Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Mi se misca mouse-ul singur in jocuri

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
nicola90

nicola90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.02.2012
Deci,intru in unele jocuri ex:FIFA,si mi se duce singur mouse-ul in jos,dar pe desktop sau in orice alta aplicatie nu face atatea figuri,doar in unele jocuri..Si nici nu pot sa-l redresez..

#2
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Am mai avut si eu un mouse optic (si parca si unul cu bila) al carui cursor o lua singur razna pe ecran... asta in trecut, pe vremea lui Win 98 / 2000 / Me* / XP

Tin minte sigur fenomenul. Dar, nu facea discriminari, se misca indiferent de aplicatie. Era de la mouse, ca-l luasem de la alimentara din colt. :)


_____
* Stii ca Win Me nu vine de la Millenium Edition, ci vine de la Mistake Edition :) ...o mica gluma de care mi-am adus aminte... ce vremuri... chiar au trecut 15 ani de atunci? :huh:

#3
nicola90

nicola90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.02.2012

View Postmotanu44, on 28 noiembrie 2014 - 18:35, said:

Am mai avut si eu un mouse optic (si parca si unul cu bila) al carui cursor o lua singur razna pe ecran... asta in trecut, pe vremea lui Win 98 / 2000 / Me* / XP

Tin minte sigur fenomenul. Dar, nu facea discriminari, se misca indiferent de aplicatie. Era de la mouse, ca-l luasem de la alimentara din colt. Posted Image


_____
* Stii ca Win Me nu vine de la Millenium Edition, ci vine de la Mistake Edition Posted Image ...o mica gluma de care mi-am adus aminte... ce vremuri... chiar au trecut 15 ani de atunci? Posted Image
Frate mouse-ul l-am luat de pe la Altex,am dat vreo 70 lei pe el ce dracului...Si apropo,inainte nu facea asa.


PS:Stiu ca e nu e mult 70 lei dar..:)

Edited by nicola90, 28 November 2014 - 18:38.


#4
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Imi pare rau, dar atat iti spun: am mai vazut fenomenul...


Tin minte... si la laboratorul de info de la liceu/facultate, mai era cate un mouse care o luau razna. De obicei optici, nu cu bila.
Ce vremuri....

https://www.google.r...oving by itself

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,435
  • Înscris: 10.08.2005

View Postnicola90, on 28 noiembrie 2014 - 18:24, said:

Deci,intru in unele jocuri ex:FIFA,si mi se duce singur mouse-ul in jos,dar pe desktop sau in orice alta aplicatie nu face atatea figuri,doar in unele jocuri..Si nici nu pot sa-l redresez..
curata biroul!

#6
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Nu e de la birou.

#7
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,435
  • Înscris: 10.08.2005
da omule, aia optici ... fie sunt extrem de prosti caz in care zici o rugaciune pana traverseaza ecranul
fie sunt prea sensibili si o fac fara sa vrei

folosesti mouse pad?

#8
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Da omule Posted Image
Se intampla si altora. Suntem aproape de-o seama, tu nu ai mai vazut problema asta in trecut? Posted Image

Daca citeai mai sus - cautarea pe google (mai pun linkul 1 data: https://www.google.r...oving by itself ) vedeai ca se intampla. Mouse-ul sta nemiscat, indiferent daca e birou sau mousepad, dar cursorul o ia razna pe verticala sau diagonala.
E fie de la setarea aia cu enhance precision, dar cel mai probabil e de la mouse, ca nu e bun. Senzorul optic, nu stiu, naiba sa-i ia.

Repet, am vazut fenomenul in trecut, atat la mousi optici, cat si la mousi cu bila.

Cel mai probabil e de la mouse. Deci --> retur la garantie si altul nou. Posted Image

Edited by motanu44, 28 November 2014 - 19:31.


#9
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Eu am patit ceva asemanator din cauza pad-ului, iefteneala la 7-9 lei.
L-am pus cu buretele in sus si nu mai face figuri.

Edited by xxvirusxx, 28 November 2014 - 19:44.


#10
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Foloseste un PAD simplu far desene pe el si sa nu fie negru. De preferinta o foaie de hartie milimetrica si merge OK.

#11
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Incearca si cu schimbarea suprafetei... hartie, pad invers.. etc

Sper sa mearga asa.

Dar la un mouse bun, cursorul nu o ia razna, INDIFERENT de suprafata :) Sorry, dar un mouse bun nu face figura asta.

#12
satanicgem

satanicgem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 02.12.2009
Si eu am problema asta cu un mouse ''de la alimentara din colt'', dar nu face figuri foarte des cat sa ma deranjeze (plus ca am prins drag de el, il am de patru ani).

#13
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
am un maus MS cu fir. in urma cu un an imi cam facea figuri: se deplasa doar in linie dreapta (de obicei oblic); am crezut ca s-a intrerupt un fir si cind vrea nu mai face contact.
Asta pina cind mi s-a parut cam jegos si am luat o pensula sa-l desprafuiesc(sa nu-l arunc murdar) ; s-a rezolvat - praf in zona lumina/senzor; acum de fiecare data cind face fitze il suflu pe burtaPosted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate