27.11 de cineva de la vodafone pt o prelungire de abonament, pe care am acceptat-o (smart 11 euro), spunandu-mi ca voi beneficia si de telefoane la preturi promotionale odata cu aceasta prelungire.

Am intrat pe site la vodafone si am vazut, pentru mine cu "prelungire abonament", telefonul Lg L70 la 34 de euro.

Am intrat apoi si astazi 28.11, vineri de "Black Friday", si vad ca acelasi telefon este acum pt mine la 57 de euro!?

Daca ies din contul meu si caut acest telefon, pt a-mi face un abonament nou de 11 euro (practic ce am prelungit eu), vad ca acesta este mai ieftin decat ce pot lua eu acum, fiind la 44 euro.

Cum e posibil asa ceva? De ce o asa modificare de pret si pe ce motiv?

#2
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
eroare de sistem..suna la ei si intreaba-i cum este posibil as aceva!

#3
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
Cred ca este o greseala de sistem , mai bine suni la relatii cu clientii.

#4
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Toate telefoanele sunt ceva mai scumpe acum decat erau ieri pt mine...

Sa sun la ei este foarte dificil, mereu dau de un robot, mai incerc.

#5
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 13.04.2006
Cred ca este procedura obisnuita pentru clientii vechi de la Vodafone .

Copilul meu are Nelimitat 12 la cartela iar eu , cu abonament nu am avut niciodata beneficii macar egale cu cei de la cartela .

#6
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Pai nu prea inteleg aceasta procedura :))

Ieri e un pret mai ieftin, azi mai scump.
E mai ieftin daca imi fac un abonament nou, decat daca fac acelasi abonament dar cu prelungire?

Cum vine asta? Pai atunci mai bine reziliez abonamentu la ei si il fac altul nou de la zero :))

#7
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
Este ciudata aceasta procedura la Vodafone. Atunci mai bine reziliezi si faci acelasi abonament din nou cu un pret mai mic.

#8
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Acum doua zile la prelungire aveai reducere 30 e la ab pana in 15 euro si reducere 60e pt tel la ab mai mari de 19e plus puncte dublu.
De ieri au schimbat placa ofere puncte triplu si cam atat de fapt vei iesi mai scump acum.
Nici macar de bf nu merita cumparat telefon de la ei, mai bine opti un ab mai ieftin.

#9
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
O sa renunt la abonament si la achzitionarea acelui telefon si o sa trec pe cartela.

Cu o cartela la 7 euro (oferta 7), am 2000 min nat, sms nat sau MB, pe cand si cu un abonament de 9 euro fara telefon as avea doar 250 min nat + 350 mb.

Pratic pe cartela sunt in total 2000 fata de 600 pe abonament, la un pret mai mic (7 euro pe luna fata de 9 euro)

Aici ofertele pt cartela: https://www.vodafone...index.htm#tab-1
Aici pt abonament: https://www.vodafone...ly-smart9#tab-2

N-am mai fost niciodata pe cartela -  gresesc ceva la calcule? :)

#10
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 allah2, on 29 noiembrie 2014 - 12:23, said:

O sa renunt la abonament si la achzitionarea acelui telefon si o sa trec pe cartela.

Cu o cartela la 7 euro (oferta 7), am 2000 min nat, sms nat sau MB, pe cand si cu un abonament de 9 euro fara telefon as avea doar 250 min nat + 350 mb.

Pratic pe cartela sunt in total 2000 fata de 600 pe abonament, la un pret mai mic (7 euro pe luna fata de 9 euro)

Aici ofertele pt cartela: https://www.vodafone...index.htm#tab-1
Aici pt abonament: https://www.vodafone...ly-smart9#tab-2

N-am mai fost niciodata pe cartela -  gresesc ceva la calcule? Posted Image

Salutare,

Din pacate, exact cum spun si ceilalti useri, au fost cateva erori de sistem in aceasta perioada, in special datorita uzului ridicat al site-ului oficial.
Daca doresti, imi poti lasa un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza pentru a te putea ajuta?

Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate