Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Am coapsele mult prea groase ( umflate ).

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013
Problema aceasta am avut-o inca din copilarie, in sensul ca mi s-a intamplat de multe ori sa ma ingras sau sa slabesc ( cu oscilatii foarte mari, chiar de 20-30 kg ), iar partea aceasta a corpului a fost intotdeauna disproportionata, pentru ca niciodata nu slabeam sau ma ingrasam uniform. Coapsele intotdeauna ramaneau cu ceva mai multa grasime pe ele, indiferent ca ajungeam chiar si la greutatea de 70-75 de kg ( am 1.80 m ). Nu ma deranjeaza faptul ca sunt mari, pentru ca eu de fel sunt o persoana destul de masiva, doar ca par foarte umflate ( ciolanoase ) si as vrea, daca nu pot slabi in zona respectiva, macar sa le modelez cumva. Ce tip de alimentatie + exercitii imi recomandati ? ( mentionez ca fac jogging seara de seara de cativa ani buni si nu am putut remarca nicio schimbare majora ).

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Poza

Femeie sau barbat ?

#3
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013
Barbat.

Edited by thepunishmentofgod, 28 November 2014 - 15:47.


#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
De regula asta e o problema femeiasca cu grasimea pe coapse
Sa nu fie de la hormoni

#5
Klrdx

Klrdx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 607
  • Înscris: 15.11.2014
Singura solutie e sa slabesti foarte mult. Adica undeva sub 8% body fat.

Nu-mi spune ca daca ti se vad patratelele tu mai ai grasime pe coapse :))

#6
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014
Liposuctia este singura metoda...

#7
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Eu le am groase de la ciclism (sau așa spun nevestei).

#8
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

 e_bulu, on 28 noiembrie 2014 - 16:01, said:

Eu le am groase de la ciclism (sau așa spun nevestei).

Sa inteleg ca tu mai impingi si la altcineva altceva decat la bicicleta :D?

#9
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

 thepunishmentofgod, on 28 noiembrie 2014 - 15:46, said:

Barbat.

Nu mai pune poze....

#10
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013

 petre69, on 28 noiembrie 2014 - 15:47, said:

De regula asta e o problema femeiasca cu grasimea pe coapse
Sa nu fie de la hormoni

Si in cazul asta ce ar fi de facut ?

 Klrdx, on 28 noiembrie 2014 - 15:50, said:

Singura solutie e sa slabesti foarte mult. Adica undeva sub 8% body fat.

Nu-mi spune ca daca ti se vad patratelele tu mai ai grasime pe coapse Posted Image)

Nu stiu ce sa zic, nu prea am tras de fiare la viata mea. Singurele exercitii pe care le faceam erau pentru a slabi atunci cand simteam ca ma ingras prea mult. Abdomene, alergat mult etc. Imi place corpul meu exact asa cum e, mai putin sectiunea la care fac referire. Nu prea ma pricep la lucrurile astea, de aceea am cerut sfaturi in privinta asta, pentru ca am crezut ca as putea rezolva problema prin niste exercitii specifice.  

 Topcat7, on 28 noiembrie 2014 - 15:54, said:

Liposuctia este singura metoda...

Nu mai bine iti aloci timpul facand lucruri care sa fie in beneficiul tau ? Nu inteleg de ce ai irosi si timpul altora, de pilda, al meu...

Edited by thepunishmentofgod, 28 November 2014 - 16:24.


#11
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ergociclu tată! Câte 40-50 de kilometri pe zi.

#12
Klrdx

Klrdx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 607
  • Înscris: 15.11.2014

 thepunishmentofgod, on 28 noiembrie 2014 - 16:22, said:

Nu stiu ce sa zic, nu prea am tras de fiare la viata mea. Singurele exercitii pe care le faceam erau pentru a slabi atunci cand simteam ca ma ingras prea mult. Abdomene, alergat mult etc. Imi place corpul meu exact asa cum e, mai putin sectiunea la care fac referire. Nu prea ma pricep la lucrurile astea, de aceea am cerut sfaturi in privinta asta, pentru ca am crezut ca as putea rezolva problema prin niste exercitii specifice.  
Nu poti sa slabesti prin tras de fiare si facut exercitii.

Dar poti face cardio, sesiuni hiit(High-intensity interval training) de 20 min la fiecare 2 zile. + o alimentatie sanatoasa, fara carbo cu indice glicemic mare.
:D

#13
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Insanity?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1W-aNTrq_a4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014

 thepunishmentofgod, on 28 noiembrie 2014 - 16:22, said:

Nu mai bine iti aloci timpul facand lucruri care sa fie in beneficiul tau ? Nu inteleg de ce ai irosi si timpul altora, de pilda, al meu...

Vorbesc foarte serios ! Altfel nu exista metoda de a indeparta grasimea doar intr-o anumita regiune, decat daca slabesti in general atat de mult incat, pana la urma dispare si grasimea de pe coapse. Ce vrei tu se rezolva in cateva zile cu operatie estetica numita liposuctie. Orice alta metoda este escrocherie...
Nu exista nici alimentatie nici regim care sa indeparteze doar grasimea de pe coapse. Operatia consta in cateva incizii si cu niste tuburi se lichefiaza grasimea si se aspira.

Edited by Topcat7, 28 November 2014 - 17:06.


#15
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013

 Topcat7, on 28 noiembrie 2014 - 17:03, said:

Vorbesc foarte serios ! Altfel nu exista metoda de a indeparta grasimea doar intr-o anumita regiune, decat daca slabesti in general atat de mult incat, pana la urma dispare si grasimea de pe coapse. Ce vrei tu se rezolva in cateva zile cu operatie estetica numita liposuctie. Orice alta metoda este escrocherie...
Nu exista nici alimentatie nici regim care sa indeparteze doar grasimea de pe coapse. Operatia consta in cateva incizii si cu niste tuburi se lichefiaza grasimea si se aspira.

In cazul in care este adevarat ce ai scris aici, imi pare rau pentru reactia de mai sus, numai ca mi se parea ciudata solutia cu liposuctia. Eu stiam ca se foloseste in alte situatii.

#16
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Sa stii ca are dreptate cu liposuctia
Cu slabitul la extrem nu stiu cat e de valabil
Tin minte ca am vazut la tv ca atunci cand faci foamea organismul incepe sa haleasca din grasimi si apoi din muschi si alte alea
Dar sa nu fie prea periculos si sa strici cine stie ce pe la mate

Acum si cu liposuctia ,trebuie sa te interesezi si sa vezi ce si cum se intampla dupa operatie
De fapt ar trebui sa nu te mai ingrasi ca pana la urma grasimea tot pe coapse se va duce
Ca si operatie e destul de banala ,din ce stiu eu

#17
roarke

roarke

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.12.2010

 thepunishmentofgod, on 28 noiembrie 2014 - 21:40, said:


In cazul in care este adevarat ce ai scris aici, imi pare rau pentru reactia de mai sus, numai ca mi se parea ciudata solutia cu liposuctia. Eu stiam ca se foloseste in alte situatii.

Eu sint din Iasi si vad pe marginea riului Bahlui un om mai in virsta care face jogging seara si la el i s-a dezvoltat musculatura picioarelor la fel. Din cauza joggingu-lui corpul tau s-a obisnuit cu acest tip de cardio si poate nu s-a eliminat grasime din cauze nutritionale. Ai incercat sprint sau bicicleta ?

Ai acumulat muschi pe picioare dar trebuie sa incerci si altceva. Presupun ca nu esti obez, nu ?

#18
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 Digix, on 28 noiembrie 2014 - 16:38, said:

Insanity?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1W-aNTrq_a4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
aratam ca la 0:11 candva...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate