Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Nokia Lumia 735 sau Xiaomi Redmi 1S

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
nick0112

nick0112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.11.2012
Salut, in cele din urma am ramas sa ma decid la unul din cele 2 telefoane. Care mi-l recomnadati?? si daca sunt de incredere cei de la oktal, daca sunt seriosi cu garantia. http://www.oktal.ro/...k-o125770.html. Diferentele de pret sunt mari intre ele insa tin sa precizez ca nokia va fi luat la abonament, in jur de 450 de lei ar veni. Va multumesc

#2
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
Eu am primit ieri Xiaomi redmi 1S (Pandawill, China, 139$), pare super ok deocamdata. Il folosesc doar pentru convorbiri, mesaje, oleaca de net, eventual ceva poze. Singurul neajuns sunt butoanele neiluminate.

#3
nick0112

nick0112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.11.2012

View Postlely, on 28 noiembrie 2014 - 13:06, said:

Eu am primit ieri Xiaomi redmi 1S (Pandawill, China, 139$), pare super ok deocamdata. Il folosesc doar pentru convorbiri, mesaje, oleaca de net, eventual ceva poze. Singurul neajuns sunt butoanele neiluminate.
Ies bine pozele?? nu stiu care camera e mai buna, cea de pe nokia de 6,7 mp sau cea de pe xiaomi care e de 8 mp, la camerele principale ma refer.

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Configuratiile sunt asemanatoare, ceea ce avantajeaza WP-ul care mananca mai putine resurse. Plus ca bateria lui 735 oricum e ceva mai mare, adaugand si SO-ul mai econom, e clar ca acolo va exista un avantaj pentru Nokia. Pana la urma trebuie sa decizi daca vrei un telefon mai bine construit care se misca ceva mai bine si la care tine bateria mai mult sau unul care are mai multe aplicatii disponibile. Eu as alege Nokia-ul (daca vrei dual-SIM atunci 730, nu 735).

#5
nick0112

nick0112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.11.2012

View Postutopium, on 28 noiembrie 2014 - 13:32, said:

Configuratiile sunt asemanatoare, ceea ce avantajeaza WP-ul care mananca mai putine resurse. Plus ca bateria lui 735 oricum e ceva mai mare, adaugand si SO-ul mai econom, e clar ca acolo va exista un avantaj pentru Nokia. Pana la urma trebuie sa decizi daca vrei un telefon mai bine construit care se misca ceva mai bine si la care tine bateria mai mult sau unul care are mai multe aplicatii disponibile. Eu as alege Nokia-ul (daca vrei dual-SIM atunci 730, nu 735).
OK...mersi de sfaturi:)

#6
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
Depinde si de buget. Eu am vrut un telefon dual sim (nou) in limita a 500lei, luat la liber. Nu stiu daca gaseam ceva mai bun in banii acestia. Sau poate ma insel?

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cat te-a costat in total xiaomi de pe panda... lei, cu toate taxele (tva, vama)?

incarcatorul era pt. RO?

#8
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
139$ si ceva maruntis, cam 515 lei (am pierdut putin la conversia valutara). Free shipping, am solicitat transport cu Singapore post insa l-au trimis cu TNT, a venit direct acasa, fara vama(figura expeditor Olanda). Incarcaror USA cu adaptor pentru Europa.

#9
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Cat a durat transportul prin TNT luat de pe Pandawill?

#10
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
Am facut comanda pe 7.11, am primit mesaj ca l-au trimis in 11.11, l-am primit in 28.11.
3 saptamani din momentul in care am plasat comanda.

#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Eu as merge pe Lumia 735.

#12
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
+1 Lumia 735

#13
Mosternag

Mosternag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 06.11.2014
Eu am merge pe lumia 735, sin cauza ca tine bateria mai mult si are o camera formidabila cu lentile carl zeiss, incomparabila cu cea a xiaomi-ului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate