Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

UDMR iese din coaliția de guvernare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#1
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Ca de fiecare data (ca sobolanii care parasesc primii corabia) UDMR iese de la guvernare. Aceasta dupa ce acum doua zile li s-a numit o ministreasa la cultura. Ponta si-a dovedit inca odata infantilismul politic avand incredere in eternul UDMR.
http://www.ziuaveche...re-254913.html/

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Si tocmai deaia la urmatorul vot trebuie sa iesim masiv,masiv la vot ca sa nu mai faca astia pragul


#3
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 petre69, on 27 noiembrie 2014 - 19:44, said:

Si tocmai deaia la urmatorul vot trebuie sa iesim masiv,masiv la vot ca sa nu mai faca astia pragul
Ei intotdeauna au fost la guvernare, indiferent de partid... Acum au mirosit ca se clatina caruta si fug repede sa faca alte aliante cu altii dispusi sa le dea autonomii, scoli, limba, administratie, moneda, presedinte propriu...

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Momentan PSD inca are majoritate lejera.

#5
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 LensFlare, on 27 noiembrie 2014 - 19:50, said:

Momentan PSD inca are majoritate lejera.
Aveau majoritate si cand UDMR a venit la guvernare. Imi aduc aminte ca imediat dupa exit-poll-ul de la parlamentare Ponta ii chema sa guverneze cu el... Pana la urma Ponta a pierdut alegerile dupa mintea sa. Prea multe promisiuni neonorate, prea multa inganfare, prea mult infantilism.
Intrebarea este - iar face UDMR cartile?

#6
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

 V_i_c_t_o_r, on 27 noiembrie 2014 - 19:47, said:


Ei intotdeauna au fost la guvernare, indiferent de partid... Acum au mirosit ca se clatina caruta si fug repede sa faca alte aliante cu altii dispusi sa le dea autonomii, scoli, limba, administratie, moneda, presedinte propriu...
Daca nu fac pragul ,sunt pe faras

#7
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
E offtopic, dar prea tare faza; ieri, Auchan Tg-Mures, raionul unde sunt maslinele varsate; ma uitam la produse, nestiind sigur ce vreau, la care vine vanzatoarea: teşig. Wtf??? Adica, wtf???

P.S: n-am scris corect cuvantul respectiv , habar n-am cum se scrie si nici nu-s curios.

#8
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Mur, te rugam tradu in romana!

#9
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Jocurile sunt deja facute, probabil ca udemereii o sa-si oficializeze pe 13 decembrie a enshpea tradare din bogata lor istorie. Se pregateste si UNPR-ul...

Ponta pare hotarat sa-l uzurpe pe Geoana din postura de Prostanac. Dupa ce ca a pierdut un meci pe care-l conducea cu 3-0 la pauza, face eforturi

suplimentare sa-si taie pana la capat craca de sub picioare, fapt pentru care pesedeii au sa fie scosi in decor dupa anul nou.

#10
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Tradatori ca astia mai rar dar de fapt si in tara mama al lor e tot la fel ca cand a fost bine a mers cu vestul cand un pic mai greu sar la aialalti.

Edited by marcu35, 27 November 2014 - 20:20.


#11
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014

 Mur_, on 27 noiembrie 2014 - 20:04, said:

E offtopic, dar prea tare faza; ieri, Auchan Tg-Mures, raionul unde sunt maslinele varsate; ma uitam la produse, nestiind sigur ce vreau, la care vine vanzatoarea: teşig. Wtf??? Adica, wtf???

P.S: n-am scris corect cuvantul respectiv , habar n-am cum se scrie si nici nu-s curios.

poftim inseamna  ,te-a intrebat ce poftesti .

#12
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012
Am spus de n ori, UDMR este un partid curva, si este asa pentru ca asa este fiinta poporului maghiar: curva si rasista. Pe aceste doua "calitati" s-a ridicat poporul maghiar, pe asuprirea altor popoare si pe lingerea in anus a popoarelor mai puternice.

#13
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 V_i_c_t_o_r, on 27 noiembrie 2014 - 19:42, said:

Ca de fiecare data (ca sobolanii care parasesc primii corabia) UDMR iese de la guvernare. Aceasta dupa ce acum doua zile li s-a numit o ministreasa la cultura. Ponta si-a dovedit inca odata infantilismul politic avand incredere in eternul UDMR.
http://www.ziuaveche...re-254913.html/
Era firesc, ce te-ai fi asteptat de la javrele alea? Nefiresc ar fi fost sa ramana. Pana la urma, mai jigodii decat UDMR-istii, sunt cei care-i vor accepta ca parteneri.

#14
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

 LensFlare, on 27 noiembrie 2014 - 19:50, said:

Momentan PSD inca are majoritate lejera.

Nu pentru mult timp.

 SucreBolivar88, on 27 noiembrie 2014 - 20:40, said:

faina guvernare o sa fie, abia astept, Blaga si banda lui din nou la putere, pare ca soarta isi bate joc de noi, degeaba karma asta... Posted Image

Nu cred ca soarta isi bate joc de noi. Cred mai degraba ca ne ofera o sansa sa ne spalam reputatia pe care o avem de comunisti. Sau tu credeai ca lumea din afara ne vede ca pe niste democrati?

Edited by Autumn_Dream, 27 November 2014 - 20:52.


#15
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si cum ramane cu declaratiile cu traseismul politic? Bine, nu inseamna intrarea in partid, dar si trecerea de partea lor (doar pentru a-si apara pielea, interesul si osu')...
Stiti vorba aia cu politica, ca o c--va... Mai mira pe cineva?

#16
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 petre69, on 27 noiembrie 2014 - 19:44, said:

Si tocmai deaia la urmatorul vot trebuie sa iesim masiv,masiv la vot ca sa nu mai faca astia pragul

nu aici este problema
cînd vasul se scufundă ştii ce fac şobolanii.
repet, după activitate... mie-mi pute a jîhadu hoţilor. Dacă o mai ţin 15 zile cu arestări şi alea/alea... se confirmă.
parlamentul nu mai lucrează
senatul nu mai lucrează
prejdenţia...  na...e nou numită, face şi ea ce i se spune
în schimb tătă lumea e anticorupţie. Cînd vor ajunge dosarle prenatale de coruptură la femeile de servici ale toaletelor publice îmi veţi da dreptate.

pe undeva udemereu gîndeşte bine, la toartă cu penalii, intrăm toţi
facem stînga-mprejur şi suntem curaţi ca un curuţ de bebeluş! Ne lipim de viitoarea coaliţe spălaţi şi apreataţi... că prostimea pune botu. Sincer, să-mi sară căciula de rîs cînd am auzit că alegătorii... au luat decizia... şi li se rupea lor conducăreţilor... de voinţa maselor dragi...

Edited by sarac.lipit, 27 November 2014 - 21:14.


#17
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Q: De ce se tin alegeri in Romania?
A: Ca sa-i gasim UDMR-ului partener la guvernare.

Cam asa sta situatia cu baietii astia. UDMR rezista!

Edited by Alecsandru010, 27 November 2014 - 21:09.


#18
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Se sterg la gura, pregatindu-se pentru lins alte cururi, ale "invingatirilor"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate